Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Už máte premyslené, čo po škole?

Už máte premyslené, čo po škole?

Študenti si často neuvedomujú, že po piatich rokoch plných voľnosti, štúdia, parties a odpočinku príde krutá realita, ktorá sa s nimi bude vliecť až dokonca života. Máte už plán ohľadom vášho ďalšieho postupu po ukončení štúdia? Ak nie, prinášame vám niekoľko tipov.

 

Doktorandské

Ak nechcete skončiť so štúdiom, mohli by ste pokračovať na doktorandskom štúdiu. Budete mať zadarmo internát, plat okolo 600 eur mesačne a okrem toho si môžete zvýšiť vzdelanie na PhD. Celkom dobrá vyhliadka na ďalších 5 rokov.

Prax

Platenú prax v súkromných firmách vám ponúkne omnoho viac spoločností, než keby vám mali ponúknuť stále zamestnanie. AK na prax nastúpite ešte teraz, pred skončením štúdia, môžete sa dopracovať k vysnívanej pracovnej pozícii.

Stáž

Neplatená stáž je ďalšou z možností, čo môžete robiť už pred koncom štúdia. Stáž vám často ponúknu najmä rôzne štátne podniky a inštitúcie. Síce nič nezarobíte, no získate cenné skúsenosti a veľa nových známostí, ktoré vám môžu v budúcnosti pomôcť.

Zahraničie

Ak nechcete zostať na Slovensku, môžete odísť do zahraničia. Nezoženiete zrejme prácu v odbore, no dobre si zarobíte a môžete si zatiaľ premyslieť, čo chcete robiť na Slovensku, alebo zarobiť peniaze na rozbehnutie vlastného podnikania.

Úrad práce

Zaevidovať sa na úrad práce nie je vôbec žiadna hanba. Môžu vám ponúknuť pracovné pozície, platia za vás odvody a vy máte čas hľadať si zamestnanie, ktoré by vám vyhovovalo bez toho, aby sa z vás stal neplatič a dlžník.

Podobné články na blogu

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?
27.12.2021

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?

Poďakovanie v bakalárskej práci je kapitola, ktorá nie je povinná, no študenti ju aj napriek tomu často spracujú veľmi zle. Buď poďakovanie úplne…

Čítať viac
Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?
17.12.2021

Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?

Kontrola originality bakalárskej práce je pojem, ktorý desí mnohých študentov. Je to naozaj taký strašiak, ktorého by ste sa mali pri p…

Čítať viac
Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce
13.12.2021

Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce

Cena za spracovanie podkladov z bakalárskej práci je veľmi variabilný údaj a závisí od rôznych premenných. V nasledujúcom článku v…

Čítať viac