Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Najčastejšie problémy pri písaní diplomovej práce

Pri písaní diplomovej práce vás môžu postretnúť rôzne problémy. Pri tomto príspevku sme sa snažili identifikovať tie najčastejšie. Sú zovšeobecnené a vôbec sa nemusia týkať písania každej diplomovej práce. Výber témy diplomovej práce Prvý problém môže nastať hneď na...

Najčastejšie problémy pri písaní diplomovej práce

Pri písaní diplomovej práce vás môžu postretnúť rôzne problémy. Pri tomto príspevku sme sa snažili identifikovať tie najčastejšie. Sú zovšeobecnené a vôbec sa nemusia týkať písania každej diplomovej práce.

 

Výber témy diplomovej práce

Prvý problém môže nastať hneď na začiatku. Nesprávny výber diplomovej práce vám môže narobiť nemalé problémy, ktoré súvisia s ďalšími problémami. Tie popíšeme nižšie. Nie je nič horšie, ako si vybrať tému, ktorá vám nesadne a potom sa s písaním záverečnej práce trápite. Ako si vybrať správnu tému sme sa venovali v našich dvoch článkoch:

Nedostatok literatúry

Tento problém môže mať priamy súvis aj so zlým výberom diplomovej práce. Ak ste si zvolili tému záverečnej práce, ktorá nielen nekorešponduje s vaším záujmom o danú problematiku, ale navyše v knižniciach je málo literatúry tak máte problém. Stále exitujú možnosti, ako sa k literatúre dostať. Existuje nástroj Google Scholar, kde sú dostupné vedecké publikácie a to aj zadarmo. Viac sa o nástroji Google Scholar môžete dočítať v článku Google Scholar pomôže pri písaní záverečnej práce

Nekomunikatívny školiteľ

Zdá sa to ako fráza, ale aj tento problém má priamy súvis s výberom témy diplomovej práce. Už pri výbere témy diplomovej práce sa informujte, kto je k danej téme priradený ako školiteľ. Získajte informácie o danom človeku, aké problémy vás môžu čakať, čo vyžaduje od študentov, ako komunikuje, ako často sa viete s ním osobne stretnúť. Ak toto všetko máte preskúmané, tak potom by ste mali vedieť aj ako komunikovať so školiteľom diplomovej práce.

Neschopnosť vyjadriť sa písmom

Nie je to žiadna katastrofa, priznať si, že sa neviete vyjadriť písmom. Môžete byť génius kvantovej fyziky, ale ak by ste to mali dať do vedeckej práce, tak to nedokážete. A to sa naučiť nedá. Buď vám písmenka “skáču” samé, alebo je to trápenie. Každý človek je dobrý v niečom inom, naopak v ďalších veciach má rezervy.

Kamarátite sa s MS Office?

Aj keď si písanie diplomovej práce vám šlo ako po masle, problém môže nastať pri formátovaní textu. Ak si “netýkate” s nástrojmi MS Office, tak vaša práca bude vyzerať katastrofálne. Navyše, každá škola chce úpravu záverečnej práce v určitom formáte a podľa noriem, najčastejšie STN ISO 690.

Prieskumy v diplomovej práci

U našich zákazníkov, ktorí potrebovali spracovať podklady diplomovej práce sme zaznamenali problémy v prácach, kde bol vyžadovaný prieskum, dotazníky a ich vyhodnocovanie. Najčastejším problémom pri písaní takejto diplomovej práce je fakt, že študent si vyberie tému, kde je potrebný prieskum v určitej organizácii, ktorá sa však v jeho okolí nenachádza. V tom prípade ostáva len buď vycestovať, alebo riešiť to e-mailovou komunikáciou.

Riešenie problémov diplomovej práce

Vďaka rozmanitej základni našich autorov (celé Slovensko a všetky odbory) dokážeme pružne riešiť aj takéto problémy zákazníkom, ktorí si objednajú spracovanie podkladov diplomovej práce. Prístupy do rôznych knižníc, pôsobenie a prax v daných odborov a štylistika s formátovaním v malíčku robia z našich autorov skutočných profesionálov, ktorých si poctivo vyberáme. Každý z autorov má dosiahnutý minimálne 2. stupeň vysokoškolského vzdelania.

Aké problémy pri diplomovej práci máte vy?

Určite je to len zlomok problémov pri písaní diplomovej práce, ktoré sme opísali, ale sústredili sme sa na tie najčastejšie. Budeme veľmi radi, ak nám o svojich problémoch napíšete na info@diplomovky-bakalarky.eu a my budeme môcť sprostredkovať vaše skúsenosti ďalším čitateľom.

 

Máte problémy s písaním diplomovej práce?

Potrebujete pomôcť s podkladmi pre diplomovku? Pomôžeme Vám s prípravou kvalitných podkladov.

Podklady pre diplomové práce

Podobné články na blogu

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?
27.12.2021

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?

Poďakovanie v bakalárskej práci je kapitola, ktorá nie je povinná, no študenti ju aj napriek tomu často spracujú veľmi zle. Buď poďakovanie úplne…

Čítať viac
Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?
17.12.2021

Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?

Kontrola originality bakalárskej práce je pojem, ktorý desí mnohých študentov. Je to naozaj taký strašiak, ktorého by ste sa mali pri p…

Čítať viac
Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce
13.12.2021

Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce

Cena za spracovanie podkladov z bakalárskej práci je veľmi variabilný údaj a závisí od rôznych premenných. V nasledujúcom článku v…

Čítať viac