Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Už máte premyslené, čo po škole?

Už máte premyslené, čo po škole?

Študenti si často neuvedomujú, že po piatich rokoch plných voľnosti, štúdia, parties a odpočinku príde krutá realita, ktorá sa s nimi bude vliecť až dokonca života. Máte už plán ohľadom vášho ďalšieho postupu po ukončení štúdia? Ak nie, prinášame vám niekoľko tipov.

 

Doktorandské

Ak nechcete skončiť so štúdiom, mohli by ste pokračovať na doktorandskom štúdiu. Budete mať zadarmo internát, plat okolo 600 eur mesačne a okrem toho si môžete zvýšiť vzdelanie na PhD. Celkom dobrá vyhliadka na ďalších 5 rokov.

Prax

Platenú prax v súkromných firmách vám ponúkne omnoho viac spoločností, než keby vám mali ponúknuť stále zamestnanie. AK na prax nastúpite ešte teraz, pred skončením štúdia, môžete sa dopracovať k vysnívanej pracovnej pozícii.

Stáž

Neplatená stáž je ďalšou z možností, čo môžete robiť už pred koncom štúdia. Stáž vám často ponúknu najmä rôzne štátne podniky a inštitúcie. Síce nič nezarobíte, no získate cenné skúsenosti a veľa nových známostí, ktoré vám môžu v budúcnosti pomôcť.

Zahraničie

Ak nechcete zostať na Slovensku, môžete odísť do zahraničia. Nezoženiete zrejme prácu v odbore, no dobre si zarobíte a môžete si zatiaľ premyslieť, čo chcete robiť na Slovensku, alebo zarobiť peniaze na rozbehnutie vlastného podnikania.

Úrad práce

Zaevidovať sa na úrad práce nie je vôbec žiadna hanba. Môžu vám ponúknuť pracovné pozície, platia za vás odvody a vy máte čas hľadať si zamestnanie, ktoré by vám vyhovovalo bez toho, aby sa z vás stal neplatič a dlžník.

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac