Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?

Poďakovanie v bakalárskej práci je kapitola, ktorá nie je povinná, no študenti ju aj napriek tomu často spracujú veľmi zle. Buď poďakovanie úplne vynechajú, alebo si z tejto kapitoly spravia doslova srandu a ďakujú osobám či dokonca veciam, ktoré rozhodne nie sú vhodné do študentskej záverečnej práce. Ako by teda mal vyzerať predhovor?

Úvodný obsah

Poďakovanie a bakalárska práca

Poďakovanie v bakalárskej práci je jedna z nepovinných úvodných kapitol, ktoré však plnia relatívne dôležitú úlohu. Môžete v nej poďakovať ľuďom, ktorí sa nejako pričinili a pomohli vám pri vypracovaní vašej práce. Neďakujte však káve, alkoholu, cigaretám a iným hlúpostiam, ktoré vyznajú vo vysokoškolskej práci naozaj neslušne.

Tieto časti môžete teoreticky vynechať

Nie je veľa častí, ktoré si môžete dovoliť vynechať. Medzi dve, ktoré študenti najčastejšie vynechávajú, patrí predhovor (ktorý sa dá nahradiť aj úvodom), a následne anotácia (ktorej úlohu na seba preberá abstrakt). V princípe môžeme tvrdiť, že takmer všetky kapitoly bakalárskej práce, ktoré máte vo vzore, sú povinné.

Držte sa mustra alebo vzoru

Ak sa vo vašom mustri alebo vzore bakalárskej práce zo stránky katedry, fakulty či školy nachádza strana, na ktorej je priestor pre poďakovanie, pravdepodobne je na nej aj úryvok textu Lorem Ipsum. Tento úryvok reprezentuje odporúčanú dĺžku poďakovania, ktorej by ste sa mali držať a príliš ju neprekročiť.

Tieto časti rozhodne vynechať nesmiete

Vo vašej bakalárskej alebo diplomovej práci nesmiete, samozrejme, vynechať hlavné kapitoly, abstrakt v slovenskom a abstract v cudzom jazyku, ale ani zoznam použitej literatúry, obsah, či zadanie, úvodný alebo titulný list. Bez týchto častí by sa práca mohla považovať za nedokončenú či neúplnú a dostali by ste z nej pokojne aj hodnotenie Fx.

Komu môžete poďakovať v poďakovaní

V poďakovaní môžete poďakovať svojmu školiteľovi, ktorý sa pravdepodobne najviac podieľal na pomoci pri vypracovaní vaśaj záverečnej práce, rodičom, ktorí financovali vaše vysokoškolské štúdium, ale napríklad aj osobám či inštitúciám, ktoré vám ochotne poskytli všetky informácie a podklady, ktoré ste spracovávali v téme vašej práce.

 

Podklady k bakalárskej práci

Naši autori vám pomôžu

Nezáväzná objednávka

Podobné články na blogu

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?
27.12.2021

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?

Poďakovanie v bakalárskej práci je kapitola, ktorá nie je povinná, no študenti ju aj napriek tomu často spracujú veľmi zle. Buď poďakovanie úplne…

Čítať viac
Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?
17.12.2021

Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?

Kontrola originality bakalárskej práce je pojem, ktorý desí mnohých študentov. Je to naozaj taký strašiak, ktorého by ste sa mali pri p…

Čítať viac
Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce
13.12.2021

Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce

Cena za spracovanie podkladov z bakalárskej práci je veľmi variabilný údaj a závisí od rôznych premenných. V nasledujúcom článku v…

Čítať viac