Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Pedagogika a skvelé tipy na tému bakalárskej práce

Pedagogika a skvelé tipy na tému bakalárskej práce

Študujete pedagogiku na bakalárskom stupni a chystáte sa vybrať si, alebo rovno vymyslieť tému svojej bakalárskej práce? Máme pre vás niekoľko skvelých tipov na výber témy týkajúcej sa pedagogiky a rôznych moderných metód vyučovania, ale aj témy, ktoré reflektujú súčasnú situáciu vo svete a jej vplyv na vzdelávanie rôznych skupín obyvateľstva.

Bakalárska práca z pedagogiky

Pri bakalárskej práci napísanej na tému, ktorá sa  týka pedagogiky, môžete mať veľký podiel praktickej časti, a to dokonca väčší, než pri mnohých diplomových prácach. Práve bakalárky z pedagogiky vyžadujú veľký podiel prípravy dát a podkladov (podobne ako bakalárky z odboru chémia či biológia). Kým pri diplomovke napríklad z ekonómie môže praktická časť tvoriť len 40 %, pri bakalárke z pedagogiky to môže byť pokojne aj 80 %. Pripravte sa na to, že budete pravdepodobne veľa pracovať s ľuďmi, a to najmä s tou skupinou obyvateľstva, ktorej sa vaša téma ohľadom vzdelávania týka. Nezaobídete sa bez dotazníka a ďalšej analýzy dát.

Integrovaní žiaci a práca s nimi

Na Slovensku sa čoraz viac rozširuje trend integrácie žiakov vyžadujúcich odbornú asistenciu pri vyučovaní do tried základných škôl so štandardným tempom vzdelávania. Ako to žiaci vyžadujúci asistenta zvládajú, aký má vplyv prítomnosť týchto žiakov na ostatných žiakov v triede? Je to lepšie riešenie ako zriadenie špeciálnych tried? Táto problematika ponúka obrovské množstvo originálnych tém.

Demografické a geografické rozdiely vo vzdelávaní

Aký podiel vysokoškolských študentov pochádza z vidieckych oblastí? Koľko % vysokoškolákov pochádzajúcich z vidieckych obcí navštevovalo základné školy nachádzajúce sa v mestách? Aké výsledky dosahujú napríklad v monitore pre deviatakov žiaci na západnom, strednom a východnom Slovensku? Aké rozdiely vo vzdelávaní nájdeme v súvislosti s príchodom ukrajinských detí na Slovensko?

Dvojjazyčné vzdelávanie

Vzniknú na Slovensku nové bilingválne školy v súvislosti s migráciou? Zvládajú deti z iných krajín vyučovanie po slovensky? Koľko percent študentov z bilingválnych škôl si nájde prácu v zahraničí? Jazyky a ich výučba ponúkajú ďalšie desiatky originálnych tém, ktoré je potrebné neustále študovať a aktualizovať.

Dištančné vzdelávanie v každom veku

Dištančné vzdelávanie sa nielen pričinením pandémie Covid-19 dostalo do popredia. Práca z domu či zo sveta je realitou pre mnohých freelancerov, no dočkáme sa aj diaľkového štúdia odkiaľkoľvek a kedykoľvek? Je vhodné, aby diaľkovo študovali deti na základnej škole, prípadne starší ľudia na takzvaných školách tretieho veku? Je len na vás, aby ste to preskúmali.

Potrebujete poradiť?

Nechajte prípravu podkladov pre svoju bakalárku na profesionálov. Pomôžeme Vám.

Chcem vedieť viac

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac