Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Toto nesmie chýbať vo vzorovej dizertačnej práci

Prečítajte si, čo by mala obsahovať vaša dizertačná práca.

Toto nesmie chýbať vo vzorovej dizertačnej práci

Dizertácia, to už nie je len nejaká trápna diplomovka, bakalárka, alebo rigorózna práca. Dizertačka je rozsiahla vedecká rozprava, ktorá má dokázať, že ste skutočný vedec a nie len obyčajný vysokoškolák. Čo všetko by mala obsahovať, aby ste si so cťou mohli prevziať váš doktorát?

Vedecké publikácie... VAŠE vedecké publikácie

Doktorandské štúdium trvá štyri až šesť rokov v závislosti od odboru, ktorý študujete. Počas týchto štyroch rokov od vás kolegovia (už to nie sú vyučujúci, už sú to kolegovia, pretože pracujete ako zamestnanec fakulty a katedry) vyžadujú pravidelné vedecké publikácie v odborných časopisoch.  

 

Odberné články na danú tému však nie sú všetkým, veľmi dôležité sú aj vaše reakcie na náhle zmeny a implementácia týchto zmien vo vašej práci. Prácu píšte minimálne 4 roky a mala by opisovať nejaký aktuálny problém alebo výskum. Preto sa závery môžu každý rok meniť a celkové výsledky môžete publikovať až úplne na konci.

Vedomosti

Množstvo ľudí si myslí, že pri obhajobe dizertačnej práce už ich nikto skúšať nebude. AK však nepoznáte niektoré základné analógie, komisia na to hneď príde a vaša reputácia pôjde dole rovnakou rýchlosťou, ako výsledok vašej obhajoby.

Keď už niekto žiada o udelenie doktorského titulu, mal by byť v danom odbore doma a mať znalosti vo svojej špecializácií. To znamená, že o svojej práci musí vedieť viac než komisia, ktorá dozerá na obhajobu. V opačnom prípade tam nemáte čo hľadať.

A čo vynechať?

Do dizertačnej práce nepatria opisy všeobecne známych tém. Nikoho nezaujíma, aký je rozdiel medzi ekonomikou a ekonómiou alebo aká je definícia fotosyntézy. Zamerajte sa len na zložité vedecké formulácie a ukážte, že ste hodní stať sa doktorom. Vaša vedecká kariéra tak razom dostane nový rozmer.

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac