Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Marketing nielen ako téma bakalárskej práce

Marketing nielen ako téma bakalárskej práce

Začínate písať bakalársku prácu z marketingu? Okrem výberu témy a kvality spracovania je mimoriadne dôležité aj to, aby ste vedeli svoju bakalárku takpovediac predať. Dokážte, že ste sa počas štúdia marketingu naozaj niečo naučili a predajte vašu bakalárku oponentovi aj celej skúšobnej komisii ako ten najlepší produkt. Aj horšie spracovaná práca tak môže získať Á-čko.

Bakalárska práca a marketing

Výber dobrej témy vašej bakalárskej práce alebo diplomovej práce môžete mať zmáknutý už za pár minút. Neustále sa vyvíjajú nové a nové metódy a formy marketingu. Myslíte si, že online marketing je tou poslednou formou? Virtuálna a rozšírená realita je plná marketingu a ani sa nenazdáme, a marketing čoskoro zasiahne napríklad aj naše sny.

Marketingové témy bakalárskej práce

Najčastejšie spracovávanou témou bakalárskej práce na tému marketing býva Marketingová komunikácia vybraného podniku. Túto tému si vyberá najviac študentov, pretože môžu kontaktovať akúkoľvek firmu, obchod, ale napríklad aj školu a detailne analyzovať jej marketingové aktivity + navrhnúť zlepšenie do budúcnosti. Ak chcete byť originálnejší, môžete napríklad dôkladne analyzovať rôzne konkrétne nástroje online marketingovej komunikácie. Vyberte si 2 sociálne siete a porovnajte možnosť komunikácie cez platené príspevky, ich dosah, cenu, zacielenie publika a podobne. Medzi zaujímavé témy patrí aj B2B marketing, ktorý je oveľa náročnejší a komplexnejší, ale aj rôzne formy takzvaného Guerilla marketingu.

Dizajn a formátovanie bakalárskej práce

Pravdepodobne by ste sa mali riadiť smernicou vašej školy o fonte, veľkosti písma, zarovnanie do bloku a podobne. Sami však dobre viete, že kniha plná grafických vychytávok je často oveľa zábavnejšia, ako kniha s čistým textom. Aj slabší román môže byť doplnený o vhodné ilustrácie, maľované kapitálky prvého slova v každej kapitole a podobne. Často stačí aj zaradiť obrázky priamo do práce, nie až dozadu do zoznamu príloh. Ak do vašej témy bakalárky z marketingu zaradíte množstvo zaujímavých grafických príloh, môžete si zlepšiť známku aj o jeden stupeň.

Viazanie bakalárskej práce

Určite sa neuchyľujte k nejakým cirkusovým kúskom, no aj tlač a  viazanie práce sa dá spracovať originálne. Pamätáte si na detské knihy, v ktorých boli stránky interaktívne? Napríklad sa dali jednotlivé políčka na hrubších stranách otvárať a odhalili tak ďalší obsah. Zapracovať takéto niečo do tabuľky ci grafu je oveľa zábavnejšie a funkčnejšie, ako len obyčajná nudná tlač. 

Netradičné spracovanie bakalárky

Niektorí študenti dizajnu odovzdávajú bakalárske práce napríklad vo forme fotokníh. Vy budete pravdepodobne spracovávať prácu tradičným spôsobom – v textovej podobe, no nemusíte sa báť doplniť túto hlavnú časť o nejakú zábavnejšiu formu – napríklad krátky film. Prílohy nemusia byť len tabuľky, grafy a obrázky, ale napríklad aj animované vizuály v digitálnej forme. Témou vašej bakalárskej práce môže byť nejaká marketingová teória, no väčšiu šancu na lepšiu známku máte práve s bakalárkou z praxe. Navrhnite a otestujte marketingovú kampaň, porovnajte napríklad výsledky A/B testovania a vynikajúce podklady pre vašu bakalárku máte hotové – už ich len spracovať do textovej podoby.

 

Potrebujete poradiť?

Nechajte prípravu podkladov pre svoju bakalárku na profesionálov. Pomôžeme Vám.

Chcem vedieť viac

Podobné články na blogu

Marketing nielen ako téma bakalárskej práce
29.04.2022

Marketing nielen ako téma bakalárskej práce

Začínate písať bakalársku prácu z marketingu? Okrem výberu témy a kvality spracovania je mimoriadne dôležité aj to, aby ste vedeli svoju bakal…

Čítať viac
Manažment ako téma v bakalárskej práci
19.04.2022

Manažment ako téma v bakalárskej práci

Ak ste sa rozhodli študovať manažment na vysokej škole, už v treťom ročníku vás čaká spracovanie bakalárskej práce. O marketingu už boli len na…

Čítať viac
Pedagogika a skvelé tipy na tému bakalárskej práce
12.04.2022

Pedagogika a skvelé tipy na tému bakalárskej práce

Študujete pedagogiku na bakalárskom stupni a chystáte sa vybrať si, alebo rovno vymyslieť tému svojej bakalárskej práce? Máme pre vás niekoľko…

Čítať viac