Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vystúpiť z davu vašich spolužiakov a nepísať bakalárku, ktorá už bola niekoľkokrát napísaná inými študentmi v rôznych variantoch, prezrite si naše nápady na originálne témy.

Nadnárodné kybernetické útoky

Prečo sa niektoré krajiny snažia prelomiť kybernetickú ochranu iných krajín? Prečo útočia na banky, štátne weby, ale aj na weby súkromníkov? Ktorá krajina sa o to snaží najčastejšie a aké najzaujímavejšie (úspešné aj neúspešné) prípady medzinárodných kyberútokov poznáme z minulosti?

Odhaľovanie internetovej trestnej činnosti

Zaujímavou témou bakalárskej práce alebo diplomovej práce z odboru informatika môžu byť aj postupy, ktoré napríklad na Slovensku odhaľujú trestnú činnosť. Či už ide o zbieranie dát o správach používateľov, využívanie polohy rôznych zariadení pre dokázanie prítomnosti páchateľa na mieste činu, ale aj o veci ako je napríklad vyhľadávanie adresy na Google, na ktorej sa páchateľ chystá vykonať trestný čin.

Vízie využitia blockchainových technológií

Sú kryptomeny a takzvané NFT tokeny jedinou možnosťou, ako využiť blockchain? Aké ďalšie funkcie sú vo vývoji a o akých sa hovorí medzi špičkovými programátormi? Môžu byť využité napríklad aj na zvýšenie bezpečnosti či na šifrovanie komunikácie? Toto všetko môžete odhaliť vo vašej bakalárke.

Informačné technológie v kombinácii s biometriou

Biometria je podobne ako informatika nástrojom budúcnosti. Sú od seba mimoriadne závislé a sú veľmi úzko prepojené. Analýzou rôznych biometrických technológií, spôsobom, akým zbierajú a spracovávajú dáta si môžete „zarobiť“ na naozaj originálnu bakalársku prácu, ktorá sa bude dať rozviesť aj na diplomovku.

Analýza a zlepšenie štátnych informačných portálov

Čo Slovenská Republika a informatika? Nič moc, však? Prečo nič nevybavíme cez internet, aj keď nám to už roky sľubujú? Koľko to všetko stálo a prečo aj napriek tomu stále chodíme na úrady? Rysuje sa v dohľadnej dobe nejaké zlepšenie? Aké zlepšenie by ste navrhli vy, napríklad na základe skúseností z iných štátov?

 

Potrebujete poradiť?

Nechajte prípravu podkladov pre svoju bakalárku na profesionálov. Pomôžeme Vám.

Chcem vedieť viac

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac