Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce

Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce

Záverečná práca je komplexný projekt, ktorý obsahuje stovky rôznych dôležitých častí. Na niektoré z nich študenti zabúdajú viac, ako na tie ostatné. Pred odovzdaním záverečnej práce si skontrolujte, či vám v práci nechýbajú veci z nášho zoznamu.

Metodika výskumu

Metodika by mala byť hneď ako prvá alebo druhá kapitola, v ktorej opíšete všetky štatistické metódy. V záverečnej práci totiž nemôžete len zverejniť výsledky, ale aj postup, ako ste sa k nim dopracovali. Zverejnite všetky výpočtové techniky aj dedukcie, ktoré ste použili.

Priebeh tvorby hypotézy

Na škole som raz po 30-minútovej prezentácii študentov počul krásnu vetu od vyučujúceho: „Vy ste vlastne dokázali, že keď prší, tak zem je mokrá.” Hypotéza musí byť vytvorená na základe nejakého spoločenského problému alebo diskusie, ktorú chcete podporiť (potvrdiť), alebo naopak vyvrátiť.

Konzultácia s odborníkmi

Výsledky vašej práce by ste mali s niekým skonzultovať. Je úplne jedno, či to je školiteľ, odborník z praxe, starosta obce alebo majiteľ firmy. Jeden krátky rozhovor alebo vyplnený dotazník vo vašej práci jej dodá oveľa väčšiu vážnosť, ako keď budete výsledky prezentovať sami.

Prílohy

Zapracujte do práce minimálne jednu prílohu – tabuľku, graf, mapu, schému, výkres, fotografie, čokoľvek, čo graficky alebo inak interpretuje vaše výsledky. Na svete azda neexistuje téma, do ktorej by sa nedala vložiť nejaká príloha.

Abstrakt v cudzom jazyku

Veľa študentov vypracuje abstrakt, no zabudne ho preložiť do cudzieho jazyka. Ak si na to netrúfate sami, prenechajte túto úlohu niekomu inému. Abstrakt musí byť preložený kvalitne, aby mu cudzinci naozaj rozumeli a vedeli si tak prečítať, o čom je vaša práca.

Potrebujete pomôcť so záverečnou prácou?

Nechajte prípravu podkladov pre svoju záverečnú prácu na profesionálov. Pomôžeme Vám.

Podklady pre záverečnú prácu

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac