Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Ekonómia a ekonomika a bakalárska práca

Ekonómia a ekonomika a bakalárska práca

Podnikateľský sektor, verejná a štátna správa, medzinárodný obchod. Pravdepodobne neexistuje „segment“ tohto sveta, ktorý by nebol závislý od rôznych ekonomických rozhodnutí a následných procesov. Len ozaj skúsení ekonómovia dokážu po finančnej stránke spoľahlivo viesť firmu, obecný rozpočet či celú krajinu. Dobrým ekonómom sa však nestanete zo dňa na deň. Finančným mágom sa môžete stať počas štúdia na vysokej škole, ktoré je však potrebné ukončiť aj kvalitnou bakalárskou a diplomovou prácou. My máme pre vás tipy na originálne témy.

Bakalárska práca z ekonómie

Medzi najčastejšie písané bakalárske práce, ale aj diplomové práce na tému ekonómie a ekonomiky patria rôzne analýzy hospodárenia podniku. Takouto témou však rozhodne nikoho nezaujmete. Nemusíte z nej dostať zlú známku, no ide skutočne len o akýsi textový opis tabuliek. Našťastie existuje množstvo podobných tém, ktoré môžete tiež písať dokola, avšak prinesú oveľa zaujímavejšie výsledky.

Zvýšenie efektivity hospodárenia vybraného podniku

Vaša bakalárska práca môže z malej časti analyzovať hospodárenie vami vybraného subjektu, no jej podstatná časť by mala byť tvorená nápadmi a návrhmi na zlepšenie, ktoré práve vyplývajú zo spomínanej analýzy. Od premyslenejšieho nákupu surovín cez akvizíciu klientov až po úsporu na energiách – navrhnite, ako môže podnik generovať vyšší zisk a efektívnejšie hospodáriť.

Vyhľadávanie ekonomickej trestnej činnosti napríklad pomocou záverečných účtov

Na internete by ste po správnosti mali nájsť napríklad všetky záverečné účty obcí či ďalších verejných ekonomických subjektov. Boli by ste prekvapení, koľko zaujímavých výdavkov sa tam dá nájsť. Kúpil si starosta nové auto alebo vybavenie do domu za obecné peniaze? A prečo „hygienické potreby“ na chod úradu s 5 zamestnancami stoja 20 000 eur ročne? Investigatívne bakalárske práce patria medzi tie najkvalitnejšie.

Ekonomické výsledky v závislosti od vplyvov svetovej situácie

Ako ekonomiku podniku, samosprávy alebo krajiny ovplyvnila pandémia Covidu-19? Čo spravila s ekonomickou situáciou súčasná vojna u našich východných susedov? Aké ďalšie faktory, ktoré nedokážete kontrolovať, môžu v dohľadnej dobe ovplyvniť globálnu ekonomickú situáciu, ceny pohonných hmôt, energií alebo základných potravín?

Prognózy vývoja svetovej ekonomickej situácie

„Bude dobre“ alebo sa máme pripraviť na horšie časy? Ako súčasná situácie ovplyvní nasledujúci rok, dva či celé desaťročie? Čo nám vraví história a aké moderné technológie či zmena klímy môžu ovplyvniť ekonomické zmýšľanie malých podnikateľov, ale aj nadnárodných spoločností? Zahrajte sa pri písaní bakalárky na veštcov, na pracujte len s relevantnými údajmi a hypotézami uznávaných odborníkov.

 

Potrebujete poradiť?

Nechajte prípravu podkladov pre svoju bakalárku na profesionálov. Pomôžeme Vám.

Chcem vedieť viac

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac