Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Omyly študenta, ktorých sa vyvarujte

Omyly študenta, ktorých sa vyvarujte

Aj vy ste sa zrazu pristihli pri myšlienke, že takto ste si teda ten svoj študentský život nepredstavovali?

Zrazu totiž riešite reálne problémy, ďaleko od domu a rodičovských istôt, len s vymedzeným rozpočtom, ktorý sa akosi rýchlo míňa a do toho ešte tá škola, ktorá vás vôbec, ale vôbec nebaví?

Ak si chcete svoju vysokoškolskú situáciu čo najviac uľahčiť, vyvarujte sa niektorých chýb, vďaka čomu lepšie preplávate životom na univerzite, no nielen tam.

V prípade, že sú pre vás problémom aj rôzne seminárne práce, s nimi vám vieme pomôcť i poradiť, nech je ten študentský život zasa o čosi jednoduchší.

Ktoré omyly študenta sú tie najčastejšie?

A ako sa pripraviť na vysokú školu a nemať ružové okuliare?

Peniaze moje každodenné

Celý doterajší život ste si žili relatívne bez problémov a jediný váš kontakt s peniazmi bol ten, že ste si ich vypýtali od rodičov?

V tom prípade je pre vás nástup na vysokú a internát prebudením z krásneho sna do drsnej reality.

Rodičia sú nielenže ďaleko, ale ako novopečenému vysokoškolákovi sa rozhodli vás konečne naučiť hospodáriť s peniazmi, čo znamená menej financií z ich účtu na všetko.

Možno vás spočiatku opantá pocit slobody, to, že zrazu je na vás, na čo miniete a čo si nekúpite, ale pozor, peniaze sa vedia rozkotúľať šialene rýchlo.

Preto s nimi narábajte opatrne a majte aj nejakú rezervu, keby niečo...

Toto je však beh na dlhé trate, a nie každý ho zvláda. Naučiť sa narábať s peniazmi je totiž hotová veda, ale iba ten, kto vie šetriť a rozumne míňať, ich môže mať raz prebytok.

Študujem len tak, lebo...

Ma do toho dotlačila rodina.

Sa mi ešte nechcelo ísť do roboty.

Mňa strašne baví chodiť do školy, je jedno do akej. Hlavne, že si predĺžim mladosť a ako bonus ešte získam titul.

Uvažujete nejako podobne?

V poriadku, vec názoru, v tom prípade však nebuďte prekvapení, keď vaša zlá voľba ovplyvní celý váš nasledujúci život, život po vysokej myslíme.

Študovať len preto, aby sme študovali – hocičo, nie je rozumné ani predvídavé. Lebo nie je škola ako škola, ani vedomosti na nej získané, taktiež sa líši neskoršie uplatnenie v závislosti od vyštudovaných smerov.

A s diplomom dnes už tiež veľa vody nenamútite.

Študovať má zmysel len vtedy, ak študujete to, čo vás baví, zároveň však uvažujete perspektívne a dívate sa do budúcna.

Možno ste idealisti zmierení s myšlienkou, že ako učiteľ veľa nezarobíte. To nič, vy jednoducho chcete učiť a vzdelávať ďalšie generácie.

Ak však predsa len pomýšľate na čo možno najlepšie uplatnenie, aj čo sa platu týka, porozhliadnite sa okolo seba a ak aj študujete za pedagóga, nič vám nebráni stážovať vo firme s úplne iným zameraním či absolvovať nejaký zaujímavý kurz, ktorý vás možno posunie kamsi ďalej. A vy zrazu zistíte, že sú aj iné povolania, ktoré by vás mohli napĺňať.

Kým ste študent, máte dvere otvorené, v podstate kamkoľvek. Je len na vás, kam sa odvážite nazrieť a pred čím radšej utečiete. Úplne najlepšie je pre vás nezabuchnúť si ani jedny, veď nikdy neviete...  

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac