Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Ktoré veci by mal študent v lete dobehnúť, lebo cez semester na ne nie je čas?

Ktoré veci by mal študent v lete dobehnúť, lebo cez semester na ne nie je čas?

Leto nie je len obdobím nechutných a otravných brigád. Konečne máme čas aj na veci, na ktoré môžeme počas semestra alebo skúškového veľmi rýchlo zabudnúť. Ktoré aktivity si treba počas leta nadrobiť, aby sme opäť vyvážili deficit na ďalšie dva semestre?

 

Cestovanie

Vybehni autom do Talianska, odvez sa vlakom na Ukrajinu, pobehaj Tatry a Slovenský Raj a daj si rande v Prahe. Nezabudni na jeden last minute do Chorvátska, daj si pár cyklotúr po okolitých dedinách a vyskúšaj dedinskú zábavu vo vedľajšej dedine. Skrátka choď všade tam, kam počas semestra jednoducho nemôžeš.

Šport a knihy

Zo školy do práce a z práce ešte do fitka? To nehrozí, človek potrebuje aj odpočívať. Počas leta však medzi povinnosťami rezonuje len práca, a preto konečne ostane čas na posilňovňu, bicykel, korčule alebo futbal. Okrem toho sa môžeš konečne dostať aj ku knihám, ktoré si dostal ešte na Vianoce no do dnešného dňa na ne nebol čas.

Pravidelný prísun potravy

Už žiadne vifonky, instantné cestoviny a diabolský šalát s dvoma rožkami. Teraz si môžeš naplno vychutnávať to, čo ti navarí mama alebo babka. Nezabudni na čerstvú zeleninu a ovocie zo záhradky, po tých umelých blafoch z potravín si konečne spomenieš, ako chutí pravá paradajka alebo jablko.

Dostatok spánku

Každý deň spi 8 hodín. Keď vieš, že ráno pôjdeš do práce, vykašli sa na party. Tých bude cez leto dosť. Počas leta môžeš dospať celý semester, počas ktorého možno spávaš aj 12 hodín denne, no spánok je nekvalitný a neustále rušený. Posteľ v rodičovskom dome bude vždy tá najlepšia.

Čas strávený s rodinou

Nezabudni aj na svojich rodičov, ktorí do teba každý mesiac nalievajú stovky eur. Ubytko, strava, parties a školné nie sú zadarmo a väčšine študentov to dotujú rodičia. Ak ťa otec poprosí aby si pokosil záhradu alebo ťa mam nechá povešať prádlo, neodmietni a poslušne to urob, inak za takýto nevďak zhoríš v pekle. :)

Podobné články na blogu

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?
14.06.2019

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?

Pomaly dopisujete vašu záverečnú prácu a neviete si dať rady s literárnymi zdrojmi? Pozrite sa na  naše užitočné tipy a poraďte si…

Čítať viac
Diplomovka zo sociálnej práce? Pozor na toto!
14.06.2019

Diplomovka zo sociálnej práce? Pozor na toto!

Veľké množstvo študentov sa na nás obracia a prosbou o pomoc pri písaní záverečnej práce zo sociálnej práce. Na aké…

Čítať viac
5 druhov vecí, ktoré na intrák nepatria
01.05.2019

5 druhov vecí, ktoré na intrák nepatria

Tento článok sme napísali na základe príbehov študentov, ktorí dostali pokutu alebo dokonca boli nútení odsťahovať sa z internátu kv…

Čítať viac