Skúškové sa blíži. Koľko predtermínov stíhate a ako vám pomôžu?

Skúškové sa blíži. Koľko predtermínov stíhate a ako vám pomôžu?

Skúškové obdobie po zimnom semestri platí medzi tie najnáročnejšie časti študentského života. Dni sú krátke, zimná únava veľká a niektorých študentov čaká aj 10 a viac skúšok. Ako vám s týmto trápením môžu pomôcť predtermíny a koľko ich dokážete zvládnuť ešte pred Vianocami?

Predtermíny bývajú ľahšie

Toto je všeobecne známy fakt. Čím skorší termín skúšky, tým sú jednoduchšie otázky. Postupom času sa termíny stávajú ťažšie a ťažšie a preto je dobré zbaviť sa ich vtedy, keď sa otázky ešte dajú zvládnuť. Aj vyučujúci sú pri opravovaní predtermínových testov trochu benevolentnejší a dajú vám aj známku z ľútosti. 

Výsledky dostanete skôr

Tým, že sa na predtermíny hlási málo študentov, majú aj vyučujúci viac času na opravovanie vašich testov. Často ich dostanete už v ten deň, kedy ste skúšku vykonali. Inokedy si dávajú na čas a opravujú testy aj 10 dní, aj keď podľa pravidiel by ich mali opraviť do troch dní.

A nespravíte, viete, čo čakať

Ak sa vám na predtermíne nezadarí, nevadí. Aspoň už budete vedieť, ako skúška prebieha, aké otázky môžete čakať a v čom sa máte zlepšiť. Ak sa vám zadarilo, stanete sa veľmi obľúbenými medzi spolužiakmi z toho dôvodu, že už poznáte celý priebeh a budete im musieť dať rady ohľadom absolvovania testu.

Získajte čas v januári

Čím viac skúšok sa zbavíte v decembri, tým menej si vás počká v januári .jednoduchá matematika. Poznáme študentov, ktorým sa podarilo zmáknuť celé skúškové už v decembri a získali tak 2 mesiace zimných prázdnin. To už celkom stojí za to hecnúť sa pred sviatkami, nemyslíte? 

Vianoce bez starostí

S hotovými skúškami budú aj Vianoce tak nejak pokojnejšie. Vyhnite sa stresu, oddýchnite si a načerpajte nové sily na štúdium. Ak vás čakajú ešte všetky skúšky, radšej sa cez sviatky začnite pripravovať.