Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Už máte premyslené, čo po škole?

Už máte premyslené, čo po škole?

Študenti si často neuvedomujú, že po piatich rokoch plných voľnosti, štúdia, parties a odpočinku príde krutá realita, ktorá sa s nimi bude vliecť až dokonca života. Máte už plán ohľadom vášho ďalšieho postupu po ukončení štúdia? Ak nie, prinášame vám niekoľko tipov.

 

Doktorandské

Ak nechcete skončiť so štúdiom, mohli by ste pokračovať na doktorandskom štúdiu. Budete mať zadarmo internát, plat okolo 600 eur mesačne a okrem toho si môžete zvýšiť vzdelanie na PhD. Celkom dobrá vyhliadka na ďalších 5 rokov.

Prax

Platenú prax v súkromných firmách vám ponúkne omnoho viac spoločností, než keby vám mali ponúknuť stále zamestnanie. AK na prax nastúpite ešte teraz, pred skončením štúdia, môžete sa dopracovať k vysnívanej pracovnej pozícii.

Stáž

Neplatená stáž je ďalšou z možností, čo môžete robiť už pred koncom štúdia. Stáž vám často ponúknu najmä rôzne štátne podniky a inštitúcie. Síce nič nezarobíte, no získate cenné skúsenosti a veľa nových známostí, ktoré vám môžu v budúcnosti pomôcť.

Zahraničie

Ak nechcete zostať na Slovensku, môžete odísť do zahraničia. Nezoženiete zrejme prácu v odbore, no dobre si zarobíte a môžete si zatiaľ premyslieť, čo chcete robiť na Slovensku, alebo zarobiť peniaze na rozbehnutie vlastného podnikania.

Úrad práce

Zaevidovať sa na úrad práce nie je vôbec žiadna hanba. Môžu vám ponúknuť pracovné pozície, platia za vás odvody a vy máte čas hľadať si zamestnanie, ktoré by vám vyhovovalo bez toho, aby sa z vás stal neplatič a dlžník.

Podobné články na blogu

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?
14.06.2019

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?

Pomaly dopisujete vašu záverečnú prácu a neviete si dať rady s literárnymi zdrojmi? Pozrite sa na  naše užitočné tipy a poraďte si…

Čítať viac
Diplomovka zo sociálnej práce? Pozor na toto!
14.06.2019

Diplomovka zo sociálnej práce? Pozor na toto!

Veľké množstvo študentov sa na nás obracia a prosbou o pomoc pri písaní záverečnej práce zo sociálnej práce. Na aké…

Čítať viac
5 druhov vecí, ktoré na intrák nepatria
01.05.2019

5 druhov vecí, ktoré na intrák nepatria

Tento článok sme napísali na základe príbehov študentov, ktorí dostali pokutu alebo dokonca boli nútení odsťahovať sa z internátu kv…

Čítať viac