Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Podmienky pripustenia k obhajobe a štátniciam

Podmienky pripustenia k obhajobe a štátniciam

Chcete sa ubezpečiť, že vás pred obhajobou nebude čakať žiadne nepríjemné prekvapenie a všetko prebehne hladko? Prečítajte si zoznam našich tipov pre vysokoškolákov, ktorí majú radi všetky veci skontrolované na 100 %.

 

Dostatočný počet kreditov

Aby ste boli pripustení k obhajobe a štátniciam, musíte mať dostatočný počet kreditov. V prípade bakalárskeho štúdia je to teda 180 kreditov. Neplatí to však na úplne všetkých školách, niekde vás pripustia ku štátniciami aj so 160 kreditmi, pretože 20 dostanete práve za štátnice a obhajobu. Tento systém sa však na mnohých školách zmenil a preto si všetko dobre preverte.

 

Absolvované skúšky

Bez čo i jedinej povinnej alebo povinne voliteľnej absolvovanej skúšky vás k obhajobe alebo štátniciam nikto nepustí. Riešením často býva len medziročník, za ktorý si musíte tvrdo zaplatiť a chodíte celý rok do školy len kvôli jednému hlúpemu predmetu.

 

Odovzdaná práca s kladným hodnotením

Vaša záverečná práca musí byť odovzdaná v systéme, odovzdaná fyzicky v dvoch až troch vyhotoveniach (podľa konkrétnych požiadaviek školy) a musí byť v systéme ohodnotená dvomi známkami – od školiteľa aj od oponenta.

 

Splnené právne náležitosti

Pri odovzdávaní práce musíte podpísať aj rôzne zmluvy so školou a Slovenskou Republikou o právach, musíte mať uhradené všetky poplatky, kolky, školné a podobne. Informujte sa na študijnom oddelení, či nie je z vašej strany v škole nejaký rest.

 

Včas zaslaná prezentácia

Niektoré katedry vyžadujú, aby ste pred obhajobou zaslali aj prezentáciu, s ktorou budete vystupovať pred komisiou. Tú si môžete pripraviť aj kreatívnejšie, napríklad vo webovej aplikácii PREZI a spravíte tak väčší dojem, ako s obyčajným powepointom.

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac