Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?

V niektorých pracovných odvetviach chýba viac absolventov ako v tých iných. Ak si ešte len vyberáte vysokú školu alebo ste v jednej neuspeli a hľadáte druhú, skúste si vybrať z tohto zoznamu, ktorý sme pre vás prichystali.

 

Vývoj liekov

Farmácia alebo všeobecne vývoj liekov je veľmi náročný proces. Farmaceutické firmy zaoberajúce sa vývojom a testovaním nových liečiv stále hľadajú nových chemikov, ktorí by pomáhali hľadať nové substancie na liečenie závažných chorôb.

Zubarina

Aj keď je zubárske remeslo pomerne exkluzívne a dobre platené zamestnanie, záujemcov o jeho štúdium je málo. Zubári, ktorí vedú svoje ambulancie tak majú naozaj plné stavy a je ťažké sa k nim dostať. Ak chcete zamestnanie, staňte sa zubárom.

Právo

Právo študuje strašne veľa ľudí, no aj tí, čo ho doštudujú, sa často právnikmi nestanú a skončia na úplne iných pozíciách. Odradzuje ich najmä koncipientská prax, ktorá trvá dlho a nie je vôbec dlho platená. Ak ju však absolvujete, môžete sa stať úspešným advokátom.

Štátna správa

Na úradoch v štátnej a verejnej správe pracujú často nevzdelaní ľudia, alebo ľudia, ktorí vyštudovali úplne iné odbory, než by reálne mali mať. S vyštudovanou štátnou správou si nájdete prácu ľahko a môžete schovať do vrecka väčšinu kolegov.

Armáda

V armáde chýbajú radoví vojaci aj študovaní špecialisti. Je jedno, či vyštudujete priamo nejaký vojenský odbor alebo len strojarinu, vďaka ktorej sa môžete stať odborníkom na vojenskú techniku. V armáde budete vítaní.

 

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac