Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Ktoré okruhy sú najnáročnejšie pri písaní diplomovej práce?

Niektoré časti práce sú ťažšie ako iné. S ktorými majú študenti najväčšie problémy?

Ktoré okruhy sú najnáročnejšie pri písaní diplomovej práce?

Každá diplomová práca by mala obsahovať určité okruhy, ktoré sú však často veľmi komplikované a študenti s nimi mávajú problémy. V nasledujúcom článku sa na tieto okruhy pozrieme a vždy si navrhneme, ako ich prekonať.

Teoretické kapitoly

Teória je často nudná a hlavne ťažko uchopiteľná. Nech už vypracovávate akúkoľvek tému vašej záverečnej práce, budete potrebovať napísať aspoň jednu kapitolu, kde opíšete teoretické myšlienky majstrov v odbore a vedcov, ktorí tento jav skúmali pred vami.

 

Riešenie: Opýtajte sa vedúceho vašej práce. Školiteľ je nosným pilierom teoretických znalostí. Odkáže vás na články od vedcov, ktoré čítal on a pripomenie vám odseky v skriptách, ktoré vám pomôžu lepšie pochopiť celú teóriu a následne ju vlastnými slovami pretaviť do práce.

Metodologické kapitoly

Metodológia je druhá najťažšia časť práce. Musíte detailne opísať postupy, akými ste postupovali vy a iní výskumníci pri vašej vedeckej práci. Riešenie je však veľmi jednoduché.

 

Riešenie: Jednoducho opíšte vašu prácu krok po kroku. Ako ste získavali údaje, ako ste s nimi pracovali, podľa akých rovníc a pravidiel ste počítali, aké výsledky vám vyšli, s akými výsledkami ich porovnávate, aké z toho vyvodzujete závery.

Zoznamy zdrojov

Naplniť zoznam použitej literatúry je nočnou morou každého študenta. 100 relevantných zdrojov je skutočne veľa. Kde tieto zdroje vziať?

 

Riešenie: Použite internetové zdroje. Na Google Scholar nájdete stovky vedeckých prác, ktoré môžete citovať (často stačí ocitovať abstrakt), sú relevantné, od známych autorov a váš zoznam s nimi ešte viac skvalitníte.

Povinné kapitoly

Abstrakt, predhovor, úvod, resumé, záver. Všetky sa zdajú byť rovnaké. Ako sa dostať cez tieto nudné a nič nehovoriace kapitoly?


Riešenie: Požičajte si dobré diplomové práce zo školskej knižnice a pozrite sa, ako ich napísali iní študenti. Následne ich postupy pri opisovaní týchto kapitol len pretavíte do vašej témy.

 

S nami zvládnete každú tému diplomovej práce

Potrebujete pomôcť s podkladmi pre diplomovku? Pomôžeme Vám s prípravou kvalitných podkladov.

Podklady pre diplomové práce

Podobné články na blogu

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?
27.12.2021

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?

Poďakovanie v bakalárskej práci je kapitola, ktorá nie je povinná, no študenti ju aj napriek tomu často spracujú veľmi zle. Buď poďakovanie úplne…

Čítať viac
Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?
17.12.2021

Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?

Kontrola originality bakalárskej práce je pojem, ktorý desí mnohých študentov. Je to naozaj taký strašiak, ktorého by ste sa mali pri p…

Čítať viac
Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce
13.12.2021

Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce

Cena za spracovanie podkladov z bakalárskej práci je veľmi variabilný údaj a závisí od rôznych premenných. V nasledujúcom článku v…

Čítať viac