Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Dôležité body, ktorých sa pri tvorbe bakalárky držte: Pozor na rozsah!

Rozsah, téma aj metodika sú alfou a omegou každej bakalárskej práce.

Dôležité body, ktorých sa pri tvorbe bakalárky držte: Pozor na rozsah!

Častou otázkou, bežiacou v hlavách mnohým študentov, ktorých čaká náročná tvorba bakalárky, je: Kde a ako začať? 

Nie je to také zložité, ako sa to neraz javí, najmä s prehľadným zoznam toho najdôležitejšieho, čo je treba urobiť a zvážiť hneď v úvode písania bakalárskej práce... Tak do toho!

Výber témy bakalárky

Téma záverečnej práce je to, čo je treba vybrať ako prvé. Jej voľbe by však mal predchádzať prieskum, nech máte prehľad o jej výskyte v záverečných prácach aj dostupnosti zdrojov, z ktorých by ste mohli čerpať. Aj tá najlepšia téma totiž napokon pohorí, ak ju nemáte teoreticky podloženú.

Nastavenie cieľa a metodiky písania práce

Po zvolení dobrej témy nasleduje stanovenie cieľa hlavného, no zväčša aj čiastkových cieľov, ktoré by mali viesť práve k potvrdeniu hlavného cieľa. Rovnako dôležitá je aj správna metodika tvorby bakalárskej práce, vďaka ktorej sa k vytúženým cieľom dopracujete omnoho jednoduchšie.

Dobrá osnova bakalárskej práce

Osnova bakalárskej práce, taktiež mimoriadne podstatná „predprípravná“ fáza na tvorbu bakalárky. Odporúčame si ju prehľadne zostaviť ešte skôr, ako sa pustíte do zháňania materiálov a literatúry. Práve dobrá osnova vám totiž najlepšie napovie, aké informácie potrebujete.

Rozsah bakalárky

A v neposlednom rade si ešte pred samotným písaním práce dobre zrátajte, koľko strán to má vlastne bakalárska práca mať. Hoci si to určujú jednotlivé školy viac-menej individuálne, spravidla pozostáva bakalárka z 30 a viac strán. Do počtu strán bakalárskej práce počítame strany od úvodu po záver, pričom sem naopak nerátame úvodné strany, zoznam použitej literatúry a prílohy.

A čo dodať na záver? Neostáva nič iné, „len“ sa pustiť do písania teoretickej časti, prípadne do výskumu, ak vaša bakalárka obsahuje aj časť praktickú. Pekne-krásne krok za krokom, podľa vopred vypracovanej osnovy, správnou metódou a s dôrazom na dosiahnutie stanoveného cieľa. V prípade akýchkoľvek nejasností sme tu pre vás.

 

Potrebujete pomôcť s bakalárskou prácou?

Nechajte prípravu podkladov pre svoju bakalársku prácu na profesionálov. Pomôžeme Vám.

Chcem podklady pre bakalársku prácu

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac