Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Manažment ako téma v bakalárskej práci

Manažment ako téma v bakalárskej práci

Ak ste sa rozhodli študovať manažment na vysokej škole, už v treťom ročníku vás čaká spracovanie bakalárskej práce. O marketingu už boli len na Slovensku napísané stovky až tisícky záverečných prác. Je ťažké prísť s niečím novým, no vždy môžete vyskúšať aplikáciu rôznych manažérskych postupov v praxi. Aké témy vám z toho vyplývajú? 

Manažment malého, stredného aj veľkého podniku v bakalárskej práci

Veľké množstvo ľudí študuje manažment externe aj vo vyššom veku pri svojom zamestnaní. Práve vysokoškolské štúdium berú ako možnosť rekvalifikácie na lepšiu pracovnú pozíciu s vyšším finančným ohodnotením. Vaša bakalárska práca, ale aj diplomová práca sa môže týkať napríklad prostredia spoločnosti, v ktorej pracujete (ak vám vedenie dovolí spomínať interné informácie a postupy).

Manažment verejných financií

Ako občan Slovenskej republiky máte prístup napríklad k záverečným účtom obcí, ale aj k rozpočtom ministerstiev či iných verejných a štátnych inštitúcii. Práve analýza rozpočtu alebo naopak záverečného účtu nejakej inštitúcie, porovnanie a detailný rozbor hospodárenia za určité obdobie je vždy skvelou a originálnou témou.

Manažment ľudských zdrojov

Vo verejných inštitúciách aj súkromných spoločnostiach môžete analyzovať manažment ľudských zdrojov. Aj pri ňom si môžete vybrať viac zameraní, či už ide o benefity pre zamestnancov, finančné ohodnotenie, dodržiavanie zákonníka práce a podobne. Môžete analyzovať aj rôzne nové moderné postupy pri práci s ľudskými zdrojmi – napríklad štvordňový pracovný týždeň a podobne.

Manažment vzdelávacej inštitúcie

Aj materské školy, základné a stredné školy, ale aj univerzity potrebujú kvalitný manažment. Kto zodpovedá za ich chod a financie a prečo je to tak? Je výber riaditeľov, rektorov a iných vedúcich pracovníkov transparentný? Pokojne sa pustite aj do analýzy vašej vlastnej vysokej školy, len pozor, aby si na vás pri obhajobe nezgustli.

Krízový manažment

Krízový manažment je dôležitou súčasťou každej krajiny. Riadiť krajinu počas pandémie vírusu alebo počas vojnového stavu, riešenie prírodných katastrof, nedostatok energie a nedostatok jedla v krajine môže byť skvelou témou pre vašu bakalárku. Povenovať sa môžete napríklad aj krytom civilnej ochrany.

 

Potrebujete poradiť?

Nechajte prípravu podkladov pre svoju bakalárku na profesionálov. Pomôžeme Vám.

Chcem vedieť viac

Podobné články na blogu

Marketing nielen ako téma bakalárskej práce
29.04.2022

Marketing nielen ako téma bakalárskej práce

Začínate písať bakalársku prácu z marketingu? Okrem výberu témy a kvality spracovania je mimoriadne dôležité aj to, aby ste vedeli svoju bakal…

Čítať viac
Manažment ako téma v bakalárskej práci
19.04.2022

Manažment ako téma v bakalárskej práci

Ak ste sa rozhodli študovať manažment na vysokej škole, už v treťom ročníku vás čaká spracovanie bakalárskej práce. O marketingu už boli len na…

Čítať viac
Pedagogika a skvelé tipy na tému bakalárskej práce
12.04.2022

Pedagogika a skvelé tipy na tému bakalárskej práce

Študujete pedagogiku na bakalárskom stupni a chystáte sa vybrať si, alebo rovno vymyslieť tému svojej bakalárskej práce? Máme pre vás niekoľko…

Čítať viac