Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Výhody a nevýhody bývania na intráku: Stojí to za to?

Výhody a nevýhody bývania na intráku: Stojí to za to?

Pri výbere bývania študenti v prvom rade pozerajú na finančnú stránku, až potom na ostatné kvality a výhody jednotlivých typov bývania. Nie vždy však musí byť tá lacnejšia verzia horšia. Dnes poradíme novým študentom, ako si vybrať bývanie, no zvážiť to môžu aj študenti, ktorým končia nájomné zmluvy.

 

Lacné vs. drahé bývanie

Najlacnejšie internáty začínajú už niekde okolo 40 eur mesačne. Ak by ste chceli vlastný jednoizbák v okrajovej štvrti mesta, potrebujete aspoň 400 eur. Niekde medzitým je napríklad samostatná izba vo väčšom zdieľanom byte za 150-200 eur. Otázka financií však často rozhoduje sama za seba.

Komfort vs. pleseň

V peknom a čistom zrekonštruovanom byte sa vám bude bývať skutočne komfortne. Na internáte vás privíta zapáchajúci záchod a plesnivý sprchový kút, ktorý využíva ďalších 50 študentov. Na intráku nebudete mať vlastnú mikrovlnku, chladničku, ani príjemnú vaňu, v ktorej si môžete pozrieť aj film.

Hluk vs. pokoj

Na intráku budú všetci hučať práve vtedy, keď sa budete chcieť vyspať alebo študovať. Naopak, keď spravíte hluk vy, budú na vás volať kontrolu a vyžadovať od vás pokoj. Na byte síce nemôžete robiť veľké parties, no aspoň budete mať svoj pokoj. Ak sa teda nad vás nenasťahuje iná partička študentov.

Vzdialenosť vs. čas

Intráky sú často umiestnené len pár metrov od škôl a môžete do nich chodiť v papučkách. Blízko máte aj študentské jedálne a kluby. Byty bývajú v okrajových častiach mesta a preto aj hodinu denne strávite v električke alebo autobuse. Tento čas vám môže nakoniec chýbať a precestujete aj nejaké peniaze.

Kamaráti vs. samota

Na intráku sa nudiť nikdy nudiť nebudete. Na byte sa niekedy budete cítiť osamelo. Je len na vás, či sa cítite viac ako introvert alebo extrovert. Stále však do toho vstupuje finančná stránka, ktorú sme rozoberali v prvom bode.  

 

Potrebujete pomôcť so záverečnou prácou?

Nechajte prípravu podkladov pre svoju záverečnú prácu na profesionálov. Pomôžeme Vám.

Podklady pre záverečnú prácu

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac