Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Diplomovka na kľúč: Áno/nie?

Vyhľadať pri písaní diplomovej práce pomoc profesionálov? Názory sa rôznia...

Diplomovka na kľúč: Áno/nie?

So záverečnými prácami, ktoré si nepíšu sami študenti, ale urobia to za nich profesionáli, ktorí sa na to špecializujú, sa akoby roztrhlo vrece. A pravdaže, kým niekto si túto možnosť pochvaľuje, iným to poriadne dvíha adrenalín.

Čo vy a váš názor na diplomovku na kľúč? Áno alebo nikdy?                                                                                        

Vysokoškolské práce na objednávku

Takéto práce sú tu a mnohí študenti o ne javia záujem. Taká je realita. Pritom rozhodne nejde o lacnú záležitosť, sumy za kompletné vyhotovenie záverečnej práce sa odvíjajú od viacerých faktorov, avšak priemerne vás to u žiadnej profi firmy, ktorá sa na to špecializuje, nevyjde lacnejšie, ako na niekoľko stoviek eur.

Napriek tomu to niektorým študentom stojí za to, neraz aj kvôli pracovnej vyťaženosti (ak študujú externe), no nájdu sa aj „pohoďáci“, ktorým sa skrátka do písania diplmovky vôbec nechce. A tak radšej zaplatia.                                  

Písanie diplomovky na kľúč: Etické-neetické?

V prvom rade je treba povedať, že dohoda o vypracovaní záverečnej práce, či už celej alebo jej časti či podkladov k nej, je zmluvne podchytená a obe strany, ako vypracovávateľ, tak objednávateľ sa v nej zaväzujú k diskrétnosti.

Otázka etiky je v tomto prípade veľmi citlivá vec, podobne ako dôvody, prečo sa niekto odhodlá nechať si za nemalé peniaze vypomôcť s tvorbou diplomovej práce.

Občas skutočne niet inej možnosti, len si nechať poradiť či pomôcť a ak je to cenná rada skúsených profesionálov v danom odbore, je to veľká výhoda. Niekedy postačí pomoc s vypracovaním podkladov a ďalej sa už študent posúva sám, inokedy ide o konzultácie k niektorej časti diplomovej či bakalárskej práce. Možností pomoci je mnoho, je na každom, pre čo sa rozhodne a či vôbec.

Je preto fér, brať diplomovku na kľúč skôr ako jednu z možností, ktorú využiť môžete, ale nemusíte…

Uvažujete nad diplomovkou na kľúč?

Nechajte prípravu podkladov pre svoju diplomovú prácu na profesionálov. Pomôžeme Vám.

Podklady pre diplomovú prácu na kľúč

Podobné články na blogu

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?
21.08.2019

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?

V niektorých pracovných odvetviach chýba viac absolventov ako v tých iných. Ak si ešte len vyberáte vysokú školu alebo ste v jednej…

Čítať viac
Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce
08.08.2019

Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce

Záverečná práca je komplexný projekt, ktorý obsahuje stovky rôznych dôležitých častí. Na niektoré z nich študenti zabú…

Čítať viac
Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce
02.08.2019

Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce

Do každej záverečnej práce by ste nemali dávať určité veci, ktoré v odborných publikáciách (akou bude aj vaša záverečná pr…

Čítať viac