Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Už máte premyslené, čo po škole?

Už máte premyslené, čo po škole?

Študenti si často neuvedomujú, že po piatich rokoch plných voľnosti, štúdia, parties a odpočinku príde krutá realita, ktorá sa s nimi bude vliecť až dokonca života. Máte už plán ohľadom vášho ďalšieho postupu po ukončení štúdia? Ak nie, prinášame vám niekoľko tipov.

 

Doktorandské

Ak nechcete skončiť so štúdiom, mohli by ste pokračovať na doktorandskom štúdiu. Budete mať zadarmo internát, plat okolo 600 eur mesačne a okrem toho si môžete zvýšiť vzdelanie na PhD. Celkom dobrá vyhliadka na ďalších 5 rokov.

Prax

Platenú prax v súkromných firmách vám ponúkne omnoho viac spoločností, než keby vám mali ponúknuť stále zamestnanie. AK na prax nastúpite ešte teraz, pred skončením štúdia, môžete sa dopracovať k vysnívanej pracovnej pozícii.

Stáž

Neplatená stáž je ďalšou z možností, čo môžete robiť už pred koncom štúdia. Stáž vám často ponúknu najmä rôzne štátne podniky a inštitúcie. Síce nič nezarobíte, no získate cenné skúsenosti a veľa nových známostí, ktoré vám môžu v budúcnosti pomôcť.

Zahraničie

Ak nechcete zostať na Slovensku, môžete odísť do zahraničia. Nezoženiete zrejme prácu v odbore, no dobre si zarobíte a môžete si zatiaľ premyslieť, čo chcete robiť na Slovensku, alebo zarobiť peniaze na rozbehnutie vlastného podnikania.

Úrad práce

Zaevidovať sa na úrad práce nie je vôbec žiadna hanba. Môžu vám ponúknuť pracovné pozície, platia za vás odvody a vy máte čas hľadať si zamestnanie, ktoré by vám vyhovovalo bez toho, aby sa z vás stal neplatič a dlžník.

Podobné články na blogu

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?
21.08.2019

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?

V niektorých pracovných odvetviach chýba viac absolventov ako v tých iných. Ak si ešte len vyberáte vysokú školu alebo ste v jednej…

Čítať viac
Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce
08.08.2019

Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce

Záverečná práca je komplexný projekt, ktorý obsahuje stovky rôznych dôležitých častí. Na niektoré z nich študenti zabú…

Čítať viac
Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce
02.08.2019

Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce

Do každej záverečnej práce by ste nemali dávať určité veci, ktoré v odborných publikáciách (akou bude aj vaša záverečná pr…

Čítať viac