Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Školské knižnice: Aké poklady v nich nájdete?

Školské knižnice: Aké poklady v nich nájdete?

Veľké množstvo študentov mimoriadne podceňuje silu, ktorú v sebe skrývajú univerzitné knižnice. Je to však veľká škoda. Vďaka nim by mohli ušetriť naozaj slušné peniaze a celkom veľkú dávku času. Ako nám môže knižnica na našej škole pomôcť?

 

Drahé skriptá

Nemáte financie na to kupovať si každý rok desiatky kníh a skrípt, z ktorých niektoré stoja aj 50 eur? Navštívte hneď prvý týždeň semestra vašu katedrálnu knižnicu a určite tam pár výtlačkov nájdete. Môžete si ich oskenovať do mobilu alebo požičať aj na celý semester zadarmo.

Zabudnuté práce

V univerzitných knižniciach a archívoch nájdete aj rôzne staré bakalárske a diplomové práce, v ktorých môžete objaviť hotové informačné poklady použiteľné aj vo vašej práci. Inšpirujte sa vedomosti študentov z minulej dekády a zažiarte na obhajobe.

Otázky na testy

Niektorí profesori dávajú zásadne na testoch otázky len z jednej učebnice alebo knihy. Ak túto učebnicu nájdete a nabiflíte sa ju, aj tá najťažšia skúška sa stane doslova hračkou. Nezabudnite testové otázky požičať aj vašim spolužiakom.

Šikovných ľudí

V knižniciach narazíte na iných študentov bažiacich po vzdelaní, ktorí vám môžu pomôcť vo vyhľadávaní užitočných informácii, ktoré môžete použiť napríklad aj pri dokončení vašej záverečnej práce alebo inom školskom projekte, s ktorým si neviete dať rady.

Zdroje k diplomovke

V neposlednom rade je knižnica plná skvelých zdrojov do diplomovej práce, ktoré pravdepodobne písali aj priamo vaši vyučujúci. Narazíte aj na inú odbornú literatúru z vášho odboru, ktorú by ste vo verejnej knižnici hľadali len márne.

 

Podobné články na blogu

5 druhov vecí, ktoré na intrák nepatria
01.05.2019

5 druhov vecí, ktoré na intrák nepatria

Tento článok sme napísali na základe príbehov študentov, ktorí dostali pokutu alebo dokonca boli nútení odsťahovať sa z internátu kv…

Čítať viac
Podmienky pripustenia k obhajobe a štátniciam
20.04.2019

Podmienky pripustenia k obhajobe a štátniciam

Chcete sa ubezpečiť, že vás pred obhajobou nebude čakať žiadne nepríjemné prekvapenie a všetko prebehne hladko? Prečítajte si zoznam našich tipov pre vysoko…

Čítať viac
Neviete, ako začať písať diplomovú prácu?
12.04.2019

Neviete, ako začať písať diplomovú prácu?

Diplomová práca si podobne ako iné zadania vyžaduje obrovskú dávku času a energie. Ako aj pri iných úlohách je najzložitejšia ú…

Čítať viac