Prihlásiť

Marketingové záverečné práce vám otvoria veľa nových možností

Tento relatívne mladý odbor objavuje stále viac mladých ľudí, ktorí by sa chceli uplatniť na fronte internetovej reklamy, designu, kreatívy a iných zaujímavých pracovných miest.

Marketingové záverečné práce vám otvoria veľa nových možností

Štúdium marketingovej komunikácie a reklamy je na Slovensku veľmi obľúbené. Tento relatívne mladý odbor objavuje stále viac mladých ľudí, ktorí by sa chceli uplatniť na fronte internetovej reklamy, designu, kreatívy a iných zaujímavých pracovných miest. Čo všetko vám otvorí štúdium na takejto fakulte?

Dôležitý bod: Kreatívu vás nikto nenaučí

Kreatívni buď ste alebo nie ste. Ak si myslíte, že sa na škole naučíte robiť kreatívne veci, ste na omyle. Štúdium na takomto odbore vás má len pripraviť na prácu v skutočnom marketingovom prostredí a ukázať vám napríklad postupy, ktoré sa v takomto prostredí využívajú. Keď vás tak po ukončení štúdia hodia do vody, nebudete úplne stratení.

Spoznáte dôležitých ľudí

Na marketingovej komunikácii študovalo aj veľké množstvo úspešných marketérov, ktorí dnes obsadzujú vysoké pozície v najznámejších slovenských agentúrach. Práve títo ľudia chodia často prednášať na marketingové katedry a hľadajú na nich nových šikovných ľudí, ktorých vedia okamžite zamestnať alebo im ponúknuť stáž.

Veľké množstvo firiem = veľa možností

Ako študent marketingu môžete mať všetky dôležité znalosti aj elán k tomu, aby ste sa pustil ido správy kampaní niektorej firmy z vášho okolia. Za komplexné marketingové poradenstvo si môžete už ako študent pýtať rádovo desiatky až stovky eur a to v závislosti od veľkosti firmy.  

S dobrou záverečnou prácou máte hotovú case study

Ak je aj vaša práca zameraná práve na marketing v akejkoľvek jeho podobe, najlepšie bude, ak ju aplikujete priamo na niektorý zo subjektov, ktorému sa staráte o správu marketingových aktivít. Viete tak analyzovať dáta, porovnávať úspešnosť jednotlivých kampaní, argumentovať zvýšením predaj alebo návštevnosti konkrétneho obchodu alebo e-shopu, pozdvihnúť meno celej značky alebo jednoducho pomôcť firme získať nových odberateľov. Uveďte tieto úspechy do práce a obhajobu máte za vodou.

 

Podobné články na blogu

Neviete, ako začať písať diplomovú prácu?
12.04.2019

Neviete, ako začať písať diplomovú prácu?

Diplomová práca si podobne ako iné zadania vyžaduje obrovskú dávku času a energie. Ako aj pri iných úlohách je najzložitejšia ú…

Čítať viac
Aké mimoškolské aktivity vám môžu pomôcť?
28.03.2019

Aké mimoškolské aktivity vám môžu pomôcť?

Trávenie voľného času mimo školy nemusí byť nutne v klube alebo v pivárni, či na izbe u spolužiakov. Pokojne môžete čas na vysokej škole využiť aj…

Čítať viac
Už máte premyslené, čo po škole?
19.03.2019

Už máte premyslené, čo po škole?

Študenti si často neuvedomujú, že po piatich rokoch plných voľnosti, štúdia, parties a odpočinku príde krutá realita, ktorá sa s nimi bude…

Čítať viac