Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Spýtali sme sa študentov, kde sa im najlepšie píše diplomová práca

Kde sa vašim spolužiakom najlepšie píše diplomovka? Spýtali sme sa za vás.

Spýtali sme sa študentov, kde sa im najlepšie píše diplomová práca

Nájsť vhodné miesto na písanie diplomovej práce môže byť v celku náročné. Tejto téme sme sa venovali už dávnejšie. Dnes sme však vyspovedali troch náhodných študentov, ktorí sa práve venujú dopisovaniu diplomovej práce a potrebujú sa na to čo najviac sústrediť. Výber pracovného miesta zvládli na výbornú, čo myslíte?

Peter: Jednoducho doma

Keď potrebujem písať prácu, musím byť zavretý v izbe. Na celej posteli mám rozložené skriptá a požičané knihy, sedím pri stole a pracujem. Mám vo všetkom prehľad. K počítaču mám pripojený aj ďalší monitor, aby sa mi lepšie hľadali online zdroje bez nutnosti minimalizácie samotnej práce. Keď pracujem ,nesmie ma nikto rušiť. Neznesiem ani počúvanie hudby, škvrčanie v bruchu alebo čokoľvek, čo by ma vyrušilo. Keď sa niečo také stane, v tom momente strácam koncentráciu a produktivita je v háji.

Janka: S Babami na priváte

Diplomovku píšem spolu s ďalšími babami z izby, Každá vo svojej posteli, dvere zamknuté, uvarený čaj, jemne nám hrá nejaká hudba a ani neviete, ako vám tie zadania postupne ubúdajú. Ak spolu kecáme ,čas ubieha rýchlejšie a ani si neuvedomujeme, koľko práce sme vlastne stihli spraviť. Najlepšie je, ak takto trávime víkendy, vtedy je na byte kľud lebo ľudia z vedľajších izieb sú doma. My tri sme z východu a študujeme v BA, tak domov chodíme len zriedkavo. Pracovné víkendy nám preto nevadia.

Monika: Jednoducho nikdy

Nedokážem nájsť ani jeden ideálny moment, kedy by sa mi práca písala dobre. V mojej téme mám veľké množstvo laboratórneho výskumu, terénnych výskumov a zároveň spracovávam aj dáta iných vedcov a porovnávam ich s tými mojimi. Ako sa však môžem sústrediť, keď v labáku mám jeden počítač, doma druhý, do terénu tretí, v škole nemám čas a na intráku sa sústrediť nedá? Keby neexistuje cloud, neviem, ako by som to všetko zvládala. Už sa teším, keď všetky výskumy skončia, spracujem to všetko do textu, dám niekomu skontrolovať a odovzdám.

 

Podobné články na blogu

Ako napísať dobrý záver bakalárskej práce
17.07.2019

Ako napísať dobrý záver bakalárskej práce

Máte už napísanú vašu bakalársku prácu, no neviete si dať rady s dokončením jej záveru? Prečítajte si náš článok s…

Čítať viac
Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?
25.06.2019

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?

V dnešnej dobe rozmáhajúcej sa komunálnej politiky sú komunálne témy záverečných vysokoškolských prác naozaj…

Čítať viac
Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?
14.06.2019

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?

Pomaly dopisujete vašu záverečnú prácu a neviete si dať rady s literárnymi zdrojmi? Pozrite sa na  naše užitočné tipy a poraďte si…

Čítať viac