Prihlásiť

Záver a posledné kroky diplomovky

Určite väčšina z vás, ktorí nestíhate, má presne vyrátané dni na počet strán, ale nezabudli ste na niečo? Diplomovú (či bakalársku) prácu nestačí len napísať, no i pripraviť do podoby, v ktorej musí byť odovzdaná. Aj keď zopár vysokých škôl umožňuje elektronické...

Záver a posledné kroky diplomovky

Určite väčšina z vás, ktorí nestíhate, má presne vyrátané dni na počet strán, ale nezabudli ste na niečo? Diplomovú (či bakalársku) prácu nestačí len napísať, no i pripraviť do podoby, v ktorej musí byť odovzdaná. Aj keď zopár vysokých škôl umožňuje elektronické podanie do termínu a úplnú väzbu stačí dodať až do týždňa, nie každá z fakúlt je taká benevolentná. Ako teda zvýšiť vašu efektivitu aj v tejto oblasti? Viac o problematike odkladania “na potom” sa dočítate aj v článku Písanie prác na poslednú chvíľu.

 

Zistite si, čo na prednú stranu diplomovky

Už sa pár krát podarilo zaznamenať v rýchlosti dokonca tlačovú chybu na prednej stráne diplomovky, preto je vhodné si dosky navrhnúť i s výberom farby dopredu. Pozrite sa v priebehu písania práce na 15 minút, čo by mala obsahovať predná strana a pošlite to danej spoločnosti na pripravenie dosiek. Určite ušetríte čas na neskôr a rozhodne i peniaze, keďže mnoho z nich spoplatňuje dodatočne rýchle viazanie a prípravu.

Objednajte si všetko aspoň týždeň dopredu

Musíte si uvedomiť, že v univerzitných mestách sú copy-centrá jednoducho zavalené množstvom prác v posledné dni odovzdávania. Preto sa radšej posuňte do fronty a pošlite len jednoduchý mail s vyššie uvedeným rozvrhnutím prednej strány, farbou dosiek a rozhodne nezabudnite uviesť počet strán kvôli hrúbke obalu.
Určite nad tým nestrávite mnoho času, ktorý aj tak budete musieť tomu venovať. Popritom niektoré obory vyžadujú prácu i na CD, teda je vhodné, aby ste si nechali miesto na priloženie.

Zopár ďalších tipov k finalizácii diplomovky na záver

Keď budete odovzdávať záverečnú prácu, uvedomte si, že môže nastať problém s Wordom, prípadne Open Office Writerom, preto uložte svoju diplomovku do formáru PDF, nech sa vám „nerozsype“ text, rozhodí stránky, čísla, atď. Predpokladám, že ani vy, ani zamestnanec copycentra nemáte čas sa tým už zaoberať.

Keby došlo taktiež ku kritickej chybe, copycentrá sú schopné nahradiť poškodené listy, s vadným textom, číslami, atď.

Veríme, že sa vyvarujete chýb ostatných študentov a nájdete si pol hodinku času na technickú prípravu ukončenia diplomovej práce, aby vás akákoľvek náhoda nezaskočila.

Ak by Vás aj tak náhoda zaskočila, existujú spoločnosti, ktoré vytlačia a zviažu Vašu záverečnú prácu s doručením do 24 hodín, kdekoľvek na Slovensku.

Podobné články na blogu

Už máte premyslené, čo po škole?
19.03.2019

Už máte premyslené, čo po škole?

Študenti si často neuvedomujú, že po piatich rokoch plných voľnosti, štúdia, parties a odpočinku príde krutá realita, ktorá sa s nimi bude…

Čítať viac
Školské knižnice: Aké poklady v nich nájdete?
12.03.2019

Školské knižnice: Aké poklady v nich nájdete?

Veľké množstvo študentov mimoriadne podceňuje silu, ktorú v sebe skrývajú univerzitné knižnice. Je to však veľká škoda. Vďaka nim by…

Čítať viac
11.03.2019

Začnite letný semester s týmito zásadami

Skúškové je fuč a je na čase vhupnúť pevnými nohami do letného semestra. Z akých chýb sa treba poučiť a čo treba robiť, aby bol letný…

Čítať viac