Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Vyberáte si tému na bakalársku prácu? Toto vám pomôže

Vyberáte si tému na bakalársku prácu? Toto vám pomôže

Leto pred druhým alebo tretím ročníkom bakalárskeho štúdia je dôležité v jednom smere. Musíte si vybrať školiteľa a tému vašej záverečnej práce, ak máte to šťastie, že patríte medzi študentov na fakultách s dostatočným počtov školiteľov a nemusíte sa byť o každé voľné miesto, prinášame pre vás niekoľko tipov. Ak je o školiteľov núdza ,rýchlo vyberajte, kým sú voľné miesta.

 

Prvý faktor je samotný školiteľ

Pri výbere témy bakalárskej práce nehrá až tak úlohu katedra, Špecializácia alebo konkrétna téma, ako skôr prístup vášho školiteľa. Dobrý školiteľ vám vyberie aktuálnu a zaujímavú tému, dobrý školiteľ vám vyhľadá parádne zdroje, dobrý školiteľ vám na obhajobe vyberie dobrého oponenta, ktorý vás nezhodí. So školiteľom to všetko začína aj končí.

Aktuálnosť

Aj keď je bakalárska práca len kompilát, nikoho nezaujímajú veci, ktoré sa udiali pred 5 alebo 10 rokmi. Omnoho zaujímavejšie pôsobia aktuálne témy. Ak si môžete vybrať medzi vývojom priemyslu na Slovensku v rokoch 1989-2000 alebo 2000-2019, voľte aktuálne obdobie. Veľmi obľúbené sú aj súčasné politické témy, či už vnútroštátne alebo zahraničné.

Povinnosť terénneho výskumu

Na niektoré práce potrebujete navštíviť množstvo miest, na niektoré vám stačí výskum v labáku, niektoré napíšete len s pomocou počítača a internetu. Je len na vás, ktorou cestou sa vydáte, no musí vám byť jasné, že posledná možnosť je tá podstatne najjednoduchšia zo všetkých.

Špecializácia katedry

Ak ste na katedre zoológie, nebudete si vyberať diplomovú prácu na tému z botaniky. Avšak, na druhej strane môže byť príliš špecifická téma oporným bodom vášho oponenta pri obhajobe. Na niektorých detailoch vás môže ľahko nachytať. Predsa, na vašej katedre budú najväčší odborníci na túto tému, a preto si budete musieť dať veľký pozor na to, čo naozaj napíšete.

Podobné články na blogu

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?
21.08.2019

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?

V niektorých pracovných odvetviach chýba viac absolventov ako v tých iných. Ak si ešte len vyberáte vysokú školu alebo ste v jednej…

Čítať viac
Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce
08.08.2019

Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce

Záverečná práca je komplexný projekt, ktorý obsahuje stovky rôznych dôležitých častí. Na niektoré z nich študenti zabú…

Čítať viac
Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce
02.08.2019

Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce

Do každej záverečnej práce by ste nemali dávať určité veci, ktoré v odborných publikáciách (akou bude aj vaša záverečná pr…

Čítať viac