Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce

Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce

Do každej záverečnej práce by ste nemali dávať určité veci, ktoré v odborných publikáciách (akou bude aj vaša záverečná práca) nemajú čo hľadať. Ktoré veci to sú a prečo by ste sa ich použitiu mali radšej vyhnúť?

 

Invektíva a vulgarizmy

Nech máte akúkoľvek kontroverznú alebo politickú či sociálnu tému, vyvarujte sa používaniu vulgarizmov, osočovaniu napríklad politických strán alebo niektorých etnických skupín. Takéto vyjadrenia si nechajte do krčmy alebo na doma.

Konšpiračné teórie

Ak vo vašej práci spracovávate a hodnotíte kvalitu ovzdušia, zabudnite na chemtrails alebo to, že nás niekto práškuje z lietadiel elektronickými čipmi. Pravdepodobne by vás už školiteľ s takýmto vyjadrením poslal zo školy preč.

Vlastný názor

V práci môžete použiť vlastnú hypotézu, vlastný vzorec pre výpočet alebo porovnať a zhodnotiť nejaké výsledky dosiahnuté dvomi metódami. Nemali by ste však vyjadrovať svoj postoj k výsledkom, ktoré sú všeobecne uznávané a vedecky preukázateľné ako pravdivé.

Nerelevantné zdroje

Ak chcete citovať rôzne bulvárne časopisy, konšpiračné weby a kontroverzných autorov, mali by ste radšej zvážiť vaše pôsobenie na akademickej pôde. Takéto zdroje nemajú v žiadnej odbornej záverečnej práci svoje miesto. 

Slang

Slangové slová môžete používať v hovorovej reči alebo pri chatovaní, rozhodne však nie v záverečnej práci. Ak je predsa len takéto slovo nutné (napríklad vo vzťahu k vášmu výskumu), použite slovenské úvodzovky hore a dole „“.

 

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac