Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Marketingové záverečné práce vám otvoria veľa nových možností

Tento relatívne mladý odbor objavuje stále viac mladých ľudí, ktorí by sa chceli uplatniť na fronte internetovej reklamy, designu, kreatívy a iných zaujímavých pracovných miest.

Marketingové záverečné práce vám otvoria veľa nových možností

Štúdium marketingovej komunikácie a reklamy je na Slovensku veľmi obľúbené. Tento relatívne mladý odbor objavuje stále viac mladých ľudí, ktorí by sa chceli uplatniť na fronte internetovej reklamy, designu, kreatívy a iných zaujímavých pracovných miest. Čo všetko vám otvorí štúdium na takejto fakulte?

Dôležitý bod: Kreatívu vás nikto nenaučí

Kreatívni buď ste alebo nie ste. Ak si myslíte, že sa na škole naučíte robiť kreatívne veci, ste na omyle. Štúdium na takomto odbore vás má len pripraviť na prácu v skutočnom marketingovom prostredí a ukázať vám napríklad postupy, ktoré sa v takomto prostredí využívajú. Keď vás tak po ukončení štúdia hodia do vody, nebudete úplne stratení.

Spoznáte dôležitých ľudí

Na marketingovej komunikácii študovalo aj veľké množstvo úspešných marketérov, ktorí dnes obsadzujú vysoké pozície v najznámejších slovenských agentúrach. Práve títo ľudia chodia často prednášať na marketingové katedry a hľadajú na nich nových šikovných ľudí, ktorých vedia okamžite zamestnať alebo im ponúknuť stáž.

Veľké množstvo firiem = veľa možností

Ako študent marketingu môžete mať všetky dôležité znalosti aj elán k tomu, aby ste sa pustil ido správy kampaní niektorej firmy z vášho okolia. Za komplexné marketingové poradenstvo si môžete už ako študent pýtať rádovo desiatky až stovky eur a to v závislosti od veľkosti firmy.  

S dobrou záverečnou prácou máte hotovú case study

Ak je aj vaša práca zameraná práve na marketing v akejkoľvek jeho podobe, najlepšie bude, ak ju aplikujete priamo na niektorý zo subjektov, ktorému sa staráte o správu marketingových aktivít. Viete tak analyzovať dáta, porovnávať úspešnosť jednotlivých kampaní, argumentovať zvýšením predaj alebo návštevnosti konkrétneho obchodu alebo e-shopu, pozdvihnúť meno celej značky alebo jednoducho pomôcť firme získať nových odberateľov. Uveďte tieto úspechy do práce a obhajobu máte za vodou.

 

Podobné články na blogu

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?
21.08.2019

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?

V niektorých pracovných odvetviach chýba viac absolventov ako v tých iných. Ak si ešte len vyberáte vysokú školu alebo ste v jednej…

Čítať viac
Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce
08.08.2019

Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce

Záverečná práca je komplexný projekt, ktorý obsahuje stovky rôznych dôležitých častí. Na niektoré z nich študenti zabú…

Čítať viac
Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce
02.08.2019

Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce

Do každej záverečnej práce by ste nemali dávať určité veci, ktoré v odborných publikáciách (akou bude aj vaša záverečná pr…

Čítať viac