Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Chodíte na dobrú školu? Pravdepodobne nie

Chodíte na dobrú školu? Pravdepodobne nie

Každoročne sa zverejňuje rebríćek vysokých škôl na Slovensku, ktorý porovnáva jednotlivé školy podľa uplatnenia absolventov. Nás však teraz zaujíma svetový rebríček a to, ako sa naše školy umiestňujú práve v ňom. Koľko našich škôl sa dostalo medzi prvých 500 najlepších univerzít sveta?

 

 

Tento rebríček vám to ukáže

V prvej polovici tohto roka bola opäť zverejnená štatistika s 500 najlepšími svetovými školami. Do tohto zoznamu sa, na nešťastie, dostala len jedna naša univerzita, a to konkrétne Univerzita Komenského v Bratislave, ktorá sa umiestnila na 391. mieste a oplepšila si tak o 42 miest. Iné Školy sa do rebríčku nedostali.

Nie všetky vysoké školy sú univerzity

Na Slovensku máme množstvo vzdelávacích inštitúcii, na ktorých vám po 5 ročnom štúdiu udelia magisterský alebo inžiniersky diplom, no nie je možné ich nazývať univerzitou. Nemajú štatút takejto inštitúcie, podobne, ako nie všetky obce sú zároveň mestami.

Niektoré sa tak nazývajú neprávom

Niektorým možno ešte rezonuje v hlavách prípad, kedy sa pred pár rokmi uvažovalo o tom, ako by sa mali niektoré školy volať a že nemajú tak celkom právo označovať sa ako Univerzity. Voči tomuto vŠak neboli vyvedené žiadne dôsledky, ktoré by dané školy sankciovali alebo upravili ich názvy.

Mladé mozgy odchádzajú do zahraničia

A nie je sa čo čudovať. Na Slovensku jednoducho dobré školy nemáme a všetci úspešní Slováci študujú v Brne alebo Prahe, prípade v iných zahraničných mestách. Po absolvovaní našej vysokej školy nemajú dostatočné skúsenosti ani znalosti na robenie mnohých odborných vecí.

Nezostávajú peniaze na vyučujúcich ani na techniku

Prečo naše školstvo nie je kvalitné? Lebo nie sú peniaze. Respektíve, možno aj sú, no nepoužívajú sa efektívne, rozkrádajú sa cez nevýhodné ponuky a tendre a na ocenenie učiteľov alebo nákup vybavenia už proste financie nezostanú. Poďakujem sa ľuďom na najvyšších priečkach, že školstvo aj zdravotníctvo vyzerajú tak, ako vyzerajú.

Podobné články na blogu

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?
27.12.2021

Poďakovanie v bakalárskej práci: Môžete ho vynechať?

Poďakovanie v bakalárskej práci je kapitola, ktorá nie je povinná, no študenti ju aj napriek tomu často spracujú veľmi zle. Buď poďakovanie úplne…

Čítať viac
Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?
17.12.2021

Bakalárska práca: Mala by vás desiť kontrola originality?

Kontrola originality bakalárskej práce je pojem, ktorý desí mnohých študentov. Je to naozaj taký strašiak, ktorého by ste sa mali pri p…

Čítať viac
Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce
13.12.2021

Optimálna cena za spracovanie podkladov bakalárskej práce

Cena za spracovanie podkladov z bakalárskej práci je veľmi variabilný údaj a závisí od rôznych premenných. V nasledujúcom článku v…

Čítať viac