Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Posledné prázdniny po vysokej alebo hurá do práce! Čo si vyberiete vy?

A čo po vysokej? Hurá do práce alebo je čas na prestávku?

Posledné prázdniny po vysokej alebo hurá do práce! Čo si vyberiete vy?

Mnoho čerstvých absolventov rieši po úspešnom obhájení záverečnej práce a zvládnutých štátniciach jediné – dať si na chvíľu od všetkého pauzu. A mať svätý pokoj, ideálne pri absolútnom ničnerobení.

Ako ste na tom vy? Už sa tešíte na niečo podobné, alebo ste skôr zástancom toho, že čím skôr sa po škole zaradíte do pracovného kolotoča, tým lepšie?

Posledné leto po vysokej... alebo prvý rok v realite mimo školu

Posledné leto, poslednýkrát možnosť úplne vypnúť a na nič nemyslieť, ničím sa netrápiť. Ak vás netrápia ani nezaplatené účty a vidina neistej budúcnosti, v tom prípade smelo do toho. Veď po náročnej tvorbe záverečnej práce, ktorú ste ešte aj obhajovať museli, nehovoriac o nervy drásajúcich štátniciach, máte na to plné právo! Lenže čo sa v prvom pláne môže zdať ako skvelý nápad a zaslúžený relax, môže neskôr vypáliť celkom inak. Zvyčajne proti vám samým, keďže nie každý si dáva po škole prestávku na ničnerobenie.

Iných totiž ďaleko viac stresuje ani nie to, že toto sú asi ich posledné prázdniny, ako to, čo teraz... čo bude po vysokej? Kde a ako rýchlo sa zamestnajú? Kto im dá šancu a koľkí iní, rýchlejší a šikovnejší, ich predbehnú?

Lepšia brigáda vo vačku, ako žiadna stála práca vo výhľade

Kompromisom, ako si dať po skončení vysokej trochu času na nadýchnutie a uvedomenie si, kam a ako ďalej, môže byť aspoň práca na čiastočný úväzok, prípadne dobre platená letná brigáda. Ak sa na ňu naviac vypravíte do zahraničia, cenné skúsenosti a zlepšenie jazykových znalostí sú okrem príjemného zárobku iba príjemným bonusom navyše. Do vášho súkromného i profesijného životopisu.

Nekonečné čakanie na vysnený job

A možno si hovoríte: „Nebudem sa zahadzovať len tak niekde, čakám predsa na prácu svojich snov!“ Do toho ešte to ťažko vydrené vzdelanie, skrátka vám to nedá ísť pracovať hocikam. Preto sami seba presviedčate, sediac na starej posteli vo vašej detskej izbe, že takto to má byť, takto je to správne a čas všetko najlepšie vyrieši.

Nie každý však má na to, len tak luxusne čakať na skvelú príležitosť. Niektorí absolventi totiž musia pracovať, tam, kde sa im núka príležitosť a za peniaze, aké im ponúkajú. S vidinou, že časom a usilovnosťou sa vypracujú a postúpia. V kariérnom i platovom rebríčku.

Čo vy na to? Do ktorej skupiny čerstvých absolventov sa zaradíte? 

Podobné články na blogu

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?
27.12.2021

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?

Poďakovanie v bakalárskej práci je kapitola, ktorá nie je povinná, no študenti ju aj napriek tomu často spracujú veľmi zle. Buď poďakovanie úplne…

Čítať viac
Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?
17.12.2021

Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?

Kontrola originality bakalárskej práce je pojem, ktorý desí mnohých študentov. Je to naozaj taký strašiak, ktorého by ste sa mali pri p…

Čítať viac
Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce
13.12.2021

Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce

Cena za spracovanie podkladov z bakalárskej práci je veľmi variabilný údaj a závisí od rôznych premenných. V nasledujúcom článku v…

Čítať viac