Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Neviete, ako začať písať diplomovú prácu?

Neviete, ako začať písať diplomovú prácu?

Diplomová práca si podobne ako iné zadania vyžaduje obrovskú dávku času a energie. Ako aj pri iných úlohách je najzložitejšia úvodná fáza. Neviete, ako začať? Prinášame vám tipy priamo od študentov, ktorí diplomovú prácu úspešne napísali a odovzdali.

 

 

Vyberte si tému

Ak ešte stále nemáte za sebo utento úvodný krok, poponáhľajte sa. Je totiž možné, že vám žiadne dobré témy nezostanú. Tému si vyberte tak, aby ste ju zvládli napísať, a aby vám jej riešenie prinieslo aj nejaké konkrétne výsledky, ktoré budete vedieť odprezentovať na obhajobe.

Nájdite si podklady

Hneď z úvodu prác si nájdite všetko potrebné materiály. Obehajte knižnice a internetové fóra a všetko, čo nejakým spôsobom súvisí s vašou témou a mohli by ste to použiť v práci, si stiahnite, požičajte alebo oskenujte. Tieto dáta si dobre zálohujte, budete ich potrebovať ešte veľakrát.

Konzultujte so školiteľom

Nebojte sa otravovať vášho školiteľa s otázkami aj každý týždeň. On má na to vyhradený čas a je jeho povinnosťou nasmerovať vás na správnu cestu, po ktorej úspešne prídete k dokonćeniu vašej záverečnej práce. Tú následne môžete sebavedome obhájiť pred komisiou.

Prácu si rozdeľte na časti

Dve hlavné časti sú väčšinou teoretická a praktická. Poriadne si rozplánujte obdobie dvoch rokov, počas ktorých budete písať vašu záverečnú prácu. Terénny výskum, pokusy, dotazníky a ostatné praktické časti práce by ste mali zvládnuť v prvej polovici tohto obdobia. Následne sa už budete venovať len ich spracovávaniu.

Zjednodušte si, čo sa dá

V dnešnej dobe internetu máte možnosť získať mnohé podklady online. My pre vás vieme spracovať kompletné podklady k vašej záverečnej práci, vďaka čomu vám odpadne množstvo starostí. Neváhajte nás, prosím, kontaktovať.

 

Neviete ako začať s diplomovou prácou?

Nechajte prípravu podkladov pre svoju diplomovú prácu na profesionálov. Pomôžeme Vám.

Podklady pre diplomovú prácu

Podobné články na blogu

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?
21.08.2019

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?

V niektorých pracovných odvetviach chýba viac absolventov ako v tých iných. Ak si ešte len vyberáte vysokú školu alebo ste v jednej…

Čítať viac
Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce
08.08.2019

Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce

Záverečná práca je komplexný projekt, ktorý obsahuje stovky rôznych dôležitých častí. Na niektoré z nich študenti zabú…

Čítať viac
Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce
02.08.2019

Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce

Do každej záverečnej práce by ste nemali dávať určité veci, ktoré v odborných publikáciách (akou bude aj vaša záverečná pr…

Čítať viac