Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere témy vašej bakalárskej práce. Ak sa vám ponúknuté témy nepozdávajú alebo sú podľa vás nudné, môžete si navrhnúť svoju pomocou tipov, ktoré sme pre vás zozbierali do nasledujúceho článku.

Psychologická pomoc pri závislostiach na Slovensku

Ako sa na Slovensku pristupuje pri liečbe závislostí z pohľadu psychologickej pomoci? Ide čisto len o povinné sedenia so psychológom, keď človek nafúka za volantom? Ako fungujú „odvykačky“, kam putujú drogovo závislí a máme na Slovensku vôbec programy pre liečbu gamblerov či iných závislých pacientov?

Psychotesty ako súčasť výkonu verejnej funkcie

Vodiči veľkých nákladiakov aj držitelia zbrojných preukazov potrebujú psychotesty, no poslanci a ďalšie osoby zodpovedné za vedenie krajiny nie. Napíšte vašu bakalársku prácu alebo diplomovú prácu na tému dôležitosti psychologických testov pre ľudí, ktorí majú dôležitú funkciu pri rozhodovaní o verejných financiách či medzinárodnom smerovaní krajiny.

Potreba psychologickej asistencie v súvislosti s aktuálnou situáciou

Ako so psychickým stavom ľudí zamávali lockdowny počas Covidu-19? Ako na deti vplývajú neutíchajúce správy o vojne u našich susedov? Môžu podobné neovplyvniteľné udalosti dlhodobo negatívne ovplyvniť vzdelávanie, ekonomiku, či dokonca stáť za rozpadom rodín? Čo hovoria predbežné štatistiky?

Najnovšie psychologické testy a diagnostické postupy

Obrázky s machuľami poznáte možno z filmov, no v skutočnosti existuje obrovské množstvo rôznych diagnostických testov a postupov, ktoré psychológovia aj psychiatri využívajú pri práci s ľuďmi. Vo vašej bakalárke môžete zaujímavou formou analyzovať vznik nových diagnostických metód a ich implementáciu do slovenských ambulancií.

Psychológia ako nástroj na ovládanie ľudí

Manipulácia ľudí pomocou psychologických trikov je mimoriadne zaujímavou témou. Či už ide o manipuláciu jednotlivcov (ako sú napríklad rôzni domáci násilníci, podvodníci a podobne) alebo manipuláciu davu (sekty, diktátorské režimy), môžete nahliadnuť za túto oponu. Robia to manipulátori vždy vedome za vidinou nejakého zisku?

 

Potrebujete poradiť?

Nechajte prípravu podkladov pre svoju bakalárku na profesionálov. Pomôžeme Vám.

Chcem vedieť viac

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac