Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce

Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce

Záverečná práca je komplexný projekt, ktorý obsahuje stovky rôznych dôležitých častí. Na niektoré z nich študenti zabúdajú viac, ako na tie ostatné. Pred odovzdaním záverečnej práce si skontrolujte, či vám v práci nechýbajú veci z nášho zoznamu.

Metodika výskumu

Metodika by mala byť hneď ako prvá alebo druhá kapitola, v ktorej opíšete všetky štatistické metódy. V záverečnej práci totiž nemôžete len zverejniť výsledky, ale aj postup, ako ste sa k nim dopracovali. Zverejnite všetky výpočtové techniky aj dedukcie, ktoré ste použili.

Priebeh tvorby hypotézy

Na škole som raz po 30-minútovej prezentácii študentov počul krásnu vetu od vyučujúceho: „Vy ste vlastne dokázali, že keď prší, tak zem je mokrá.” Hypotéza musí byť vytvorená na základe nejakého spoločenského problému alebo diskusie, ktorú chcete podporiť (potvrdiť), alebo naopak vyvrátiť.

Konzultácia s odborníkmi

Výsledky vašej práce by ste mali s niekým skonzultovať. Je úplne jedno, či to je školiteľ, odborník z praxe, starosta obce alebo majiteľ firmy. Jeden krátky rozhovor alebo vyplnený dotazník vo vašej práci jej dodá oveľa väčšiu vážnosť, ako keď budete výsledky prezentovať sami.

Prílohy

Zapracujte do práce minimálne jednu prílohu – tabuľku, graf, mapu, schému, výkres, fotografie, čokoľvek, čo graficky alebo inak interpretuje vaše výsledky. Na svete azda neexistuje téma, do ktorej by sa nedala vložiť nejaká príloha.

Abstrakt v cudzom jazyku

Veľa študentov vypracuje abstrakt, no zabudne ho preložiť do cudzieho jazyka. Ak si na to netrúfate sami, prenechajte túto úlohu niekomu inému. Abstrakt musí byť preložený kvalitne, aby mu cudzinci naozaj rozumeli a vedeli si tak prečítať, o čom je vaša práca.

Potrebujete pomôcť so záverečnou prácou?

Nechajte prípravu podkladov pre svoju záverečnú prácu na profesionálov. Pomôžeme Vám.

Podklady pre záverečnú prácu

Podobné články na blogu

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?
27.12.2021

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?

Poďakovanie v bakalárskej práci je kapitola, ktorá nie je povinná, no študenti ju aj napriek tomu často spracujú veľmi zle. Buď poďakovanie úplne…

Čítať viac
Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?
17.12.2021

Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?

Kontrola originality bakalárskej práce je pojem, ktorý desí mnohých študentov. Je to naozaj taký strašiak, ktorého by ste sa mali pri p…

Čítať viac
Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce
13.12.2021

Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce

Cena za spracovanie podkladov z bakalárskej práci je veľmi variabilný údaj a závisí od rôznych premenných. V nasledujúcom článku v…

Čítať viac