Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Učíme sa cudzie jazyky - kde začať?

Učíme sa cudzie jazyky - kde začať?

Koľkýkrát ste si opäť sľúbili, že sa zahryznete do angličtiny a konečne sa ju naučíte? Je vašou témou naučiť sa plynulo hovoriť alebo skôr dbáte na dokonalú gramatiku? Aj toto sú základné otázky, ktoré si je treba položiť pred samotným učením. A potom sa už len doňho pustiť, s chuťou a naplno...

Ak sa aj vy pýtate, aké máte možnosti, kde všade a akým spôsobom sa môžete v cudzom jazyku zdokonaliť, poradíme vám.

Konkrétne ciele

Je fajn mať veľké plány, ale úprimne, nezlyhali ste práve na tom aj naposledy? Je chválitebné, že chcete ovládať cudziu reč, ale to nepôjde zo dňa na deň. Musíte sa pripraviť na to, že to bude na dlho. Aj preto sa odporúča stanoviť si dosiahnuteľné ciele, ktoré keď zvládnete, môžete sa posunúť zasa o krok ďalej. Napr. si stanovíte za cieľ č.1: Zvládnem si po anglicky objednať jedlo (no a čo, že s chybami, hlavne, aby vám doniesli, čo ste si objednali) a zmáknem to za týždeň učenia.

V prípade, že ste úspešne absolvovali „úroveň 1“, môžete prejsť ku kroku ďalšiemu, ktorým bude trebárs: Dokážem v angličtine plynulo konverzovať o svojej rodine, práci a záľubách (to všetko aspoň 10 minút v kuse). A zvládnem to do 3 týždňov.

Chápete? Takto sa pekne-krásne, celkom nenásilne a motivovaní každým ďalším úspechom, posuniete k svojmu vytúženému cieľu – Byť machrom v cudzom jazyku.

Nebojte sa chýb

Kto sa niečo učí, nevyhne sa omylom. Akoby aj, nikto predsa učený z neba nespadol a tak ten, kto sa chce niečo naučiť, robí pri učení chyby. To je ale dobre, vedieť, že niečo robím zle, je veľká pomoc, môžem totiž tú chybu odstrániť. Najväčšou chybou je sa zaseknúť z obavy, že urobíme nejakú chybu. Áno, s najväčšou pravdepodobnosťou ju urobíte a nie jednu, ale to nevadí. Tešte sa aj z toho, že niekomu na ulici poradíte, kam ma ísť, hoci aj s nedokonalou výslovnosťou a s chybnou gramatikou. Porozumel vám? O to predsa ide a ak sa nechystáte na dráhu tlmočníka, až tak to zasa neprekáža.

Aplikácia na všetko

Keď nariekate, že vy vôbec, ale vôbec nemáte na kurz angličtiny čas, prípadne ho nepovažujete za postačujúci, tieto výhovorky neobstoja. Jasné, byť v zahraničí je to naj, čo sa naučenia jazyka týka, ale nie každý máme túto možnosť. To však dnes, v online dobe nie je žiaden problém. Existuje množstvo účinných aplikácií aj webov, vďaka ktorým nemusíte z domu ani nos vystrčiť, a predsa spíkujete.

Do pozornosti dávame najmä dva celkom bezplatné weby: italki.com – tu máte možnosť komunikovať s človekom hoci aj na inom kontinente a verbling.com – konverzácia s native spíkrom cez live video.

Odporúčame aj aplikáciu memrise.com – slovníky, ktoré obsahujú triky a rôzne pomôcky, vďaka ktorým si anglické slovíčka ľahšie zapamätáte. Na internete je toho, pravdaže, omnoho viac, v dobe sociálnych sietí a prepojenosti s celým svetom predsa nemôže byť problém si pokonverzovať s niekým po anglicky, či?

Podobné články na blogu

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?
21.08.2019

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?

V niektorých pracovných odvetviach chýba viac absolventov ako v tých iných. Ak si ešte len vyberáte vysokú školu alebo ste v jednej…

Čítať viac
Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce
08.08.2019

Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce

Záverečná práca je komplexný projekt, ktorý obsahuje stovky rôznych dôležitých častí. Na niektoré z nich študenti zabú…

Čítať viac
Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce
02.08.2019

Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce

Do každej záverečnej práce by ste nemali dávať určité veci, ktoré v odborných publikáciách (akou bude aj vaša záverečná pr…

Čítať viac