Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Bakalárska práca o sociálnej práci

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto rozhodnutie môže tvoriť rozdiel medzi tým, či vás bude písanie bakalárky baviť, alebo či to bude pre vás len nudná rutina plná trápenia. V dnešnom krátkom článku sme si pre vás pripravili niekoľko zaujímavých tipov na originálne témy.

Význam sociálnej práce v rozvojových krajinách

Originálnou témou vašej bakalárskej práce alebo diplomovej práce  môže byť napríklad analýza sociálnej práce v krajinách tretieho sveta. Humanitárne misie a ďalšie aktivity na poli sociálnej práce v zahraničí nie sú tak omieľanou témou, ako mnohé iné, ktoré sa každoročne na štátniciach opakujú.

Finančná analýza štátnej podpory sociálnej práce na Slovensku

Ako na Slovensku funguje štátna finančná podpora štátu pre subjekty zaoberajúce sa sociálnou prácou? Aké finančné obnosy z rozpočtu sú na to určené a koľko na to vyčleňuje samospráva? Je financovanie inštitúcií, ako sú detské domovy, domovy sociálnych služieb, centrá pre ľudí bez domova dostatočné? Vyberte si zo širokej palety originálnych tém.

Úskalia a nebezpečné aspekty sociálnej práce

Môže byť sociálna práca nedocenená? Nedostatočne finančne ohodnotená? Alebo dokonca nebezpečná? Aké nástrahy čakajú na ľudí, ktorí „pracujú s ľuďmi“? Môžu sa stretnúť s fyzickými útokmi, krivými obvineniami pri práci s deťmi alebo dokonca s vyhrážkami? Vytvorte si dotazník a pustite sa do rozhovorov so sociálnymi pracovníkmi z rôznych odvetví.

Finančné ohodnotenie sociálnej práce doma a v zahraničí

Sociálna práca patrí medzi tie najpotrebnejšie, no najmä na Slovensku patrí medzi veľmi slabo ohodnotené. Prečo sa ľudia vydávajú radšej za prácou smerom na západ? Čo by pomohlo udržať sociálnych pracovníkov na Slovensku a zvýšiť tak aj kvalitu poskytovaných sociálnych služieb?

Politické systémy a ich postoj k sociálnej práci

Sociálna práca, práca s menšinami, znevýhodnenými ľuďmi, zdravotne postihnutými či ľuďmi bez domova má silné korene najmä v moderných demokratických krajinách. Na koho sú odkázaní títo ľudia v krajinách tretieho sveta alebo v krajinách, v ktorých vládne diktatúra? Stanú sa sociálne vylúčenými, či dokonca zmiznú? Táto téma môže byť mimoriadne zaujímavá.

 

 

Potrebujete poradiť?

Nechajte prípravu podkladov pre svoju bakalárku na profesionálov. Pomôžeme Vám.

Chcem vedieť viac

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac