Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Diplomové práce: Od čoho závisí cena?

Viete od čoho závisí cena za spracovanie podkladov pre diplomové práce? Pravdepodobne ste sa toto nikde nedočítali, ale pri určení ceny za spracovanie podkladov pre diplomové práce vstupuje do procesu cenotvorby viacero faktorov. V tomto článku bližšie opíšeme, čo...

Diplomové práce: Od čoho závisí cena?

Viete od čoho závisí cena za spracovanie podkladov pre diplomové práce?

Pravdepodobne ste sa toto nikde nedočítali, ale pri určení ceny za spracovanie podkladov pre diplomové práce vstupuje do procesu cenotvorby viacero faktorov. V tomto článku bližšie opíšeme, čo ovplyvňuje cenu, prečo sú inzerenti na inzertných portáloch lacnejší a kedy je lepšie odmietnuť nižšiu cenu.

 

Podklady pre diplomové práce – Cena?

Tak ako v každom podnikaní, aj pri sprostredkovaní služieb v oblasti podkladov pre záverečné práce funguje mechanizmus cenotvorby a na ten vplýva viacero faktorov, ktoré by sme laicky (nie podľa ekonomických poučiek) mohli rozdeliť na vonkajšie a vnútorné.

Potom by do množín takého rozdelenia patrili tieto faktory:

 • Vonkajšie
  • konkurencia
  • dane a odvody
 • Vnútorné
  • mzdy a odmeny autorom
  • reklama a marketing
  • režijné náklady – prenájom kancelárie, telefóny, internet a pod.

No do ceny zasahujú aj iné faktory. Sú to faktory, ktoré cenu za spracovanie podkladov záverečných prác, určuje samostatný zákazník. Túto skupinu by sme označili za najpodstatnejšiu. Najmä skupina týchto faktorov najviac vplýva na vypracovanie cenovej ponuky za ponúkanú službu.

Sú to tieto faktory:

 • náročnosť témy spracovaného diela
 • náročnosť obstarania literatúry a podkladov, potrebných na vypracovanie podkladov diplomovej práce
 • termín dodania
 • rozsah strán

Až po prihliadnutí na tieto prvky, priratávame vplyv vonkajších a vnútorných faktorov. Nakoniec pripočítame zisk, kvôli ktorému to vlastne robíme.

Prečo inzerenti ponúkajú nižšiu cenu?

Na internete nájdete aj nespočetné množstvo ponúk, alebo inzerátov, kde podobné služby ponúkajú aj jednotlivci. Takýto inzerenti ponúkajú vypracovanie podkladov pre diplomové práce za cenu, približne, o 10% – 30% nižšiu, ako agentúry.

Dôvody na to majú jednoduché. Odpadajú im vnútorné faktory (o ktorých sme písali vyššie), ktoré vplývajú na cenu, ako aj vonkajší faktor, a to daň.

Takýto inzerenti často nie sú registrovaní na žiadnom úrade a ponúkajú priamo autorskú prácu. Možno sa zdá, že je to lepšie, lebo nemusíte platiť viac. Lenže často sa stáva. že takýto inzerent negarantuje svoju odbornosť, dodanie služieb nie je zmluvne podložené a teda sú s tým spojené riziká.

Práve o tom, že tí, ktorí pracujú jednotlivo, majú najnižšie ceny, sa píše aj v článku z roku 2010, ktorý bol zverejnený v denníku Pravda.sk pod titulkom: Diplomová práca na kľúč? Stačí 380 eur

Aké riziká treba brať do úvahy, pred tým, než si vyberieme spracovateľa podkladov pre záverečné práce?

Čo Vám garantuje inzerent na inzertných portáloch? Akú máte istotu, že Vám dodá dielo načas? Videli ste jeho životopis, alebo viete aké má vzdelanie? Je naozaj odborníkom vo Vašom odbore? Máte na neho telefonický kontakt? Poznáte jeho bydlisko, dátum narodenia, či dokonca rodné číslo?

Ak ste na tieto otázky nenašli odpovede, prosím, vyhnite sa ponuke takého inzerenta. My svoju identitu neskrývame za “nick” v inzeráte. Dodanie načas garantujeme (podložené zmluvne), o spolupracovníkoch, ktorých máme, vieme aké majú vzdelanie a prax. Náš telefonicky kontakt je všade zverejnený a môžete nám kedykoľvek zavolať. Zverejnili sme aj naše sídlo a v Obchodnom registry je rok vzniku (“dátum narodenia”), rovnako aj IČO (“rodné číslo”).

Naše skúsenosti

Na záver dodáme len toľko, že nie vždy je “akciová cena” najlepším kritériom, podľa ktorého by ste si mali vybrať partnera pre asistované spracovanie Vašej záverečnej práce. Veď predsa ide o vec, ktorá sa s Vami bude viesť celý život, nie o tričko, alebo rifle, ktoré o rok vymeníte.

Z našej skúsenosti vieme, že často nízke ceny za podklady diplomovej práce, znamenajú v konečnom dôsledku vyššie náklady. Mali sme prípady, keď sa nám ozvali zákazníci, ktorí si objednali podklady k diplomovej práci práve po tom, čo sa nevedeli skontaktovať s inzerentom, ktorý si vypýtal peniaze, vypracoval nejakú časť a viac sa neozval. Takým zákazníkom sa zvýšili náklady na spracovanie podkladov presne o čiastku, o ktorú ich obral inzerent.

 

Koľko stoja podklady pre diplomovú prácu?

Potrebujete pomôcť s podkladmi pre diplomovku? Pomôžeme Vám s prípravou kvalitných podkladov.

Cenník podkladov pre diplomové práce

Podobné články na blogu

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?
27.12.2021

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?

Poďakovanie v bakalárskej práci je kapitola, ktorá nie je povinná, no študenti ju aj napriek tomu často spracujú veľmi zle. Buď poďakovanie úplne…

Čítať viac
Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?
17.12.2021

Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?

Kontrola originality bakalárskej práce je pojem, ktorý desí mnohých študentov. Je to naozaj taký strašiak, ktorého by ste sa mali pri p…

Čítať viac
Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce
13.12.2021

Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce

Cena za spracovanie podkladov z bakalárskej práci je veľmi variabilný údaj a závisí od rôznych premenných. V nasledujúcom článku v…

Čítať viac