Prihlásiť

Prvý rok na výške? Tieto veci sa zmenia

Prvý rok na výške? Tieto veci sa zmenia

Množstvo stredoškolákov si neuvedomuje, ako rapídne sa zmení ich život po nástupe na vysokú školu. Rána budú ťažšie, nikto vám nepripraví raňajky ani nenachystá desiatu a spánku bude skutočne málo. Čo najviac deptá prvákov na vysokej škole a ako sa to prejavuje?  

 

Ranné vstávanie

Ak si ráno nikdy nemal problém vstávať a v pohode si chodil na nultú hodinu na 7:00, teraz sa to zmení. V pondelok bude prednáška začínať až o 13:00, v utorok pôjdeš až na cviko večer o piatej a v stredu nebude škola vôbec. Tým pádom nebudeš nútený vstávať a úplne si od toho odvykneš. O to ťažšie bude, ak náhodou v ďalšom semestri dostaneš cviko o 7:00.

Únavy, bolesť, nechuť

Zo zmeny životného štýlu, nepravidelného stravovania a neustálych parties sa ti trochu zmení aj metabolizmus. Začneš pociťovať chronické únavy, kvôli ktorým si poobede dopraješ hodinku spánku, po ktorom sa však prebudíš ešte unavenejší a dolámanejší. Začne ťa bolievať hlava a nebudeš sa môcť prinútiť pracovať alebo učiť sa.

Prvé opice

Zvládal si oslavy maturít a letné festivaly v pohode? Aj po väčšom množstve alkoholu si sa ráno budil ako rybička? V tomto veku táto radosť končí. AK si dáš k večeri dve malé pivká na trávenie a dobrý spánok, ráno ti od bolesti roztrhá hlavu. Pri väčších množstvách alkoholu budú tieto opice ešte väčšie a neznesiteľnejšie.

Otázky o zmysle života a existencie

Už počas prvého skúškového sa začneš spytovať samého seba otázky, na ktoré jednoducho nenájdeš odpoveď. Dokončím tú školu? Má to vôbec význam? Prečo sa takto trápim kvôli zdrapu papiera a trom písmenám pred menom? Ver však, že je to všetko len o hlave a keď ku škole pristúpiš ako k hre, bude ťa baviť a nie trápiť.

Domáca strava je tým najcennejším pokladom

Zabudni na obedy od mamy a večere od babky. Na obed si dáš bagetu a na večeru vifónku s pivom a párky uvarené v rýchlovarnej konvici. Počas víkendových návštev u rodičov si konečne začneš vážiť domáce polievky a úžasné hlavné jedlá.

Podobné články na blogu

Už máte premyslené, čo po škole?
19.03.2019

Už máte premyslené, čo po škole?

Študenti si často neuvedomujú, že po piatich rokoch plných voľnosti, štúdia, parties a odpočinku príde krutá realita, ktorá sa s nimi bude…

Čítať viac
Školské knižnice: Aké poklady v nich nájdete?
12.03.2019

Školské knižnice: Aké poklady v nich nájdete?

Veľké množstvo študentov mimoriadne podceňuje silu, ktorú v sebe skrývajú univerzitné knižnice. Je to však veľká škoda. Vďaka nim by…

Čítať viac
11.03.2019

Začnite letný semester s týmito zásadami

Skúškové je fuč a je na čase vhupnúť pevnými nohami do letného semestra. Z akých chýb sa treba poučiť a čo treba robiť, aby bol letný…

Čítať viac