Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Neviete, ako začať písať diplomovú prácu?

Neviete, ako začať písať diplomovú prácu?

Diplomová práca si podobne ako iné zadania vyžaduje obrovskú dávku času a energie. Ako aj pri iných úlohách je najzložitejšia úvodná fáza. Neviete, ako začať? Prinášame vám tipy priamo od študentov, ktorí diplomovú prácu úspešne napísali a odovzdali.

 

 

Vyberte si tému

Ak ešte stále nemáte za sebo utento úvodný krok, poponáhľajte sa. Je totiž možné, že vám žiadne dobré témy nezostanú. Tému si vyberte tak, aby ste ju zvládli napísať, a aby vám jej riešenie prinieslo aj nejaké konkrétne výsledky, ktoré budete vedieť odprezentovať na obhajobe.

Nájdite si podklady

Hneď z úvodu prác si nájdite všetko potrebné materiály. Obehajte knižnice a internetové fóra a všetko, čo nejakým spôsobom súvisí s vašou témou a mohli by ste to použiť v práci, si stiahnite, požičajte alebo oskenujte. Tieto dáta si dobre zálohujte, budete ich potrebovať ešte veľakrát.

Konzultujte so školiteľom

Nebojte sa otravovať vášho školiteľa s otázkami aj každý týždeň. On má na to vyhradený čas a je jeho povinnosťou nasmerovať vás na správnu cestu, po ktorej úspešne prídete k dokonćeniu vašej záverečnej práce. Tú následne môžete sebavedome obhájiť pred komisiou.

Prácu si rozdeľte na časti

Dve hlavné časti sú väčšinou teoretická a praktická. Poriadne si rozplánujte obdobie dvoch rokov, počas ktorých budete písať vašu záverečnú prácu. Terénny výskum, pokusy, dotazníky a ostatné praktické časti práce by ste mali zvládnuť v prvej polovici tohto obdobia. Následne sa už budete venovať len ich spracovávaniu.

Zjednodušte si, čo sa dá

V dnešnej dobe internetu máte možnosť získať mnohé podklady online. My pre vás vieme spracovať kompletné podklady k vašej záverečnej práci, vďaka čomu vám odpadne množstvo starostí. Neváhajte nás, prosím, kontaktovať.

 

Neviete ako začať s diplomovou prácou?

Nechajte prípravu podkladov pre svoju diplomovú prácu na profesionálov. Pomôžeme Vám.

Podklady pre diplomovú prácu

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac