Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Kde a ako si dať zviazať diplomovku?

Viac o viazaní diplomových prác.

Kde a ako si dať zviazať diplomovku?

Diplomovky dopísané, skontrolované, ostáva ich už len vytlačiť a zviazať. Podľa čoho sa orientovať, kde a aký typ väzby zvoliť? A môžeme si to urobiť aj svojpomocne?

Na tieto aj ďalšie otázky týkajúce sa viazania diplomoviek sa vám pokúsime odpovedať...

 

Viazanie diplomových prác

Možnosť dať si vytlačiť a zviazať diplomovú prácu ponúkajú snáď všetky univerzitné mestá na Slovensku. Logicky, čím väčšie mesto, tým viac tlačiarní je k dispozícii, čo sa premietne aj do cien za viazanie diplomovky.

Ceny sú však zvyčajne stanovené predovšetkým podľa počtu strán danej práce, kusov, ktoré si dáme vytlačiť a zviazať, ako aj doby dodania. Pravdaže, existujú možnosti ako ušetriť, napríklad, ak si prácu vytlačí študent sám a do tlačiarne ju donesie už iba zviazať. A kto nestíha a dopisuje kapitoly na poslednú chvíľu, má možnosť zaslať do tlačiarne v predstihu aspoň návrh obálky práce v pdf formáte, vďaka čomu už bude vytlačená a zvyšok práce sa len neskôr dotlačí.

 

Typy väzieb diplomoviek

V tlačiarňach aj medzi našimi študentmi je stále najviac preferovaná tzv. knižná väzba. Je totiž dostatočne pevná, aby vydržala akúkoľvek manipuláciu. Pre svoje pozitívne vlastnosti a dlhú životnosť je táto väzba štatisticky najčastejšie používanou väzbou pre všetky typy záverečných prác vôbec. Na niektorých vysokých školách a univerzitách je knižná väzba dokonca povinná.

Výnimkou sú iba menšie práce, ktoré študenti píšu počas semestra, no vzhľadom na rozsiahly počet strán, aj pri nich sa vyžaduje pevnejší typ väzby (použitie spinky či zošívačky zvyčajne nepostačuje). Pri takýchto prácach sa prevažne používa buď väzba mäkká – tepelná väzba, alebo hrebeňová a drôtená väzba.

Z hľadiska funkčnosti sú všetky uvedené väzby podobné, rozdiel je najmä vo finálnom prevedení. V konečnom dôsledku je teda na každom jednom študentovi, aký typ väzby zvolí pri viazaní svojej diplomovky. Podstatné je, aby zviazaná práca pôsobila reprezentatívne a spĺňala všetky požadované parametre.

V prípade ďalších otázok, nielen ohľadne viazania diplomových prác, sa na nás bez obáv obráťte. Radi pomôžeme.

 

Trápi Vás diplomovka?

Nechajte prípravu podkladov pre svoju diplomovú prácu na profesionálov. Pomôžeme Vám.

Podklady pre diplomovú prácu

Podobné články na blogu

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?
27.12.2021

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?

Poďakovanie v bakalárskej práci je kapitola, ktorá nie je povinná, no študenti ju aj napriek tomu často spracujú veľmi zle. Buď poďakovanie úplne…

Čítať viac
Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?
17.12.2021

Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?

Kontrola originality bakalárskej práce je pojem, ktorý desí mnohých študentov. Je to naozaj taký strašiak, ktorého by ste sa mali pri p…

Čítať viac
Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce
13.12.2021

Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce

Cena za spracovanie podkladov z bakalárskej práci je veľmi variabilný údaj a závisí od rôznych premenných. V nasledujúcom článku v…

Čítať viac