Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Diplomovka zo sociálnej práce? Pozor na toto!

Diplomovka zo sociálnej práce? Pozor na toto!

Veľké množstvo študentov sa na nás obracia a prosbou o pomoc pri písaní záverečnej práce zo sociálnej práce. Na aké problémy narážajú najčastejšie a čomu by sa mali vo svojej práci vyvarovať?

 

Praktická časť

Pri praktickej časti vašej diplomovej práce zo sociálnej práce je dôležité brať do úvahy všetky možnosti, ktoré vám táto široká téma ponúka. Môžete navštíviť rôzne sociálne zariadenia, ale aj finančné inštitúcie.

Skupiny obyvateľstva

Bude sa vaša práca venovať problému s bezdomovcami? S marginalizovanými komunitami? Alebo dáte prednosť nejakej chorobe alebo opusteným deťom? Opäť máte veľké množstvo možností, ako sa ďalej uberať.

Môžete spraviť aj analýzu

Napríklad nejakú analýzu prideľovania finančných dávok rôznym skupinám obyvateľstva a prerozdelenie týchto dávok podľa nejakého kľúča. Je súčasný stav efektívny? Čo na to hovoríte vy a čo rôzni odborníci?

Pozor na etický aspekt

Pri takejto téme si dávajte pozor na to, aby ste niekoho nechtiac neurazili alebo aby ste sa nevŕtali v až príliš citlivých témach. Skúšajte ísť na všetko pomaly a každý krok pre istotu konzultujte s odborníkom.

Nezaujmite vlastný postoj

Celú prácu by ste mali brať úplne profesionálne. Nenechajte si pri niektorých zisteniach uniesť a v práci vždy všetko vysvetľujte nestranne a nezaujate. Profesionalita sa očakáva v každej záverečnej práci.

Podobné články na blogu

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?
27.12.2021

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?

Poďakovanie v bakalárskej práci je kapitola, ktorá nie je povinná, no študenti ju aj napriek tomu často spracujú veľmi zle. Buď poďakovanie úplne…

Čítať viac
Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?
17.12.2021

Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?

Kontrola originality bakalárskej práce je pojem, ktorý desí mnohých študentov. Je to naozaj taký strašiak, ktorého by ste sa mali pri p…

Čítať viac
Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce
13.12.2021

Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce

Cena za spracovanie podkladov z bakalárskej práci je veľmi variabilný údaj a závisí od rôznych premenných. V nasledujúcom článku v…

Čítať viac