Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Čo trvá najdlhšie pri písaní bakalárskej práce?

Začínate pomaly, no isto myslieť na bakalárku, ktorú máte pred sebou? To je fajn, rozhodne by ste sa nemali myšlienkam ani predprípravám na ňu vyhýbať, jednak sa jej ani diplomovke žiaden študent, ktorý chce spromovať, nevyhne a tiež je veľkou pomocou mať určitú, čo...

Čo trvá najdlhšie pri písaní bakalárskej práce?

Začínate pomaly, no isto myslieť na bakalárku, ktorú máte pred sebou?

To je fajn, rozhodne by ste sa nemali myšlienkam ani predprípravám na ňu vyhýbať, jednak sa jej ani diplomovke žiaden študent, ktorý chce spromovať, nevyhne a tiež je veľkou pomocou mať určitú, čo možno najjasnejšiu predstavu, o čom by mala vlastne byť.

Už to viete?

V tom prípade môžete začať pracovať…

Skutočne trvá jej napísanie tak dlho?

To ovplyvňuje mnoho čiastkových vecí a okolností.

Vyberáte si tému svoje záverečnej práce podľa seba alebo beriete „zvyšky“, čo ostali?

Máte vôbec ideu, o čom písať?

Výber vhodnej témy môže byť totiž tým, čo vám prekvapivo zaberie najviac, ale i najmenej času.

Všetko závisí len od vás.

Ak zhruba tušíte, ktorým smerom sa chcete uberať, je dobré už počas štúdia písať seminárne práce s obdobnou témou, čo vám môže výrazne uľahčiť následnú prácu pri písaní bakalárky.

Vyznať sa v téme, zaujímať sa o ňu, to je totiž prvý, rozhodujúci krok k jej úspešnému dopísaniu aj čo najlepšiemu ohodnoteniu.

Začínajte pekne pozvoľna

Najmä, ak máte z písania záverečnej práce značné obavy, čo je celkom prirodzené. Nezačínajte preto nikdy s tým, čo vám naháňa najväčší strach, to by vás len viac odradilo a odsunulo začiatok práce na neurčito.

Keď je tým, čo vás najviac straší, samotné písanie, pretože si neveríte v štylizácii textu alebo pri odborných citáciách, na úvod si najskôr vypracujte plán, podľa ktorého budete následne postupovať.

V tom vám vie dobre poradiť školiteľ, preto s ním určite spolupracujte a ukážte mu svoju ochotu pracovať, na sebe i na bakalárke. Tiež sa ho nebojte pýtať, požiadať o rady. Ak ste si ho vybrali dobre, isto sa s vami o svoje skúsenosti rád podelí.

Je to predsa aj v jeho záujme, ako vášho garanta, nech je vaše „spoločné“ dielo čo najvydarenejšie.

V prvom rade však ide o vás, o vaše štúdium aj plány, čo po ňom, preto skúste i prácu na bakalárke či diplomovke brať ako niečo, na čo sa tešíte, pretože ste tým zasa o kúsok bližšie k cieľu, t.j. absolvovaniu univerzity a vysnívanej budúcnosti.

Je dávno známe, že všetko, čo robíme s chuťou, nám ide akosi ľahšie a jednoduchšie, aj tie zdanlivo najzložitejšie veci, akými sa spočiatku môže javiť aj záverečná práca.

 

Našťastie, zdanie často klame, preto sa ním rozhodne nenechajte odradiť.

Držíme palce!

 

Píšete bakalársku prácu príliš dlho?

Nechajte prípravu podkladov pre svoju bakalársku prácu na profesionálov. Pomôžeme Vám.

Chcem podklady pre bakalársku prácu

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac