Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Štúdium na vysokej v zahraničí: A prečo nie?

študovať v Dánsku či Škótsku sa oplatí. Aj pre toto...

Štúdium na vysokej v zahraničí: A prečo nie?

Modernejšie vybavenie škôl, efektívnejší spôsob výučby a v neposlednom rade lepšia perspektíva a uplatnenie po škole. Toto sú hlavné dôvody, prečo mnoho mladých zo Slovenska zauvažuje o štúdiu na zahraničnej univerzite. 

Keďže možnosti sú doslova neobmedzené, podľa čoho si vybrať takú vysokú školu, ktorá skutočne stojí za to?  

Prinášame vám stručný prehľad, čo ponúkajú štúdia chtivým Slovákom univerzity v obľúbených študijných destináciách...

Štúdium v Spojených štátoch amerických

Spojené štáty americké, tak ďaleko, a predsa také žiadané. Akoby aj nie, USA mnohí dodnes vnímame ako krajinu neobmedzených možností, s množstvom skvelých, prestížnych univerzít na čele s Harvardom či Yale, nehovoriac o zaujímavom študijnom živote v kampusoch univerzít.

Ak sa teda odhodláte vycestovať za štúdiom až do Ameriky, pripravte si zhruba 25 517 eur na rok. Samozrejme, výška školného závisí od lokality a vybranej univerzity.

Veľká Británia a vysoké školy tam

Kto sa rozhodne študovať v kolíske najlepších univerzít, vo Veľkej Británii, mal by počítať s tým, že výška školného je rozdielna nielen v závislosti od miesta, kde budete študovať, ako aj od krajiny, z ktorej pochádzate. Jeho výška je totiž pre občanov krajín EÚ stanovená zvlášť. Pre Slovákov ide asi o tieto cifry: Škótsko ponúka štúdium zadarmo, naopak Anglicko a Wales od 9 000 libier ročne.

Dánsko ako zaujímavá študijná alternatíva

A čo tak štúdium vo vyspelom Dánsku? Že nie ste zbehlí v dánštine a nemáte radi dlhé zimy? Nenechajte sa tým odradiť, trebárs ovládanie ich jazyka nie je vôbec podmienkou, aby ste tu mohli študovať. Celkom si vystačíte s dobrou znalosťou angličtiny. A pokiaľ ide o tuhšie mrazy, kvalitná zateplená vetrovka to spraví.

Obrovskou výhodou sú aj celkové náklady na štúdium v Dánsku. Vďaka veľkým a rozmanitým sociálnym výhodám, ktoré táto krajina ponúka, sú veľmi nízke, neraz celkom bezplatné, a tak je vysokoškolské štúdium v Dánsku nielen pre Slovákov obrovským lákadlom.

Študent si tak platí iba za ubytovanie, jedlo, dopravu a študijné materiály.

Zaujímavé, čo poviete? Alebo vy uvažujete o štúdiu v inej krajine?

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac