Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Toto je 5 najobľúbenejších dní každého študenta

Toto je 5 najobľúbenejších dní každého študenta

Už malé deti majú svoje najobľúbenejšie dni, ktorými sú pravdepodobne narodeniny a Vianoce. Študenti sa na túto “problematiku” pozerajú úplne inak. Keď sme sa ich pýtali, aký je ich najobľúbenejší deň, v zásade sa nám opakovali len tieto odpovede

 

Posledný školský deň

Ten pred vianočnými sviatkami, aj ten pred letnými prázdninami. Školský rok je únavný, plný prednášok, cvičení a práce, ktorý sa zakončí odporným skúškovým. Niet lepšieho pocitu, ako keď viete, že vás čaká pár týždňov voľna.

Výsledky skúšky

Počas vysokej školy sa vám stane niekoľkokrát, že vás spolužiak zobudí s informáciou o výsledkoch skúšky. Prihlásite sa do AiSu, aby ste vedeli, ako ste dopadli. Ak ste skúšku urobili, budete sa nesmierne tešiť. Ak aj nie, odpadne vám kameň zo srdca, že už nemusíte čakať na odpoveď.

Beánie a ďalšie veľké parties

Dni, kedy sa študent opije a zabaví s kamarátmi patrili medzi tretie najlepšie. Aj počas semestra sa dá na pár hodín vypnúť od problémov a v ideálnom prípade aj prespať celý nasledujúci deň. Ak chcete vidieť stovky šťastných ľudí na jednom mieste, skočte na študentskú beániu.

Keď nie je škola

Odpadnutá prednáška? Chorý vyučujúci? Požiar v škole? Chemikom zase niečo vybuchlo? Vy môžete zatiaľ skočiť na kávu (tí zodpovednejší aj do knižnice) alebo si dopriať hodinku spánku navyše.

Promócia

Úspešné absolvovanie celej vysokej školy je umocnené v deň, kedy sa slávnostne preberiete svoj diplom. Počas tohto dňa si uvedomíte, že máte 5 a viac rokov za sebou a že konečne sa vám splnil jeden z prvých veľkých životných cieľov.

Podobné články na blogu

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?
21.08.2019

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?

V niektorých pracovných odvetviach chýba viac absolventov ako v tých iných. Ak si ešte len vyberáte vysokú školu alebo ste v jednej…

Čítať viac
Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce
08.08.2019

Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce

Záverečná práca je komplexný projekt, ktorý obsahuje stovky rôznych dôležitých častí. Na niektoré z nich študenti zabú…

Čítať viac
Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce
02.08.2019

Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce

Do každej záverečnej práce by ste nemali dávať určité veci, ktoré v odborných publikáciách (akou bude aj vaša záverečná pr…

Čítať viac