Prihlásiť

Už máte premyslené, čo po škole?

Už máte premyslené, čo po škole?

Študenti si často neuvedomujú, že po piatich rokoch plných voľnosti, štúdia, parties a odpočinku príde krutá realita, ktorá sa s nimi bude vliecť až dokonca života. Máte už plán ohľadom vášho ďalšieho postupu po ukončení štúdia? Ak nie, prinášame vám niekoľko tipov.

 

Doktorandské

Ak nechcete skončiť so štúdiom, mohli by ste pokračovať na doktorandskom štúdiu. Budete mať zadarmo internát, plat okolo 600 eur mesačne a okrem toho si môžete zvýšiť vzdelanie na PhD. Celkom dobrá vyhliadka na ďalších 5 rokov.

Prax

Platenú prax v súkromných firmách vám ponúkne omnoho viac spoločností, než keby vám mali ponúknuť stále zamestnanie. AK na prax nastúpite ešte teraz, pred skončením štúdia, môžete sa dopracovať k vysnívanej pracovnej pozícii.

Stáž

Neplatená stáž je ďalšou z možností, čo môžete robiť už pred koncom štúdia. Stáž vám často ponúknu najmä rôzne štátne podniky a inštitúcie. Síce nič nezarobíte, no získate cenné skúsenosti a veľa nových známostí, ktoré vám môžu v budúcnosti pomôcť.

Zahraničie

Ak nechcete zostať na Slovensku, môžete odísť do zahraničia. Nezoženiete zrejme prácu v odbore, no dobre si zarobíte a môžete si zatiaľ premyslieť, čo chcete robiť na Slovensku, alebo zarobiť peniaze na rozbehnutie vlastného podnikania.

Úrad práce

Zaevidovať sa na úrad práce nie je vôbec žiadna hanba. Môžu vám ponúknuť pracovné pozície, platia za vás odvody a vy máte čas hľadať si zamestnanie, ktoré by vám vyhovovalo bez toho, aby sa z vás stal neplatič a dlžník.

Podobné články na blogu

Neviete, ako začať písať diplomovú prácu?
12.04.2019

Neviete, ako začať písať diplomovú prácu?

Diplomová práca si podobne ako iné zadania vyžaduje obrovskú dávku času a energie. Ako aj pri iných úlohách je najzložitejšia ú…

Čítať viac
Aké mimoškolské aktivity vám môžu pomôcť?
28.03.2019

Aké mimoškolské aktivity vám môžu pomôcť?

Trávenie voľného času mimo školy nemusí byť nutne v klube alebo v pivárni, či na izbe u spolužiakov. Pokojne môžete čas na vysokej škole využiť aj…

Čítať viac
Už máte premyslené, čo po škole?
19.03.2019

Už máte premyslené, čo po škole?

Študenti si často neuvedomujú, že po piatich rokoch plných voľnosti, štúdia, parties a odpočinku príde krutá realita, ktorá sa s nimi bude…

Čítať viac