Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Skúškové sa blíži. Koľko predtermínov stíhate a ako vám pomôžu?

Skúškové sa blíži. Koľko predtermínov stíhate a ako vám pomôžu?

Skúškové obdobie po zimnom semestri platí medzi tie najnáročnejšie časti študentského života. Dni sú krátke, zimná únava veľká a niektorých študentov čaká aj 10 a viac skúšok. Ako vám s týmto trápením môžu pomôcť predtermíny a koľko ich dokážete zvládnuť ešte pred Vianocami?

Predtermíny bývajú ľahšie

Toto je všeobecne známy fakt. Čím skorší termín skúšky, tým sú jednoduchšie otázky. Postupom času sa termíny stávajú ťažšie a ťažšie a preto je dobré zbaviť sa ich vtedy, keď sa otázky ešte dajú zvládnuť. Aj vyučujúci sú pri opravovaní predtermínových testov trochu benevolentnejší a dajú vám aj známku z ľútosti. 

Výsledky dostanete skôr

Tým, že sa na predtermíny hlási málo študentov, majú aj vyučujúci viac času na opravovanie vašich testov. Často ich dostanete už v ten deň, kedy ste skúšku vykonali. Inokedy si dávajú na čas a opravujú testy aj 10 dní, aj keď podľa pravidiel by ich mali opraviť do troch dní.

A nespravíte, viete, čo čakať

Ak sa vám na predtermíne nezadarí, nevadí. Aspoň už budete vedieť, ako skúška prebieha, aké otázky môžete čakať a v čom sa máte zlepšiť. Ak sa vám zadarilo, stanete sa veľmi obľúbenými medzi spolužiakmi z toho dôvodu, že už poznáte celý priebeh a budete im musieť dať rady ohľadom absolvovania testu.

Získajte čas v januári

Čím viac skúšok sa zbavíte v decembri, tým menej si vás počká v januári .jednoduchá matematika. Poznáme študentov, ktorým sa podarilo zmáknuť celé skúškové už v decembri a získali tak 2 mesiace zimných prázdnin. To už celkom stojí za to hecnúť sa pred sviatkami, nemyslíte? 

Vianoce bez starostí

S hotovými skúškami budú aj Vianoce tak nejak pokojnejšie. Vyhnite sa stresu, oddýchnite si a načerpajte nové sily na štúdium. Ak vás čakajú ešte všetky skúšky, radšej sa cez sviatky začnite pripravovať.

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac