Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Diplomovka zo sociálnej práce? Pozor na toto!

Diplomovka zo sociálnej práce? Pozor na toto!

Veľké množstvo študentov sa na nás obracia a prosbou o pomoc pri písaní záverečnej práce zo sociálnej práce. Na aké problémy narážajú najčastejšie a čomu by sa mali vo svojej práci vyvarovať?

 

Praktická časť

Pri praktickej časti vašej diplomovej práce zo sociálnej práce je dôležité brať do úvahy všetky možnosti, ktoré vám táto široká téma ponúka. Môžete navštíviť rôzne sociálne zariadenia, ale aj finančné inštitúcie.

Skupiny obyvateľstva

Bude sa vaša práca venovať problému s bezdomovcami? S marginalizovanými komunitami? Alebo dáte prednosť nejakej chorobe alebo opusteným deťom? Opäť máte veľké množstvo možností, ako sa ďalej uberať.

Môžete spraviť aj analýzu

Napríklad nejakú analýzu prideľovania finančných dávok rôznym skupinám obyvateľstva a prerozdelenie týchto dávok podľa nejakého kľúča. Je súčasný stav efektívny? Čo na to hovoríte vy a čo rôzni odborníci?

Pozor na etický aspekt

Pri takejto téme si dávajte pozor na to, aby ste niekoho nechtiac neurazili alebo aby ste sa nevŕtali v až príliš citlivých témach. Skúšajte ísť na všetko pomaly a každý krok pre istotu konzultujte s odborníkom.

Nezaujmite vlastný postoj

Celú prácu by ste mali brať úplne profesionálne. Nenechajte si pri niektorých zisteniach uniesť a v práci vždy všetko vysvetľujte nestranne a nezaujate. Profesionalita sa očakáva v každej záverečnej práci.

Podobné články na blogu

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?
21.08.2019

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?

V niektorých pracovných odvetviach chýba viac absolventov ako v tých iných. Ak si ešte len vyberáte vysokú školu alebo ste v jednej…

Čítať viac
Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce
08.08.2019

Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce

Záverečná práca je komplexný projekt, ktorý obsahuje stovky rôznych dôležitých častí. Na niektoré z nich študenti zabú…

Čítať viac
Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce
02.08.2019

Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce

Do každej záverečnej práce by ste nemali dávať určité veci, ktoré v odborných publikáciách (akou bude aj vaša záverečná pr…

Čítať viac