Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Vyberáte si tému na bakalársku prácu? Toto vám pomôže

Vyberáte si tému na bakalársku prácu? Toto vám pomôže

Leto pred druhým alebo tretím ročníkom bakalárskeho štúdia je dôležité v jednom smere. Musíte si vybrať školiteľa a tému vašej záverečnej práce, ak máte to šťastie, že patríte medzi študentov na fakultách s dostatočným počtov školiteľov a nemusíte sa byť o každé voľné miesto, prinášame pre vás niekoľko tipov. Ak je o školiteľov núdza ,rýchlo vyberajte, kým sú voľné miesta.

 

Prvý faktor je samotný školiteľ

Pri výbere témy bakalárskej práce nehrá až tak úlohu katedra, Špecializácia alebo konkrétna téma, ako skôr prístup vášho školiteľa. Dobrý školiteľ vám vyberie aktuálnu a zaujímavú tému, dobrý školiteľ vám vyhľadá parádne zdroje, dobrý školiteľ vám na obhajobe vyberie dobrého oponenta, ktorý vás nezhodí. So školiteľom to všetko začína aj končí.

Aktuálnosť

Aj keď je bakalárska práca len kompilát, nikoho nezaujímajú veci, ktoré sa udiali pred 5 alebo 10 rokmi. Omnoho zaujímavejšie pôsobia aktuálne témy. Ak si môžete vybrať medzi vývojom priemyslu na Slovensku v rokoch 1989-2000 alebo 2000-2019, voľte aktuálne obdobie. Veľmi obľúbené sú aj súčasné politické témy, či už vnútroštátne alebo zahraničné.

Povinnosť terénneho výskumu

Na niektoré práce potrebujete navštíviť množstvo miest, na niektoré vám stačí výskum v labáku, niektoré napíšete len s pomocou počítača a internetu. Je len na vás, ktorou cestou sa vydáte, no musí vám byť jasné, že posledná možnosť je tá podstatne najjednoduchšia zo všetkých.

Špecializácia katedry

Ak ste na katedre zoológie, nebudete si vyberať diplomovú prácu na tému z botaniky. Avšak, na druhej strane môže byť príliš špecifická téma oporným bodom vášho oponenta pri obhajobe. Na niektorých detailoch vás môže ľahko nachytať. Predsa, na vašej katedre budú najväčší odborníci na túto tému, a preto si budete musieť dať veľký pozor na to, čo naozaj napíšete.

Podobné články na blogu

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?
27.12.2021

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?

Poďakovanie v bakalárskej práci je kapitola, ktorá nie je povinná, no študenti ju aj napriek tomu často spracujú veľmi zle. Buď poďakovanie úplne…

Čítať viac
Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?
17.12.2021

Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?

Kontrola originality bakalárskej práce je pojem, ktorý desí mnohých študentov. Je to naozaj taký strašiak, ktorého by ste sa mali pri p…

Čítať viac
Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce
13.12.2021

Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce

Cena za spracovanie podkladov z bakalárskej práci je veľmi variabilný údaj a závisí od rôznych premenných. V nasledujúcom článku v…

Čítať viac