Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Začnite letný semester s týmito zásadami

Skúškové je fuč a je na čase vhupnúť pevnými nohami do letného semestra. Z akých chýb sa treba poučiť a čo treba robiť, aby bol letný semester lepší a pohodovejší? Prečítajte si naše tipy a určite nájdete odpoveď.

Kam nemusím, tam nejdem

Zbytočne sa nepreťažujte.a nesnažte sa zavďačiť všetkým. Jeden týždeň pôjdete na všetky prednášky, druhý skočíte niekde na brigádu a tretí môžete pozrieť rodičov. Stíhať všetko nie je možné a neostane vám žiadny čas na seba.

Vypracujem zadanie, kým ho mám v hlave

Dali vám v škole zadanie? Vypracujte ho ešte dnes! Kým máte v hlave všetky dôležité informácie. Nevadí, že deadline je až o mesiac. Takto budete mať pokoj a nebudete to musieť ďalej riešiť. Aby ste neboli za šprta, odovzdáte to až pred deadlinom.

Voľný čas využijem na spánok

Ostal vám nejaký voľný čas? Poriadne sa vyspite. Každá hodinka spánku je dobrá a prospešná a vy energiu potrebujete. Niekedy je dobré aj vynechať aspoň jeden deň v týždni pivo so spolužiakmi a ísť spať v normálnom čase.

Učiť sa budem priebežne

Na toto existujú naozaj diametrálne odlišné názory. Niekto bude tvrdiť, že učiť sa pomaly dva mesiace nemá význam a že to človek aj tak zabudne. To je síce pravda, ale keď si niečo prečítate počas dvoch mesiacov, pred skúškou sa to bude učiť 10-násovne ľahšie. Verte nám.

Vytvorím si zoznam úloh

Pre vyššiu efektivitu pri práci je dobré mať vytvorený zoznam úloh a dodržiavať ho. Keď vám veci zo zoznamu začnú odbúdať, bude to dobrý pocit aj pre vás. Vyveste si pokojne veľký papier na stenu, nech to máte stále na očiach.

Podobné články na blogu

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?
27.12.2021

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?

Poďakovanie v bakalárskej práci je kapitola, ktorá nie je povinná, no študenti ju aj napriek tomu často spracujú veľmi zle. Buď poďakovanie úplne…

Čítať viac
Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?
17.12.2021

Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?

Kontrola originality bakalárskej práce je pojem, ktorý desí mnohých študentov. Je to naozaj taký strašiak, ktorého by ste sa mali pri p…

Čítať viac
Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce
13.12.2021

Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce

Cena za spracovanie podkladov z bakalárskej práci je veľmi variabilný údaj a závisí od rôznych premenných. V nasledujúcom článku v…

Čítať viac