Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Zápis na vysokú školu: Čo všetko musíte vedieť

Zápis na vysokú školu: Čo všetko musíte vedieť

Zápis na vysokú školu nie je pre stredoškolákov alebo úspešných maturantov ničím jednoduchým. Všetko začína podaním komplikovanej prihlášky, ktorej vypísanie môže konkurovať vypĺňaniu daňového priznania. Ako to však prebieha celé?

 

 

Časť 1: Prihláška

Tie sa spravidla podávajú najneskôr do konca januára. Niektoré školy však prijímajú prihlášky do konca júna alebo dokonca až do konca augusta. Ak ste sa na školu doteraz neprihlásili, stále máte čas to napraviť a na nejakú fakultu sa dostať. V prípade, že máte prihlášku úspešne podanú, môžeme pokračovať ďalej.

Časť 2: Reakcia školy a pozvánka na skúšky

Nasledujúce týždne až mesiace musíte čakať, či sa vám škola ozve. S prihláškou ste pravdepodobne zaslali aj maturitné vysvedčenie, potvrdenie o zaplatení poplatkov a všetky ostatné dokumenty, ktoré môžu školy vyžadovať. Následne vás môžu buď automaticky prijať, alebo vás pozvať na absolvovanie prijímacích testov.

Časť 3: Rozhodnutie

Zo školy vám po prijímacích testoch príde definitívne rozhodnutie, či ste na štúdium prijatí alebo nie. Na základe kladnej odpovedi (aj z viacerých škôl) sa následne rozhodne, na ktorú školu sa chcete skutočne zapísať a študovať na nej.

Časť 4: Zápis na štúdium

Zápis na štúdium prebieha v presne určený deň (obvykle školy dávajú k dispozícii na výber viac dátumov. Na zápis si opäť musíte priniesť všetky dôležité dokumenty a prípadné potvrdenia o zaplatení poplatkov. Na samotnom zápise si prejdete únavným čakaním a vypisovaním dokumentov. Na koniec obdržíte index a novú študentskú kartu ISIC aj s ročnou platnou nálepkou.

Poplatky, potvrdenia, procesné veci

 Nezabudnite dôkladne čítať všetky pokyny zo školy, včas uhradiť všetky poplatky súvisiace s prijímacím konaním a vždy dodržať konkrétny proces, ktorý školy vyžadujú. V opačnom prípade sa vám môže stať, že vás z prijímacieho konania vyradia.

Podobné články na blogu

Ako napísať dobrý záver bakalárskej práce
17.07.2019

Ako napísať dobrý záver bakalárskej práce

Máte už napísanú vašu bakalársku prácu, no neviete si dať rady s dokončením jej záveru? Prečítajte si náš článok s…

Čítať viac
Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?
25.06.2019

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?

V dnešnej dobe rozmáhajúcej sa komunálnej politiky sú komunálne témy záverečných vysokoškolských prác naozaj…

Čítať viac
Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?
14.06.2019

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?

Pomaly dopisujete vašu záverečnú prácu a neviete si dať rady s literárnymi zdrojmi? Pozrite sa na  naše užitočné tipy a poraďte si…

Čítať viac