Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Ktoré knihy nesmú chýbať v knižnici žiadneho študenta?

Študenti a knihy sú neoddeliteľná dvojka. Ktoré knihy by mal vlastniť každý dobrý študent?

Ktoré knihy nesmú chýbať v knižnici žiadneho študenta?

Na vysokej škole sa nevyhnete hodinám a hodinám poctivého čítania. Je však zrejmé, že niektoré knihy sú dôležitejšie, ako tie ostatné. Ako však nájsť tú správnu literatúru a nestrácať čas s hlúposťami? Pozrime sa, ktoré výtlačky rozhodne nesmú chýbať vo vašej knižnici.

Prekladové slovníky

Na vysokej škole budete pracovať s tonami zahraničnej literatúry. Na strednej ste možno mali Angličtinu a Ruštinu, no niekedy jednoducho musíte preložiť aj odborné texty z nemčiny a francúzštiny. Ako na takéto texty? Predsa so slovníkom. Internetové prekladače často prekladajú nezmysly, spoľahnite sa na komplexné prekladové slovníky od renomovaných autorov.

Knihy z odboru

Tí, ktorí to s výškou myslia vážne, by mali už od prvého ročníka zbierať knihy, ktoré akokoľvek súvisia s ich odborom. Čím viac ich nazbierate (a prečítate), tým rýchlejšie a bezproblémovejšie napíšete aj vašu bakalársku a diplomovú prácu. Ide najmä o to, že v zozname literatúry budete mať desiatky hodnoverných zdrojov, ktoré zapôsobia na komisiu.

Časopisy z odboru

Takmer každý odborný časopis, ktoré sa predávajú v novinových stánkoch, vám dokážu pomôcť pri písaní vašej záverečnej práce. Niektorí študenti (napríklad geografi), majú to šťastie, že pre ich vychádzajú hneď dva rôzne mesačné magazíny. Okrem toho sú časopisy cenným zdrojom dôležitých a zaujímavých informácií od skúsených autorov a nie od anonymných blogerov z internetu.

Motivačné knihy

Niekedy jednoducho stratíte chuť a motiváciu študovať. V takomto prípade odporúčame siahnuť po motivačnej literatúre. Kúpte si knihu známeho herca, speváka alebo vedca a inšpirujte sa jeho príbehmi o ceste za úspechom.

Knihy na zvýšenie produktivity

Pomodoro nie je jediná technika pre zvýšenie produktivity. Načítajte si knihy o kreativite, produktivite, zvyšovaní kvality a iných disciplínach, ktoré vám pomôžu nielen sústrediť sa na štúdium, ale napríklad aj napísať vašu diplomovú prácu.

 

Podobné články na blogu

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?
14.06.2019

Ako správne pracovať s literárnymi zdrojmi v záverečnej práci?

Pomaly dopisujete vašu záverečnú prácu a neviete si dať rady s literárnymi zdrojmi? Pozrite sa na  naše užitočné tipy a poraďte si…

Čítať viac
Diplomovka zo sociálnej práce? Pozor na toto!
14.06.2019

Diplomovka zo sociálnej práce? Pozor na toto!

Veľké množstvo študentov sa na nás obracia a prosbou o pomoc pri písaní záverečnej práce zo sociálnej práce. Na aké…

Čítať viac
5 druhov vecí, ktoré na intrák nepatria
01.05.2019

5 druhov vecí, ktoré na intrák nepatria

Tento článok sme napísali na základe príbehov študentov, ktorí dostali pokutu alebo dokonca boli nútení odsťahovať sa z internátu kv…

Čítať viac