Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Študentské financie - kde sa dá reálne ušetriť?

Študentské financie - kde sa dá reálne ušetriť?

Študenti radi a veľa míňajú. Veď študentský život je náročný, aj na financie!

Na čo však míňajú úplne najviac, častokrát aj zbytočne a kde by sa dalo reálne ušetriť?

Spôsoby na to sú, len si svoje financie musíte lepšie strážiť a regulovať.

Ako na to?

Všetko pre študentov

Študentské sporenie, účty pre mladých, v prípade potreby aj pôžičky šité na mieru študentom, to všetko máte k dispozícii a je na každom z vás, aby o týchto výhodných možnostiach vedel a využíval ich.

Ako študent si predsa nemôžete dovoliť preplácať.

Zúčastňujte sa prednášok

Pričasté absencie vás totiž môžu vyjsť tiež pekne draho. Predzápočtové kopírovanie všetkého, čo ste počas semestra zameškali, vie slušne nabúrať študentský rozpočet.

Preto, keď môžete, buďte na prednáškach i seminároch čo možno najčastejšie priamo prítomní.

Ak by to však predsa len z nejakého dôvodu nešlo a bol by pre vás problém napísať bakalársku či inú prácu, s tým vám pomôcť vieme.

Študujte online

Na internete nájdete kurzy kadečoho, mnoho z nich je grátis, no predovšetkým sú veľmi zaujímavé. Či už ide o štúdium cudzieho jazyka, zlepšenie vašich IT zručností alebo získanie prestížneho certifikátu v inom odbore, stačí vám k tomu zväčša len odhodlanie a dobré pripojenie.

Ak však študujete výlučne kamennú vysokú, aj tu čerpajte najmä z online zdrojov, sťahujte ebooky, jednoducho čo najmenej zaťažujte ekológiu aj vašu peňaženku.

Zľavy a výhody

Počnúc ISIC kartou, ktorú vlastní každý študent do veku 26 rokov cez mnohé iné výhody a zľavy, ktoré mladí, ešte stále študujúci ľudia na Slovensku i v zahraničí môžu využívať.

A tak šetríte vlastne takmer na všetkom – lacnejšie lístky do kina, cestovné, aj letenky a vstupy na rôzne iné, zaujímavé miesta.

Výhod pre študentov je neúrekom, opäť sa len treba informovať a nebáť si ich aj uplatniť.

Veď kedy inokedy, ak nie teraz?

Kde ešte môžete ušetriť?

Šetriť sa dá pravdaže aj inde, na bývaní či stravovaní.

Ak študujete v meste vášho bydliska, prípadne nedochádzate z veľkej diaľky, zrejme neriešite internáty či priváty a využívate výhody „mama hotela“.

Toto je významná úspora vašich financií.

Nie každý má ale na výber, čo si však vybrať môžete, je forma ubytovania.

Uskromníte sa a zakúsite ten pravý, slovenský internátny život alebo uprednostníte pohodlie a vyšší komfort niekde v drahom priváte?

Tiež je otázka, ako sa počas semestra vystravujete.

Obedy v univerzitnej jedálni a sem-tam niečo z neďalekého bufetu na večeru?

Či skôr striedate donášku pizze s cestovinami a na večeru si pravidelne zájdete, pokojne aj za posledné, niekam do mesta? V tom prípade sa nečudujte, že ste v mínuse.

Je len na vás, či si ujasníte priority, na čo a tiež ako často budete míňať a čoho sa dokážete vzdať. Nič totiž nie je zadarmo, ani úspora vašich peňazí.

Podobné články na blogu

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?
27.12.2021

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?

Poďakovanie v bakalárskej práci je kapitola, ktorá nie je povinná, no študenti ju aj napriek tomu často spracujú veľmi zle. Buď poďakovanie úplne…

Čítať viac
Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?
17.12.2021

Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?

Kontrola originality bakalárskej práce je pojem, ktorý desí mnohých študentov. Je to naozaj taký strašiak, ktorého by ste sa mali pri p…

Čítať viac
Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce
13.12.2021

Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce

Cena za spracovanie podkladov z bakalárskej práci je veľmi variabilný údaj a závisí od rôznych premenných. V nasledujúcom článku v…

Čítať viac