Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Zápočty bez ťažkostí alebo ako na písanie seminárnych prác

Zvládnuť napísať seminárnu prácu je zaručenou cestou k zápočtu. Ako sa však dobrá seminárka píše?

Zápočty bez ťažkostí alebo ako na písanie seminárnych prác

 

Počas študentských rokov si, okrem iného, musíme zvyknúť aj na skutočnosť, že bez písania odborných textov sa na akademickej pôde skrátka nezaobídeme. Prísť na to, ako sa píše seminárna práca, ktorá obstojí aj v kritických očiach pedagógov, však nie je vždy jednoduché.

Aby vás písanie seminárnych prác celkom neprevalcovalo, ponúkame vám krátky návod, ako sa vyznať v odbornej spleti termínov a napísať seminárku hravo a správne. A získať zápočet bez väčších problémov.

Ako sa píše seminárna práca v niekoľkých krokoch

Najčastejším typom práce, s ktorou sa už od počiatku vysokoškolského štúdia stretnete, je práca seminárna, slangovo seminárka. V prvom rade majte na pamäti, že nech už píšete o čomkoľvek, musí to mať požadovanú formu. Správna seminárka by preto mala obsahovať tri základné body: úvod, jadro a záver. Najdôležitejšie je však vybrať si tému, ktorú aj dokážete adekvátne spracovať.

Teória v seminárnej práci

V úvode sa zvyčajne načrtne kontext danej témy a cieľ, ku ktorému sa chcete dopracovať. Následne už neostáva nič iné, len si pozháňať relevantné informácie z odborných textov, z ktorých budete pri písaní práce vychádzať. Písanie teórie môže byť dosť suché a nezáživné, pretože je potrebné opierať sa prednostne o naštudovanú odbornú literatúru, overené zdroje a ešte dbať na správne citácie, ale je treba si tým prejsť a dodržať normy. Napísať prácu podľa vlastných slov snáď ani nejde, preto sa musíme podriadiť nepríjemnému citovaniu a parafrázovaniu. Nuž čo, aj taký je študentský život. Našťastie však seminárka nie je iba o nudnej teórii.

Výskum v seminárke a zhrnutie práce

Tou zaujímavejšou časťou tvorby seminárnej práce rozhodne býva praktická časť, teda výskum, ak je jej súčasťou. Praktická časť síce nie je nutnou v každej seminárke, ale ak je, je to to najlepšie z nej.

Posledným krokom seminárnej práce je záverečné zhrnutie a porovnanie. Ostáva už len vložiť použitú literatúru a prípadné prílohy a môžete si gratulovať. K dopísaniu seminárnej práce a snáď aj k získanému zápočtu.

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok a nejasností, nielen ohľadom seminárnych prác, sa na nás bez obáv obráťte. Radi pomôžeme.

 

Potrebujete pomôcť so seminárnou prácou?

Nechajte prípravu podkladov pre svoju seminárnu prácu na profesionálov. Pomôžeme Vám.

Podklady pre seminárnu prácu

Podobné články na blogu

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?
27.12.2021

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?

Poďakovanie v bakalárskej práci je kapitola, ktorá nie je povinná, no študenti ju aj napriek tomu často spracujú veľmi zle. Buď poďakovanie úplne…

Čítať viac
Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?
17.12.2021

Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?

Kontrola originality bakalárskej práce je pojem, ktorý desí mnohých študentov. Je to naozaj taký strašiak, ktorého by ste sa mali pri p…

Čítať viac
Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce
13.12.2021

Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce

Cena za spracovanie podkladov z bakalárskej práci je veľmi variabilný údaj a závisí od rôznych premenných. V nasledujúcom článku v…

Čítať viac