Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Čo treba urobiť predtým, než si dáte zviazať diplomovku

Viazanie diplomovej práce – čo tomu predchádza?

Čo treba urobiť predtým, než si dáte zviazať diplomovku

Diplomovku máte hotovú a pomaly hľadáte kopírovaciu službu, kde vám diplomovku zviažu a vytlačia? Neponáhľajte, môžete ušetriť (alebo naopak rozhádzať) dosť peňazí. Priniesli sme vám zoznam krokov, ktoré musíte nevyhnutne urobiť pred tým, než pošlete vašu záverečnú prácu do tlače.

Skontrolujte si celú prácu

Nechcete predsa odovzdať prácu plnú gramatických a štylistických chýb. To je prvý znak, že ste na nej nepracovali dôsledne. Učitelia si to hneď všimnú a budú sa na vás pozerať inak. Ak nie ste so slovenčinou práve kamaráti, zaplaťte si niekoho, kto vám celú prácu prejde a opraví vám chyby. Za gramatickú úpravu nezaplatíte veľa a ušetríte množstvo času.

Spočítajte si strany

Na koľkých stranách máte niečo farebné a koľko máte čiernobielych? Zistite si to a dajte to kopírovacej službe jasne najavo, že túto informáciu máte. Prečo by ste mali platiť navyše? Často sa stáva, že niektoré služby si naúčtujú viac strán, alebo vám zaúčtujú všetky strany ako farebné.

Spravte si research kopírovacích služieb

Každá služba ponúka v období odovzdávania prác nejakú akciu na viazanie alebo na tlač. Spravte si malú tabuľku a vyberte si službu, ktorá vám vyjde ako najlacnejšia. Nedajte sa zlákať na nejaké veľké akcie. Ak si cenu prerátate, často vám vyjde vyššia kvôli rôznym skrytým poplatkom.  

Rozšírte zoznam literatúry

Zoznam literatúre je časťou práce, do ktorej zalistuje každý jeden člen komisie. Nie je ničím zvláštnym, keď sa pýtajú na jednotlivé riadky a chcú vedieť, či ste knihu alebo článok skutočne čítali.  Preto by ste si mali zvážiť, ktoré zdroje skutočne ocitujete a ktoré vložíte len ako tie, ktoré ste čítali.

Nahrajte prácu do AiSu

Práca nahratá v AiSe musí byť v rovnakej verzii, ako tá vytlačená. Jeden a ten istý dokument nahrajte do školského systému a pošlite ho aj do kopírovacej služby. Ak nebudú verzie rovnaké, môžete mať pri obhajobe problémy.

 

Podobné články na blogu

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?
27.12.2021

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?

Poďakovanie v bakalárskej práci je kapitola, ktorá nie je povinná, no študenti ju aj napriek tomu často spracujú veľmi zle. Buď poďakovanie úplne…

Čítať viac
Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?
17.12.2021

Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?

Kontrola originality bakalárskej práce je pojem, ktorý desí mnohých študentov. Je to naozaj taký strašiak, ktorého by ste sa mali pri p…

Čítať viac
Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce
13.12.2021

Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce

Cena za spracovanie podkladov z bakalárskej práci je veľmi variabilný údaj a závisí od rôznych premenných. V nasledujúcom článku v…

Čítať viac