Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Nie, takto nepíšte vašu diplomovú prácu!

Existujú zarušené spôsoby, ako najlepšie a čo možno najefektívnejšie sabotovať vlastnú diplomovku. Chcete presný návod, ako na to alebo si to pozriete práve preto, aby ste vedeli, čomu sa pri písaní záverečnej práce určite vyhnúť? Nech sa páči, vezmite si z toho, čo...

Nie, takto nepíšte vašu diplomovú prácu!

Existujú zarušené spôsoby, ako najlepšie a čo možno najefektívnejšie sabotovať vlastnú diplomovku. Chcete presný návod, ako na to alebo si to pozriete práve preto, aby ste vedeli, čomu sa pri písaní záverečnej práce určite vyhnúť? Nech sa páči, vezmite si z toho, čo sami uznáte za vhodné…

 

Vykašlite sa na tému diplomovky

Hneď na úvod si skvelo zavaríte, keď sa nebudete príliš trápiť s výberom témy vašej diplomovej práce.

Možno si poviete: „Jéj, tento profák mi bol vždy sympatický…“ A rozhodnete sa ho mať za školiteľa stoj čo stoj. Čo na tom, že vyučuje predmety, v ktorých ste nikdy neexcelovali?

Toto by bol ešte ten „lepší“ prípad, aspoň nejaké odôvodnenie vašej voľby. Mnoho diplomoviek sa však stane nočnou, či skôr nonstop morou z príčin, že sa na to jednoducho vykašlete.

Lebo ešte máte čas, ešte neviete, potrebujete si to dobre a starostlivo premyslieť… Výhovorka sa vždy nájde.

Ak ste ale uplynulé roky vášho štúdia neprišli na to, čo vás baví úplne najviac a vedeli, chceli by ste sa tomu venovať aj vo vašej diplomovke, teraz je ten najvyšší, posledný možný čas, kedy na to musíte prísť.

Alebo aj nie, v takom prípade si vyberte prosto niečo, hocičo a zaručene sa slušne vytrápite…

 

Odkladajte písanie diplomovej práce na neurčito

Cítite, že vám spadol hotový balvan z umorenej študáckej duše, lebo ste si konečne zvolili tému vašej diplomovky? Bravó, gratulujeme, ale vlastne počkať… nie je ani veľmi k čomu a ani času veľa neostáva. Je predsa október!

A po ňom november, tak december a zápočty, skúškové, Vianoce, Nový rok…

Myslíte, že ak nezačnete hneď, neskôr to pôjde jednoduchšie?

Presne naopak, čím viac budete odkladať samotný začiatok písania, a to ešte nehovoríme o pozháňaní si potrebnej literatúry, konzultácií so školiteľom, kam je fajn chodiť pripravení, t.j. nevyzerať, že vaša diplomovka je to posledné, čo vás zaujíma a veľa, veľa iného, čo s jej napísaním súvisí, tým sa pre vás záverečná práca stane väčším a väčším strašiakom.

Čo nás, no predovšetkým vás, budúcich nádejných absolventov privádza späť na samotný začiatok. Chcete zo svojej diplomovky urobiť takýto problém?

Tak píšte o niečom, čo vás vôbec nezaujíma, v čom sa ani najmenej neorientujete, pred školiteľom sa ukážte len občas, aj to dokonale nepripravení a do jej písania sa, prosím pekne, nehrňte!

Času dosť a prinajhoršom, aj na budúci rok bude príležitosť…

 

Nebaví Vás písať diplomovú prácu?

Potrebujete pomôcť s podkladmi pre diplomovku? Pomôžeme Vám s prípravou kvalitných podkladov.

Podklady pre diplomové práce

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac