Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Počet strán, znakov a slov vo vašej bakalárskej práci

Počet strán, znakov a slov vo vašej bakalárskej práci

Počet strán, znakov s medzerami, znakov bez medzier aj počet slov vo vašej bakalárskej práci je mimoriadne dôležitý údaj, ktorý zohráva úlohu aj pri hodnotení vašej práce školiteľom aj oponentom. Ako správne pracovať s týmito ukazovateľmi, ktorý z nich je najdôležitejší a čo všetko sa počíta do rozsahu bakalárky sa dozviete v nasledujúcom článku.

Úvodný obsah

Počet strán

Počet strán v bakalárskej práci sa môže pokojne vyšplhať aj na viac ako 80. V tomto kontexte však hovoríme o stranách celého dokumentu, ktorý sa dostane priamo do tlače. 80 strán, ktoré idú do tlače, má rozsah do 50 normostrán. Z nich sa do celkového rozsahu prácu často však počíta iba polovica. Rozsahu sa budeme viac venovať v ďalšej kapitole.

Počet znakov

Počet znakov v dokumente, v tomto prípade v bakalárskej alebo v diplomovej práci, sa vyjadruje v dvoch rozdielnych hodnotách. Prvou je počet znakov bez medzier, ktorý sa takmer vôbec nepoužíva. Používa sa však počet znakov s medzerami. 1 800 znakov s medzerami vyjadruje presne jednu normostranu. 1 800 znakov s medzerami je ekvivalentom približne 1 500 znakov bez medzier.

Počet slov

Počet slov vo vašej záverečnej práci vás až tak zaujímať nemusí. Tento údaj sa zadáva ako požiadavka na rozsah pri rôznych iných druhoch prác, ako napríklad pri seminárnych prácach. Jedna spomínaná normostrana máva spravidla okolo 300 slov. Ak teda dostanete zadanie na napísanie referátu alebo seminárky s rozsahom 300 slov, bude to približne jedna normostrana.

Rozsah bakalárskej práce

Rozsah bakalárskej práce sa počíta v normostranách. Na väčšine vysokých škôl je akýsi štandard, že bakalárka by mala mať okolo 30 nosrmostrán. Do rozsahu sa však počítajú len hlavné kapitoly, prípadne zoznam použitej literatúry. Celkovo teda vaša práca môže mať aj spomínaných 50 normostrán.

Nástroje a tooly na kontrolu

Výborným nástrojom na počítanie znakov je samotný textový editor z kancelárskeho balíčka, v ktorom píšete vašu prácu – napríklad Open Office, Microsoft Word alebo obľúbené Google dokumenty. Študenti však často používajú aj externé nástroje, ako je napríklad webová stránka normostrana.sk.

 

Podklady k bakalárskej práci

Naši autori vám pomôžu

Nezáväzná objednávka

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac