Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Čo treba urobiť predtým, než si dáte zviazať diplomovku

Viazanie diplomovej práce – čo tomu predchádza?

Čo treba urobiť predtým, než si dáte zviazať diplomovku

Diplomovku máte hotovú a pomaly hľadáte kopírovaciu službu, kde vám diplomovku zviažu a vytlačia? Neponáhľajte, môžete ušetriť (alebo naopak rozhádzať) dosť peňazí. Priniesli sme vám zoznam krokov, ktoré musíte nevyhnutne urobiť pred tým, než pošlete vašu záverečnú prácu do tlače.

Skontrolujte si celú prácu

Nechcete predsa odovzdať prácu plnú gramatických a štylistických chýb. To je prvý znak, že ste na nej nepracovali dôsledne. Učitelia si to hneď všimnú a budú sa na vás pozerať inak. Ak nie ste so slovenčinou práve kamaráti, zaplaťte si niekoho, kto vám celú prácu prejde a opraví vám chyby. Za gramatickú úpravu nezaplatíte veľa a ušetríte množstvo času.

Spočítajte si strany

Na koľkých stranách máte niečo farebné a koľko máte čiernobielych? Zistite si to a dajte to kopírovacej službe jasne najavo, že túto informáciu máte. Prečo by ste mali platiť navyše? Často sa stáva, že niektoré služby si naúčtujú viac strán, alebo vám zaúčtujú všetky strany ako farebné.

Spravte si research kopírovacích služieb

Každá služba ponúka v období odovzdávania prác nejakú akciu na viazanie alebo na tlač. Spravte si malú tabuľku a vyberte si službu, ktorá vám vyjde ako najlacnejšia. Nedajte sa zlákať na nejaké veľké akcie. Ak si cenu prerátate, často vám vyjde vyššia kvôli rôznym skrytým poplatkom.  

Rozšírte zoznam literatúry

Zoznam literatúre je časťou práce, do ktorej zalistuje každý jeden člen komisie. Nie je ničím zvláštnym, keď sa pýtajú na jednotlivé riadky a chcú vedieť, či ste knihu alebo článok skutočne čítali.  Preto by ste si mali zvážiť, ktoré zdroje skutočne ocitujete a ktoré vložíte len ako tie, ktoré ste čítali.

Nahrajte prácu do AiSu

Práca nahratá v AiSe musí byť v rovnakej verzii, ako tá vytlačená. Jeden a ten istý dokument nahrajte do školského systému a pošlite ho aj do kopírovacej služby. Ak nebudú verzie rovnaké, môžete mať pri obhajobe problémy.

 

Podobné články na blogu

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?
21.08.2019

Vedecké odbory – ktoré profesie by potrebovali viac mladých absolventov?

V niektorých pracovných odvetviach chýba viac absolventov ako v tých iných. Ak si ešte len vyberáte vysokú školu alebo ste v jednej…

Čítať viac
Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce
08.08.2019

Týchto 5 vecí študenti zabúdajú zapracovať do záverečnej práce

Záverečná práca je komplexný projekt, ktorý obsahuje stovky rôznych dôležitých častí. Na niektoré z nich študenti zabú…

Čítať viac
Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce
02.08.2019

Čomu sa vyhnúť pri písaní záverečnej práce

Do každej záverečnej práce by ste nemali dávať určité veci, ktoré v odborných publikáciách (akou bude aj vaša záverečná pr…

Čítať viac