Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Zasadol si na vás profesor? Takéto máte možnosti

čo robiť v prípade, že nepadnete do oka niektorému z vyučujúcich?

Zasadol si na vás profesor? Takéto máte možnosti

Realita je taká, že aj na slovenských školách sa často vyskytuje šikana zo strany profesora. Zlé známky, nezmyselné tresty a iné zvrhlosti sú na mnohých fakultách bežnou praxou. Ako sa môžete proti takýmto výkyvom nálad niektorých vyučujúcich brániť?

Skupinová vs. Jednotlivá šikana

Niekedy sa s profesorom jednoducho nedá debatovať a má spadnuté úplne na všetkých. Všetci dostanete Fx zo seminárky, všetci si napíšete test navyše a všetci prídete v piatok poobede na náhradnú hodinu. V takomto prípade si však môžete oddýchnuť, len sa spýtajte starších študentov, čo na profesora zaberá.

 

Horšie to však jje, keď si zasadne len na jedného študenta. V takomto prípade dúfajte, že nebudete práve vy týmto obetným baránkom. Môže to spôsobiť debatovanie na hodine, nesprávny účes, ale aj zlá nálada.

Čo všetko profesor dokáže

Okrem zlých známok a znepríjemňovania života vám môže takýto vyučujúci narobiť zlé meno aj u ostatných vyučujúcich. Je však dobré, že nie všetci sú ovplyvniteľní a často už poznajú povesť konkrétneho profesora. Jedinou radou je, aby ste si ho nevybrali ako vedúceho vašej záverečnej práce.

Skúste si to s ním vydebatovať

Ak máte pocit, že s ním môžete mať aj rozumnú reč, skúste to. Sadnite si do kancelárie a spýtajte sa úprimne, prečo vás trápi, čo ste mu spravili a ako to môžete odčiniť. Pokojne si sypte popol na hlavu aj keď ste nič neurobili. Nikto vás pri tom neuvidí, vaše ego neklesne, jeho ego pomasírujete a možno sa konečne dostanete z problémov.

Podajte sťažnosť

Keď ani debata nepomôže, podajte sťažnosť na dekanát. V prípade, že vás nenechá prejsť cez predmet, môžete žiadať o komisionálne skúšanie, kde vás vyskúšajú ostatní vyučujúci. Na takéto skúšky sa však dôkladne pripravte, aby ste mohli dokázať, že predmet skutočne ovládate.

Pozor za 5 rokov

Dajte si veľký pozor na to, aby sa profesor nedostal do komisie, ktorá hodnotí záverečné práce. Pri obhajobe diplomovky by vás za vaše sťažnosti mohol poriadne potrápiť aj pred ostatnými členmi komisie.

 

Podobné články na blogu

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?
14.06.2019

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?

Pomaly dopisujete vašu záverečnú prácu a neviete si dať rady s literárnymi zdrojmi? Pozrite sa na  naše užitočné tipy a poraďte si…

Čítať viac
Diplomovka zo sociálnej práce? Pozor na toto!
14.06.2019

Diplomovka zo sociálnej práce? Pozor na toto!

Veľké množstvo študentov sa na nás obracia a prosbou o pomoc pri písaní záverečnej práce zo sociálnej práce. Na aké…

Čítať viac
5 druhov vecí, ktoré na intrák nepatria
01.05.2019

5 druhov vecí, ktoré na intrák nepatria

Tento článok sme napísali na základe príbehov študentov, ktorí dostali pokutu alebo dokonca boli nútení odsťahovať sa z internátu kv…

Čítať viac