Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Aký je odporúčaný rozsah diplomovej práce?

Krátka alebo pridlhá diplomová práca vám môže narobiť problémy.

Aký je odporúčaný rozsah diplomovej práce?

Len málokto by vám dokázal dať na túto otázku univerzálnu odpoveď. Rozsah diplomovej práce je kontroverznou témou aj medzi mnohými vyučujúcimi na rovnakej katedre. Ako však neprestreliť alebo na druhej strane nedotiahnuť prácu do štádia, kedy vás odmietnu pripustiť k obhajobe a ku štátnej skúške.

Správne zvolená téma

S týmto problémom by vám mal pomôcť najmä vedúci vašej práce. Práve ten je na katedre od toho, aby vás pri výbere správne naviedol a nedovolil vám vypracovať nezmyselnú prácu, ktorá nemá zmysel. Druhá vec je však fakt, že aj vaša práca musí spĺňať určite stanovené limity. Zbytočne si vyberiete prácu, tému, ktorú nedokážete spracovať ani na 150 strán, lebo je príliš rozsiahla a vystačila by aj na niekoľko odborných publikácií. Na druhej strane si však môžete vybrať aj tému, kde už po 20 stranách nebudete mať o čom a zostane vám buď tému zmeniť, alebo snažiť sa ju vyplniť vatou a dúfať, že nejako prejdete.

Rozdielne požiadavky na rôznych fakultách

Je pravidlom, že univerzita má požiadavku minimálneho rozsahu  diplomovej práce 70 000 znakov, vaša fakulta neakceptuje práce pod 90 000 znakov, a vedúci práce vám oznámi, že na katedre je zvykom odovzdávať práce so 110 000 znakmi. Do rozsahu práce sa počíta len úvod, hlavné kapitoly, záver a zoznam literatúry, nehľadajte teda znaky nikde inde a nesnažte sa prácu umelo nafúknuť.

Nedajte sa zmýliť kamarátmi a spolužiakmi

To, že váš spolužiak má prácu kratšiu, nie je signál pre vás, že ju môžete skrátiť tiež. On možno práve vďaka tomu neuspeje a vy získate vytúžený titul. Podobne je to aj s porovnávačkami s kamarátmi na iných odboroch. Na humánnom odbore im možno dovolili diplomovku na 50 000 znakov, vy ste však prírodovedec a vaša práca bude mať 130 000 plus ďalších 30 strán obrázkových príloh a tabuliek.

 

Nebaví Vás písať diplomovú prácu?

Potrebujete pomôcť s podkladmi pre diplomovku? Pomôžeme Vám s prípravou kvalitných podkladov.

Podklady pre diplomové práce

Podobné články na blogu

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?
14.06.2019

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?

Pomaly dopisujete vašu záverečnú prácu a neviete si dať rady s literárnymi zdrojmi? Pozrite sa na  naše užitočné tipy a poraďte si…

Čítať viac
Diplomovka zo sociálnej práce? Pozor na toto!
14.06.2019

Diplomovka zo sociálnej práce? Pozor na toto!

Veľké množstvo študentov sa na nás obracia a prosbou o pomoc pri písaní záverečnej práce zo sociálnej práce. Na aké…

Čítať viac
5 druhov vecí, ktoré na intrák nepatria
01.05.2019

5 druhov vecí, ktoré na intrák nepatria

Tento článok sme napísali na základe príbehov študentov, ktorí dostali pokutu alebo dokonca boli nútení odsťahovať sa z internátu kv…

Čítať viac