Prihlásiť

Čo treba urobiť predtým, než si dáte zviazať diplomovku

Dávate si viazať diplomovku? Toto by ste mali vedieť.

Čo treba urobiť predtým, než si dáte zviazať diplomovku

Diplomovku máte hotovú a pomaly hľadáte kopírovaciu službu, kde vám diplomovku zviažu a vytlačia? Neponáhľajte, môžete ušetriť (alebo naopak rozhádzať) dosť peňazí. Priniesli sme vám zoznam krokov, ktoré musíte nevyhnutne urobiť pred tým, než pošlete vašu záverečnú prácu do tlače.

Skontrolujte si celú prácu

Nechcete predsa odovzdať prácu plnú gramatických a štylistických chýb. To je prvý znak, že ste na nej nepracovali dôsledne. Učitelia si to hneď všimnú a budú sa na vás pozerať inak. Ak nie ste so slovenčinou práve kamaráti, zaplaťte si niekoho, kto vám celú prácu prejde a opraví vám chyby. Za gramatickú úpravu nezaplatíte veľa a ušetríte množstvo času.

Spočítajte si strany

Na koľkých stranách máte niečo farebné a koľko máte čiernobielych? Zistite si to a dajte to kopírovacej službe jasne najavo, že túto informáciu máte. Prečo by ste mali platiť navyše? Často sa stáva, že niektoré služby si naúčtujú viac strán, alebo vám zaúčtujú všetky strany ako farebné.

Spravte si research kopírovacích služieb

Každá služba ponúka v období odovzdávania prác nejakú akciu na viazanie alebo na tlač. Spravte si malú tabuľku a vyberte si službu, ktorá vám vyjde ako najlacnejšia. Nedajte sa zlákať na nejaké veľké akcie. Ak si cenu prerátate, často vám vyjde vyššia kvôli rôznym skrytým poplatkom.  

Rozšírte zoznam literatúry

Zoznam literatúre je časťou práce, do ktorej zalistuje každý jeden člen komisie. Nie je ničím zvláštnym, keď sa pýtajú na jednotlivé riadky a chcú vedieť, či ste knihu alebo článok skutočne čítali.  Preto by ste si mali zvážiť, ktoré zdroje skutočne ocitujete a ktoré vložíte len ako tie, ktoré ste čítali.

Nahrajte prácu do AiSu

Práca nahratá v AiSe musí byť v rovnakej verzii, ako tá vytlačená. Jeden a ten istý dokument nahrajte do školského systému a pošlite ho aj do kopírovacej služby. Ak nebudú verzie rovnaké, môžete mať pri obhajobe problémy.

 

Podobné články na blogu

Už máte premyslené, čo po škole?
19.03.2019

Už máte premyslené, čo po škole?

Študenti si často neuvedomujú, že po piatich rokoch plných voľnosti, štúdia, parties a odpočinku príde krutá realita, ktorá sa s nimi bude…

Čítať viac
Školské knižnice: Aké poklady v nich nájdete?
12.03.2019

Školské knižnice: Aké poklady v nich nájdete?

Veľké množstvo študentov mimoriadne podceňuje silu, ktorú v sebe skrývajú univerzitné knižnice. Je to však veľká škoda. Vďaka nim by…

Čítať viac
11.03.2019

Začnite letný semester s týmito zásadami

Skúškové je fuč a je na čase vhupnúť pevnými nohami do letného semestra. Z akých chýb sa treba poučiť a čo treba robiť, aby bol letný…

Čítať viac