Prihlásiť

Nie, takto nepíšte vašu diplomovú prácu!

Existujú zarušené spôsoby, ako najlepšie a čo možno najefektívnejšie sabotovať vlastnú diplomovku. Chcete presný návod, ako na to alebo si to pozriete práve preto, aby ste vedeli, čomu sa pri písaní záverečnej práce určite vyhnúť? Nech sa páči, vezmite si z toho, čo...

Nie, takto nepíšte vašu diplomovú prácu!

Existujú zarušené spôsoby, ako najlepšie a čo možno najefektívnejšie sabotovať vlastnú diplomovku.

Chcete presný návod, ako na to alebo si to pozriete práve preto, aby ste vedeli, čomu sa pri písaní záverečnej práce určite vyhnúť?

Nech sa páči, vezmite si z toho, čo sami uznáte za vhodné…

 

Vykašlite sa na tému

Hneď na úvod si skvelo zavaríte, keď sa nebudete príliš trápiť s výberom témy vašej diplomovej práce.

Možno si poviete: „Jéj, tento profák mi bol vždy sympatický…“ A rozhodnete sa ho mať za školiteľa stoj čo stoj. Čo na tom, že vyučuje predmety, v ktorých ste nikdy neexcelovali?

Toto by bol ešte ten „lepší“ prípad, aspoň nejaké odôvodnenie vašej voľby. Mnoho diplomoviek sa však stane nočnou, či skôr nonstop morou z príčin, že sa na to jednoducho vykašlete.

Lebo ešte máte čas, ešte neviete, potrebujete si to dobre a starostlivo premyslieť… Výhovorka sa vždy nájde.

Ak ste ale uplynulé roky vášho štúdia neprišli na to, čo vás baví úplne najviac a vedeli, chceli by ste sa tomu venovať aj vo vašej diplomovke, teraz je ten najvyšší, posledný možný čas, kedy na to musíte prísť.

Alebo aj nie, v takom prípade si vyberte prosto niečo, hocičo a zaručene sa slušne vytrápite…

 

Odkladajte písanie na neurčito

Cítite, že vám spadol hotový balvan z umorenej študáckej duše, lebo ste si konečne zvolili tému vašej diplomovky? Bravó, gratulujeme, ale vlastne počkať… nie je ani veľmi k čomu a ani času veľa neostáva. Je predsa október!

A po ňom november, tak december a zápočty, skúškové, Vianoce, Nový rok…

Myslíte, že ak nezačnete hneď, neskôr to pôjde jednoduchšie?

Presne naopak, čím viac budete odkladať samotný začiatok písania, a to ešte nehovoríme o pozháňaní si potrebnej literatúry, konzultácií so školiteľom, kam je fajn chodiť pripravení, t.j. nevyzerať, že vaša diplomovka je to posledné, čo vás zaujíma a veľa, veľa iného, čo s jej napísaním súvisí, tým sa pre vás záverečná práca stane väčším a väčším strašiakom.

Čo nás, no predovšetkým vás, budúcich nádejných absolventov privádza späť na samotný začiatok. Chcete zo svojej diplomovky urobiť takýto problém?

Tak píšte o niečom, čo vás vôbec nezaujíma, v čom sa ani najmenej neorientujete, pred školiteľom sa ukážte len občas, aj to dokonale nepripravení a do jej písania sa, prosím pekne, nehrňte!

Času dosť a prinajhoršom, aj na budúci rok bude príležitosť…

Podobné články na blogu

Už máte premyslené, čo po škole?
19.03.2019

Už máte premyslené, čo po škole?

Študenti si často neuvedomujú, že po piatich rokoch plných voľnosti, štúdia, parties a odpočinku príde krutá realita, ktorá sa s nimi bude…

Čítať viac
Školské knižnice: Aké poklady v nich nájdete?
12.03.2019

Školské knižnice: Aké poklady v nich nájdete?

Veľké množstvo študentov mimoriadne podceňuje silu, ktorú v sebe skrývajú univerzitné knižnice. Je to však veľká škoda. Vďaka nim by…

Čítať viac
11.03.2019

Začnite letný semester s týmito zásadami

Skúškové je fuč a je na čase vhupnúť pevnými nohami do letného semestra. Z akých chýb sa treba poučiť a čo treba robiť, aby bol letný…

Čítať viac