Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Prenášate predmet? Na toto si dajte pozor

Prenášate predmet? Na toto si dajte pozor

Prenesený predmet veru nie je ničím príjemným pre žiadneho študenta. Hrozí vám väčšie riziko, že ak ho nespravíte, vyletíte zo školy svetelnou rýchlosťou. Ak si však všetko dôsledne pripravíte, nemusíte sa nejakého prenášaného predmetu vôbec báť. Dajte na naše tipy.

 

Navštívte vyučujúceho

Hneď v úvode semestra navštívte vyučujúceho alebo hodnotiaceho učiteľa daného predmetu a spýtajte sa na termín pre študentov, ktorí tento predmet prenášajú. Vyučujúci vám možno povie, že vypíše v skoršom termíne špeciálnu skúšku len pre vás, aby ste sa nemuseli trápiť v riadnom skúškovom období.

Informujte sa o splnení zápočtov

V dostatočnom časovom predstihu pred daným termínom skúšky opäť navštívte vyučujúceho, aby ste sa ubezpečili, že máte splnené všetky potrebné požiadavky pre to, aby vás pripustil k vykonaniu skúšky. Tento postup odporúčame aj pri všetkých ostatných predmetoch, len tak pre istotu.

Dohodnite si termín

Ak máte s predmetom skutočne veľké problémy, dohodnite sa s vyučujúcim na doučovaní. Uvidíte, ako bude ochotný vám venovať nejaké materiály alebo kúsok svojho voľného času, keď preukážete seriózny záujem o jeho predmet. To sa odrazí aj na jeho pohľade na vás a na následnom hodnotení.

Máte len dva pokusy

Nevýhdoou prenesených predmetov je, že nemáte tri, ale už len dva pokusy. Po druhom neúspešnom vás môžu vyučujúci bez milosti vyhodiť zo školy. Avšak, každý, kto má aspoň trochu srdce, vám dá aj čierny termín, na ktorom môžete ukázať, že na to naozaj máte a zvládnete to.

Poistite sa počtom bodov

Častokrát tvorí možnosť získania dobrej známky aj veľa bodov zo zápočtov. Benevolentnejší ućitelia k tomu pristupujú tak, že keď máte zo zápočtov 50 bodov a na získanie E-čka treba 60, z testu vám stačí už len 10 bodov, nie 60. Preto sa snažte poćas semestra a ušetrite si nervy pri skúške.

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac