Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Tvorba bakalárskej práce rýchlo a bezbolestne - 6 tipov, ako ušetriť čas

6 zlepšovákov, s ktorými nebudete pri tvorbe bakalárky strácať čas.

Tvorba bakalárskej práce rýchlo a bezbolestne - 6 tipov, ako ušetriť čas

Vysokoškolské štúdium nevyhnutne vedie k nutnosti napísať aj obhájiť bakalársku prácu. Študentský život je však veľmi náročný, či už ide o povinnosti alebo zábavu, a tak každý istotne ocení možnosť ušetriť pri tvorbe bakalárky cenný čas. Čo tak napísať bakalársku prácu za týždeň, beriete? S našimi zlepšovákmi žiaden problém.

1. Stanovte si jasný plán

Na úvod prác na bakalárke si stanovte cieľ a plán, ktorého sa budete následne držať. Efektívne je aj zrátať dni, ktoré chcete písaniu práce venovať a na základe toho, aj rozsahu práce si určiť, koľko strán denne napíšete. Rátajte však aj s rezervou na záverečnú kontrolu a korekcie.  

2. Nastavte si prostredie a podmienky ideálne pre vás

Taktiež funguje určiť si dobu, v ktorej sa budete písaniu práce venovať. Ak ste skôr nočný vták, píšte skôr po nociach, ak vám to páli najmä v doobedňajších hodinách, nič neodkladajte a odmakajte si pekne z rána. Rovnako tak je dôležité nájsť si pokojné miesto, kde budete môcť nerušene pracovať a naplno sa sústrediť iba na bakalárku.

3. Ovládnite Word

Každý, kto sa kamaráti s textovým editorom, to má nielen pri tvorbe bakalárskej práce o čosi jednoduchšie. Zlepšováky ako automatický obsah, zoznam literatúry, formátovanie textu a nadpisov, okraje, odstavce, číslovanie stránok istotne oceníte, však?

4. Formality na úvod

Vysoké školy kladú na tvorbu záverečných prác množstvo formálnych požiadaviek, ktoré aj vaša práca musí spĺňať. Odporúčame si preto všetky náležitosti nastaviť v dokumente ešte pred začiatkom písania textu, vrátane titulnej strany a úvodných strán ako abstrakt, poďakovanie a podobne. Formátovanie už hotového, mnohostranového dokumentu by totiž nemuselo byť až také ľahké.

5. Zdroje k dispozícii

Najrýchlejšie vám písanie bakalárky pôjde, pokiaľ budete mať všetky požadované zdroje k dispozícii. Potrebné knihy si z knižnice vezmite radšej domov a potrebné články z internetu si pre istotu vytlačte, aby ste ich nemuseli neskôr zložito vyhľadávať. Zároveň vám to umožní vypnúť internet a všetko rušivé a budete môcť tak nerušene pracovať.

6. Využite generátory citácií

Nemilou súčasťou písania bakalárskej práce je, že všetko musíte citovať. A to nielen tak, ako sa nám zachce, ale podľa záväzných noriem, ktoré platia a ešte dlho platiť budú. Ručné vytváranie citácií je však pre niekoho doslova nadľudský výkon, našťastie existujú citačné programy ako napr. Zotero či Mendeley, prípadne je možnosť využiť generátor citácií priamo v textovom editore, čo výrazne uľahčí citovanie v bakalárke.

A nezabudnite na priebežné citovanie, inak čas ušetrený generátormi citácií premrháte na dodatočné hľadanie zdrojov tej či onej neoznačenej citácie.  

Tak veľa šťastia a rýchle napísanie vašej bakalárky, ktorú aj úspešne obhájite, želáme!

 

Potrebujete mať rýchlo napísanú bakalársku prácu?

Nechajte prípravu podkladov pre svoju bakalársku prácu na profesionálov. Pomôžeme Vám.

Chcem podklady pre bakalársku prácu

Podobné články na blogu

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?
27.12.2021

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?

Poďakovanie v bakalárskej práci je kapitola, ktorá nie je povinná, no študenti ju aj napriek tomu často spracujú veľmi zle. Buď poďakovanie úplne…

Čítať viac
Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?
17.12.2021

Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?

Kontrola originality bakalárskej práce je pojem, ktorý desí mnohých študentov. Je to naozaj taký strašiak, ktorého by ste sa mali pri p…

Čítať viac
Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce
13.12.2021

Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce

Cena za spracovanie podkladov z bakalárskej práci je veľmi variabilný údaj a závisí od rôznych premenných. V nasledujúcom článku v…

Čítať viac