Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Marketingové záverečné práce vám otvoria veľa nových možností

Tento relatívne mladý odbor objavuje stále viac mladých ľudí, ktorí by sa chceli uplatniť na fronte internetovej reklamy, designu, kreatívy a iných zaujímavých pracovných miest.

Marketingové záverečné práce vám otvoria veľa nových možností

Štúdium marketingovej komunikácie a reklamy je na Slovensku veľmi obľúbené. Tento relatívne mladý odbor objavuje stále viac mladých ľudí, ktorí by sa chceli uplatniť na fronte internetovej reklamy, designu, kreatívy a iných zaujímavých pracovných miest. Čo všetko vám otvorí štúdium na takejto fakulte?

Dôležitý bod: Kreatívu vás nikto nenaučí

Kreatívni buď ste alebo nie ste. Ak si myslíte, že sa na škole naučíte robiť kreatívne veci, ste na omyle. Štúdium na takomto odbore vás má len pripraviť na prácu v skutočnom marketingovom prostredí a ukázať vám napríklad postupy, ktoré sa v takomto prostredí využívajú. Keď vás tak po ukončení štúdia hodia do vody, nebudete úplne stratení.

Spoznáte dôležitých ľudí

Na marketingovej komunikácii študovalo aj veľké množstvo úspešných marketérov, ktorí dnes obsadzujú vysoké pozície v najznámejších slovenských agentúrach. Práve títo ľudia chodia často prednášať na marketingové katedry a hľadajú na nich nových šikovných ľudí, ktorých vedia okamžite zamestnať alebo im ponúknuť stáž.

Veľké množstvo firiem = veľa možností

Ako študent marketingu môžete mať všetky dôležité znalosti aj elán k tomu, aby ste sa pustil ido správy kampaní niektorej firmy z vášho okolia. Za komplexné marketingové poradenstvo si môžete už ako študent pýtať rádovo desiatky až stovky eur a to v závislosti od veľkosti firmy.  

S dobrou záverečnou prácou máte hotovú case study

Ak je aj vaša práca zameraná práve na marketing v akejkoľvek jeho podobe, najlepšie bude, ak ju aplikujete priamo na niektorý zo subjektov, ktorému sa staráte o správu marketingových aktivít. Viete tak analyzovať dáta, porovnávať úspešnosť jednotlivých kampaní, argumentovať zvýšením predaj alebo návštevnosti konkrétneho obchodu alebo e-shopu, pozdvihnúť meno celej značky alebo jednoducho pomôcť firme získať nových odberateľov. Uveďte tieto úspechy do práce a obhajobu máte za vodou.

 

Podobné články na blogu

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?
14.06.2019

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?

Pomaly dopisujete vašu záverečnú prácu a neviete si dať rady s literárnymi zdrojmi? Pozrite sa na  naše užitočné tipy a poraďte si…

Čítať viac
Diplomovka zo sociálnej práce? Pozor na toto!
14.06.2019

Diplomovka zo sociálnej práce? Pozor na toto!

Veľké množstvo študentov sa na nás obracia a prosbou o pomoc pri písaní záverečnej práce zo sociálnej práce. Na aké…

Čítať viac
5 druhov vecí, ktoré na intrák nepatria
01.05.2019

5 druhov vecí, ktoré na intrák nepatria

Tento článok sme napísali na základe príbehov študentov, ktorí dostali pokutu alebo dokonca boli nútení odsťahovať sa z internátu kv…

Čítať viac