Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Prvý rok na výške? Tieto veci sa zmenia

Prvý rok na výške? Tieto veci sa zmenia

Množstvo stredoškolákov si neuvedomuje, ako rapídne sa zmení ich život po nástupe na vysokú školu. Rána budú ťažšie, nikto vám nepripraví raňajky ani nenachystá desiatu a spánku bude skutočne málo. Čo najviac deptá prvákov na vysokej škole a ako sa to prejavuje?  

 

Ranné vstávanie

Ak si ráno nikdy nemal problém vstávať a v pohode si chodil na nultú hodinu na 7:00, teraz sa to zmení. V pondelok bude prednáška začínať až o 13:00, v utorok pôjdeš až na cviko večer o piatej a v stredu nebude škola vôbec. Tým pádom nebudeš nútený vstávať a úplne si od toho odvykneš. O to ťažšie bude, ak náhodou v ďalšom semestri dostaneš cviko o 7:00.

Únavy, bolesť, nechuť

Zo zmeny životného štýlu, nepravidelného stravovania a neustálych parties sa ti trochu zmení aj metabolizmus. Začneš pociťovať chronické únavy, kvôli ktorým si poobede dopraješ hodinku spánku, po ktorom sa však prebudíš ešte unavenejší a dolámanejší. Začne ťa bolievať hlava a nebudeš sa môcť prinútiť pracovať alebo učiť sa.

Prvé opice

Zvládal si oslavy maturít a letné festivaly v pohode? Aj po väčšom množstve alkoholu si sa ráno budil ako rybička? V tomto veku táto radosť končí. AK si dáš k večeri dve malé pivká na trávenie a dobrý spánok, ráno ti od bolesti roztrhá hlavu. Pri väčších množstvách alkoholu budú tieto opice ešte väčšie a neznesiteľnejšie.

Otázky o zmysle života a existencie

Už počas prvého skúškového sa začneš spytovať samého seba otázky, na ktoré jednoducho nenájdeš odpoveď. Dokončím tú školu? Má to vôbec význam? Prečo sa takto trápim kvôli zdrapu papiera a trom písmenám pred menom? Ver však, že je to všetko len o hlave a keď ku škole pristúpiš ako k hre, bude ťa baviť a nie trápiť.

Domáca strava je tým najcennejším pokladom

Zabudni na obedy od mamy a večere od babky. Na obed si dáš bagetu a na večeru vifónku s pivom a párky uvarené v rýchlovarnej konvici. Počas víkendových návštev u rodičov si konečne začneš vážiť domáce polievky a úžasné hlavné jedlá.

Podobné články na blogu

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?
21.08.2019

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?

V niektorých pracovných odvetviach chýba viac absolventov ako v tých iných. Ak si ešte len vyberáte vysokú školu alebo ste v jednej…

Čítať viac
Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce
08.08.2019

Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce

Záverečná práca je komplexný projekt, ktorý obsahuje stovky rôznych dôležitých častí. Na niektoré z nich študenti zabú…

Čítať viac
Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce
02.08.2019

Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce

Do každej záverečnej práce by ste nemali dávať určité veci, ktoré v odborných publikáciách (akou bude aj vaša záverečná pr…

Čítať viac