Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Prenášate predmet? Na toto si dajte pozor

Prenášate predmet? Na toto si dajte pozor

Prenesený predmet veru nie je ničím príjemným pre žiadneho študenta. Hrozí vám väčšie riziko, že ak ho nespravíte, vyletíte zo školy svetelnou rýchlosťou. Ak si však všetko dôsledne pripravíte, nemusíte sa nejakého prenášaného predmetu vôbec báť. Dajte na naše tipy.

 

Navštívte vyučujúceho

Hneď v úvode semestra navštívte vyučujúceho alebo hodnotiaceho učiteľa daného predmetu a spýtajte sa na termín pre študentov, ktorí tento predmet prenášajú. Vyučujúci vám možno povie, že vypíše v skoršom termíne špeciálnu skúšku len pre vás, aby ste sa nemuseli trápiť v riadnom skúškovom období.

Informujte sa o splnení zápočtov

V dostatočnom časovom predstihu pred daným termínom skúšky opäť navštívte vyučujúceho, aby ste sa ubezpečili, že máte splnené všetky potrebné požiadavky pre to, aby vás pripustil k vykonaniu skúšky. Tento postup odporúčame aj pri všetkých ostatných predmetoch, len tak pre istotu.

Dohodnite si termín

Ak máte s predmetom skutočne veľké problémy, dohodnite sa s vyučujúcim na doučovaní. Uvidíte, ako bude ochotný vám venovať nejaké materiály alebo kúsok svojho voľného času, keď preukážete seriózny záujem o jeho predmet. To sa odrazí aj na jeho pohľade na vás a na následnom hodnotení.

Máte len dva pokusy

Nevýhdoou prenesených predmetov je, že nemáte tri, ale už len dva pokusy. Po druhom neúspešnom vás môžu vyučujúci bez milosti vyhodiť zo školy. Avšak, každý, kto má aspoň trochu srdce, vám dá aj čierny termín, na ktorom môžete ukázať, že na to naozaj máte a zvládnete to.

Poistite sa počtom bodov

Častokrát tvorí možnosť získania dobrej známky aj veľa bodov zo zápočtov. Benevolentnejší ućitelia k tomu pristupujú tak, že keď máte zo zápočtov 50 bodov a na získanie E-čka treba 60, z testu vám stačí už len 10 bodov, nie 60. Preto sa snažte poćas semestra a ušetrite si nervy pri skúške.

Podobné články na blogu

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?
27.12.2021

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?

Poďakovanie v bakalárskej práci je kapitola, ktorá nie je povinná, no študenti ju aj napriek tomu často spracujú veľmi zle. Buď poďakovanie úplne…

Čítať viac
Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?
17.12.2021

Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?

Kontrola originality bakalárskej práce je pojem, ktorý desí mnohých študentov. Je to naozaj taký strašiak, ktorého by ste sa mali pri p…

Čítať viac
Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce
13.12.2021

Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce

Cena za spracovanie podkladov z bakalárskej práci je veľmi variabilný údaj a závisí od rôznych premenných. V nasledujúcom článku v…

Čítať viac